Rex Gildo - De Val van een Schlagerkoning (2003)
Genre: Documentaire
Speelduur: 49 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Hans Heijnen
IMDb beoordeling:
5,9 (12)
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Rex Gildo - De Val van een Schlagerkoning
In zijn 40-jarige carrière had Rex Gildo tientallen hits en verkocht hij wereldwijd miljoenen platen. Jarenlang was hij met zijn knappe verschijning - altijd strak in het pak, zonnebankbruin en met een stralend witte glimlach - de hoofdact op het schlagerfestival van Kerkrade. Maar in de jaren '80 kwam de klad in zijn muzikale loopbaan. De schlagerindustrie kampte met concurrentie van andere muziekstijlen en veel jongere fans keerden de eens zo geliefde levensliedzanger de rug toe. Rex kon zich er niet bij neerleggen dat het voorbij was. Hij bleef optreden, al was het nu in achterafzaaltjes en bij bruiloften en partijen. Regisseur Hans Heijnen gaat in Rex Gildo op zoek naar de waarheid achter de glamour. In gesprekken met o.a. collega-zanger Freddy Breck en vriend/assistent Dave ontstaat het portret van een eenzame man, die de hele wereld wilde behagen maar langzaam maar zeker ten onder ging in het keiharde artiestenbestaan.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8538 stemmen
Komt deze zomer uit op dvd bij Video Film/Express, met de volgende extra's:
(78 minuten)
• Schlagerparade 1960
• Musik Ist Trumph (Die Hazy Osterwald Story)
• Tanze Mit Mir In Den Morgen
Mushroom
-
- 128 berichten
- 1539 stemmen
Krijgen we dat ook zo'n spetterend einde bij deze documentaire.
En daarbij doel ik op zn sprong uit het raam, dan wordt het kijken nog wel de moeite waard!
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
De val van een schlager koning (op de hoes) is wel erg ironisch te noemen...
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Mmmh, toch wel een ernstig tegenvallende docu, eigenlijk. Niet zozeer het levensverhaal maar dan het uiterst storende misvormde gebruik van "archiefbeelden" en het ondeskundig gebruik van muziek.
Niet meer dan 2 sterretjes.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Zelfde kritiek alhier. Wat kan mij nou de fanclub-dag van een of andere schlagerzanger (wat is zijn link met Rex Gildo?) schelen die ook nog eens van een fan een pluche zwarte panter krijgt voor in zijn auto? Wat kan mij het schelen dat Freddy Breck zijn Porsche heeft ingeruild voor een Ferrari? Wat kunnen die Schlagerfestivals met Dennie Hoebahoebahophophop Christian in Nederland mij nou schelen?
Ah, het laatste kwartier gaat het dan toch nog echt over Rex Gildo. Het gesprek met Dave was dan toch nog interessant. Maar ja, dit was geen goed verzorgde documentaire. 1,5*
Het meeste heb ik me vermaakt met leedvermaak...
stinissen (crew films & series)
-
- 23436 berichten
- 76921 stemmen
Dat laatse optreden is om kippevel van te krijgen wat zag die man er slecht uit het leek wel Elvis op zijn einde...
Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Dit was een documentaire over "Rex Gildo - De Val van een Schlagerkoning"? Wat een broddelwerk zeg! Schande! Ik dacht eerst "er is zeker in geknipt"? Maar de IMDb gaf ook de 49 minuten duur aan.
Dubbel tragisch als je leven zo gaat en zo eindigt dat er ook nog zo'n tragisch slechte "documentaire" over je is gemaakt waar te weinig echte info zat. Dit had wel beter gekund daar de man ooit een waar fenomeen was.
En weer zo'n drugsverslaafd einde, tja.....Hans Heijnen moet zich doodschamen en de NPS ook voor het vertonen van deze prut!
Treurig voor Rex Gildo, zelfs 'een documentaire over zijn leven' kan ik niet eens een halve ster geven.......
Lui (crew films)
-
- 3490 berichten
- 11862 stemmen
Ik was vroeger een groot fan van Rex Gildo en andere schlagerzangers. Dit was echter de schuld van mijn opa, omdat ik altijd mee moest luisteren. Volgens hem was/is dit échte muziek!
Zeer vermakelijke docu die van mij best wat langer had mogen duren, ik heb me geen moment verveeld. Ik wist helemaal niks van hem, ik wist niet eens dat hij dood was!
D-ark
-
- 1755 berichten
- 420 stemmen
Meer verslag over de slagher wereld dan over Gildo zelf. Beetje jammer maar Heijnen maakt weer een goede docu die jammer genoeg een beetje zijn doel mist.
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






