• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.299 stemmen
Avatar
 
banner banner

Greendale (2003)

Muziek / Drama | 87 minuten
3,17 6 stemmen

Genre: Muziek / Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Neil Young

Met onder meer: Sarah White, Eric Johnson en Pegi Young

IMDb beoordeling: 6,3 (459)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Greendale

"A film by Neil Young"

Greendale is gemaakt bij het gelijknamige album van Neil Young. Samen vormen de liedjes van dit album een verhaal en dat verhaal is verbeeld in de film. In Greendale, een plaatsje aan de kust van Californië, woont de familie Green. De familie bestaat uit vele generaties en allemaal maken ze zich druk om de milieubedreigende activiteiten van bedrijven. Een van de jonge dochters Green ontwikkelt zich tot milieuterroriste. Een jonge zoon raakt in de gevangenis wegens het doden van een politieagent.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Jed Green / Devil

Edith Green

Wayne Newton

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Argh, is er iets ergers dan een crashende browser als je net een heel verhaal getypt hebt?

Nou nog maar een keer dan:

Neil Young heeft (onder het pseudoniem Bernard Shakey) zelf, met een 8mm-camera, beelden geschoten bij zijn gelijknamige album. Je hoort alle nummers van het album (maar niet in dezelfde volgorde) met daarbij de geschoten beelden, waarbij de acteurs soms lipsync meepraten/-zingen met de songteksten. Je zou de film dus kunnen zien als één lange videoclip bij het hele album. Elk nummer heeft z'n eigen verhaaltje, maar wel steeds met dezelfde personages en bij elkaar vormt het min of meer één geheel.

Het ziet er nogal amateuristisch uit en als je niet van de muziek houdt vind je het waarschijnlijk helemaal niks (er liepen dan ook een aantal mensen al heel snel de zaal uit). Als je de muziek daarentegen wel goed vindt (zoals ik), dan is het gewoon heerlijk achterover zitten, genietend van de muziek en de beelden, die je aanzetten om naar de tekst te luisteren. Het beste nummer is voor het laatst bewaard, dus niet alleen bij Zatoichi, maar ook bij Greendale ging ik swingend de zaal uit.


avatar van Don Dijk

Don Dijk

  • 7079 berichten
  • 0 stemmen

Zavo, ben het helemaal met je verhaal eens, zelfs met je beoordeling. 3*


avatar van harm1985

harm1985

  • 526 berichten
  • 503 stemmen

IJzersterk album, een van de beste van Neil Young en zeker zijn beste van de jaren '00. Met deze film kan ik niet zoveel... is een soort van uitgerekte videoclip, waar de 'acteurs', voornamelijk vrienden van Neil Young de teksten playbacken. De muziek heeft deze film niet nodig, laten we het daar op houden. Ik heb em omdat ik completist ben, maar zet liever de CD op (of de bijbehorende live DVD) terwijl ik door het boek blader.