• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.770 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lee & Cindy C. (2015)

Drama / Komedie | 106 minuten
2,32 45 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Stany Crets

Met onder meer: Bert Verbeke, Ann Van den Broeck en Jaak Van Assche

IMDb beoordeling: 5,2 (170)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lee & Cindy C.

Lee besluit zich te wijden aan een carrière in de rockmuziek. De muzikale kwaliteiten van zijn bandleden, tevens zijn jeugdvrienden, zijn echter niet bepaald indrukwekkend. Gelukkig krijgt hij steun van zijn oom Dolf, een derderangs clown met een drankprobleempje. Cindy C., een Vlaamse schlagerzangeres, wil haar carrière een nieuwe boost geven maar zit met een gewetensprobleem. Zij wil niet langer liegen en bedriegen in de wereld van de showbizz. Wanneer Lee en Cindy elkaar per toeval ontmoeten, ontdekken ze bij elkaar een drang naar integriteit en waarheid. Een vonk springt over en de twee worden, ondanks de wereld van verschil en een leeftijdskloof, verliefd op elkaar. Om dichter bij elkaar te komen, verloochenen ze hun eigen entourage, maar uiteindelijk ook zichzelf, wat leidt tot een onvermijdelijke breuk...

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zjokke

Zjokke

  • 68 berichten
  • 2341 stemmen

Zeer matig filmdebuut van Stany Crets. Hoofdrolspelers An Van den Broeck en Bert Verbeke acteren degelijk en proberen een verhaal te vertellen, maar telkens de nevenfiguren (op uitzondering van Jaak Van Assche als clown) in beeld verschijnen, valt de film als een pudding in mekaar. De nevenfiguren zijn zo over the top dat ze ergernis opwekken. Jammer !


avatar van barcam

barcam

  • 910 berichten
  • 896 stemmen

Enkel Jaak Van Assche maakt dit onding nog iets dragelijk.

Voor mij de slechtste Vlaamse film die ik ooit gezien heb.


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1139 berichten
  • 4171 stemmen

Het regiedebuut van Stany Crets, het heeft iets.

Toegegeven, Lee & Cindy C. slaat meermaals de plank mis. Grapjes en performances zijn bij momenten pijnlijk slecht. Het overdreven spel van een Nathalie Meskens of een Nico Sturm is natuurlijk functioneel, maar soms zodanig overdreven en te repetitief dat het vervelend in de verkeerde definitie van het woord genoemd kan worden .

Daartegenover zijn er ook heel wat kwaliteiten aan de film verbonden. Er zitten een aantal geslaagde komische momenten in ('noem ene bekende drummer'/de twee vrienden die binnen gaan om de kou/...), zo ook geslaagde emotionele momenten. Tijdens het aangaan van de thema's vriendschap en verliefdheid, komen er momenten voorbij die de juiste snaar weten te raken.

Het moet gezegd worden dat Bert Verbeke de ideale man is voor deze rol. Zowel zijn uitgelaten en meer integere karakter komen aan bod, zo ook zijn muzikale kant. Meer dan terecht dat hij de rol heeft gekregen na Stany Crets er bijna gesmeekt om te hebben. Geen topfilm dus, maar het heeft genoeg waar ik van kon genieten.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4361 berichten
  • 3767 stemmen

Deze eens geprobeerd en het was toch niet helemaal dat. Niet zo'n slechte film, maar waw was hij nu ook niet. De grapjes waren niet altijd even geslaagd en qua drama overtuigde hij toch ook niet echt.

De cast deed het niet slecht en paste wel bij hun rol.

Leuk om eens mee te pikken als hij op tv passeert, maar niet veel meer.


avatar van filip500

filip500

  • 23 berichten
  • 1260 stemmen

Buiten een irritante Meskens, is het een prima regiedebuut


avatar van Alathir

Alathir

  • 2125 berichten
  • 1635 stemmen

Nja, je ziet hier wel de drukke hysterische humor soms in van Stany Crets. Bert Verbeke doet het wel heel erg goed in deze rol. Ook Ann Van den Broeck overigens. De humor komt vaak van Jaak Van Assche.

De muziek is eigenlijk grotendeels hetzelfde lied dat terugkeert. Iets of wat meer variatie had zeker wel gemogen. Bert en Ann hebben ook wel een best goede chemie. Qua verhaal valt het dus goed te behappen maar het is zo echt een tussendoor filmpje. Je kan eigenlijk gerust bv strijken of even iets gaan halen om te drinken. Het is wat soapy dus al te veel mis je niet. Je raakt zo weer ingepikt.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Ik vind dit helemaal geen slechte film, integendeel.

Mooi, emotioneel, verhaal met prima vertolkingen.

Ook de muziek, weliswaar wat eentonig, mag er best wezen.

Als regiedebuut, Stany Crets, is dit best geslaagd.

En Ann Van den Broeck mag dan al wat ouder wezen, ze mag zeker nog gezien worden en is bovendien een voortreffelijke zangeres.

Deze film heeft me aangenaam verrast!!


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Stany Crets is gewoon om theater te maken en dat zie je er wel aan. We krijgen veel overacting en een vrij afgeborstelde spreektaal. Het geheel voelt wat onnatuurlijk aan met momenten. Maar op zich is er niets mis met de film dat een voorspelbaar, maar mooi verhaal vertelt. Ann Van Den Broeck is een gerenommeerde musical actrice, wat hier zeker van pas komt. Het geheel blijft helaas niet echt hangen, daarvoor is de film iets te braaf en de figuren te veel over de top.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Regiedebuut van Stany Crets. Zelfs zijn kinderen doen mee en komen even in beeld met de brandtoorts. An sich allemaal niet super geweldig , maar heb me eigenlijk wel vermaakt met deze romcom. Bert Verbeke doet het goed en is een prima hoofdrolspeler. Hij verzilvert meteen zijn populariteit nadat hij bekend en geliefd raakte in de populaire Vlaamse soap Thuis. De chemie met Ann Van den Broeck is aanwezig en komt goed uit de verf.

Niet alles is grappig, maar er zitten wel wat leuke dingen in. Zo waren Jaak Van Assche (“Moet ik mijn harig gat laten zien?”) of Rik Verheye (“Noem eens een drummer?”) prima in hun bijrollen. Wat overacting in het algemeen en soms wat flauw, maar dus best OK.

Wat over the top misschien ook met zijn moraal, maar de showbizz en de boekjes hebben soms de neiging om dingen aan te dikken of te creëren los van de authenticiteit. Een film die draait op sentiment en feel good/happy end. Nou ja, ben in een milde bui vandaag, 3,0*!


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Onderwijzer Lee [Bert Verbeke] droomt van een carrière als rockmuzikant, maar zit niet op dezelfde golflengte als zijn bandleden. Tijdens een ziekenhuisbezoek aan zijn oom [Jaak van Assche] loopt Lee letterlijk en figuurlijk de succesvolle zangers Cindy C [Ann van den Broeck] tegen het lijf. Cindy heeft om persoonlijke redenen een jaar geleden haar carrière onderbroken. Geïnspireerd door haar verhaal schrijft Lee een prachtig lied waarmee hij de interesse trekt van manager Roland [Nico Sturm], die Lee overhaalt om onder het pseudoniem Dave D het lied als duet met Cindy op te nemen. Lee en Cindy groeien naar elkaar toe, totdat … Een goed romantisch drama (met een paar sterke songs van Steve Willaert), maar het puike werk van Verbeke en Van den Broeck wordt voor een groot deel verpest door soms ronduit kinderachtige grapjes en andere twijfelachtige pogingen tot humor.