• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.061 films
  • 12.206 series
  • 33.976 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

Otaku no Video (1991)

Animatie / Documentaire | 100 minuten
3,06 9 stemmen

Genre: Animatie / Documentaire

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titels: Fan's Video / Otaku no Bideo / おたくのビデオ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Takeshi Mori

Met onder meer: Yuri Amano en Kikuko Inoue

IMDb beoordeling: 7,0 (723)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Otaku no Video

Otaku no Video (Fan's video) is een animatiefilm die een kijkje neemt in het leven van een Otaku (een volledig wereldvreemde anime/manga fan). De film werpt een grappige, soms zelfs hilarische blik op de anime-industrie, zowel door de werkelijk talloze verwijzingen naar elke animé die in japan maar geproduceerd is, als door de stukjes 'echt' gefilmde interviews met (ex-) Otaku.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ken Kubo (stemrol)

Sueo Tanaka (stemrol)

Misty May (stemrol) / Yoshiko Ueno (stemrol)

Misuzu Fukuhara (stemrol)

Yuri Sato (stemrol)

Banker Kanda (stemrol) / Narrator

Hino (stemrol)

Iiyama (stemrol)

Kitajima (stemrol)

Miyoshi (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Leuk stukje animecultuur dit, dat je als fan of volger van het medium maar best eens gezien kunt hebben.

Hilarische kijk van de mensen van Gainax op de oprichting van hun studio, de otaku fanbase (animefans/freaks) en zichzelf. de film, half anime, half docu, geeft een best goeie kijk op anime, manga en alle randgebeurens.

Wel even beseffen dat de docu's fake zijn, wat het enkel maar hilarischer maakt natuurlijk. De mensen zijn gewoon leden van Gainax zelf, met als hoogtepunt de videogamefreak - Hideaki Anno, de man die later Evangelion zou regiseren. Met heel wat relativatie zetten ze zichzelf mooi te kijken.

Uiterst vreemd, maar leuk project dit. Technisch niet denderend, maar uitermate komisch. 4*


avatar van Roodkapje

Roodkapje

  • 494 berichten
  • 674 stemmen

Niet mee eens. Eigenlijk ging dit nergens over. Vooral lachen met de "nerd-cultuur" zoals die in japan bestaat. Ik heb een paar keer gelachen maar ik was blij toen dit gedaan was. Oké, ze lachen wel met zichzelf; maar hét fascinerende vind ik dat dingen zoals dit effectief gemaakt worden. Blijkbaar is de otaku-scene daar héééél erg groot.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Blijft boeiend.

Slimme mix van een aantal stijlen en insteken, zodat de film op verschillende fronten werkt. Wie niet zoveel van de otaku cultuur kent krijgt hier een mooie inleiding. De film is verder ook niet blind voor de gebreken ervan, maar is tegelijkertijd ook niet dismissive. En daarnaast krijg je ook nog eens een stukje geschiedenis, aangezien het geheel gebaseerd is op de oprichting van de Gainax studio.

Half animatie, half mockumentary, met de Gainax leden die zichzelf eigenlijk een beetje belachelijk maken. Een is en blijft een rare mix, maar gek genoeg werkt het wel erg goed samen, en zorgt het ook voor de nodige afwisseling, zodat het nooit te saai of té in-crowd wordt.

De animatie is netjes, de fake docu segmenten zijn grappig vormgegeven en het tempo is vlot. Voor een onderwerp wat niet geweldig toegankelijk is, is de film zelf dat wel. In de 30 jaar sinds release is er wel wat veranderd, maar de kern is denk ik nog steeds wel herkenbaar en relevant.

4.0* en een uitgebreide review