• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.969 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.990 gebruikers
  • 9.371.015 stemmen
Avatar
 
banner banner

Diamond Flash (2011)

Drama / Fantasy | 128 minuten
3,50 1 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 128 minuten

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Carlos Vermut

Met onder meer: Ángela Boix, Javier Botet en Victoria Radonic

IMDb beoordeling: 6,5 (881)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Diamond Flash

Violeta is tot alles bereid om haar vermiste dochter terug te vinden. Elena heeft een vreemd geheim. Lola wil afrekenen met haar verleden. Juana zoekt iemand die onvoorwaardelijk en zonder vragen te stellen van haar houdt, en Enriqueta zoekt alleen iemand die haar aan het lachen brengt. Deze vijf vrouwen hebben iets gemeen, ze zijn allen verbonden aan Diamond Flash, een mysterieus personage dat hun levens voor altijd zal doen veranderen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Deze eerste film van Carlos Vermut werd met een budget van 25.000 euro gemaakt, iets wat je er niet aan af ziet. Hoewel de meeste acteurs vrij onbekend zijn spelen ze echter uitstekend. Net als zijn volgende film, Magical Girl (2014), heeft de titel en de plotomschrijving niet veel met de film zelf te maken. Diamond Flash is vooral een heftig drama rond het thema huiselijk geweld en kent indrukwekkende dialogen en scènes. Wie die Diamond Flash nou eigenlijk is verdwijnt naar de achtergrond. Maar ook in deze film worden genres gemengd (drama, misdaad, thriller), al gebeurt dat op veel duistere wijze dan in Magical Girl en is de komische noot geheel afwezig.

Vermut geeft in Magical Girl niets aan de kijker voorgekauwd, in deze film gaat dat echter veel verder. Daar waar in Magical Girl alle puzzelstukjes, op eentje na, op hun plaats vallen, geldt hier het tegenovergestelde. Alle puzzelstukjes blijven in de lucht hangen, en slechts enkele vallen op hun plaats. Een van de personages zegt dan ook in de film "mensen willen altijd alles begrijpen", daarmee hint Vermut al dat je niet alles uit deze film zult begrijpen. De personages in de film gedragen zich zoals ze zijn, zonder dat je weet waarom of hoe het zover is gekomen. Van Magical Girl zei Vermut dat de personages en het plot in elkaar verweven zitten, in Diamond Flash komt veel duidelijker naar voren wat hij daarmee bedoelt: de personages zijn het plot.

Vermut werkt hier steeds met vaste camerastandpunten waardoor de focus helemaal op de personages, het verhaal en op de details ligt, en dat levert hele fraaie scènes op. Ook speelt hij met geluid en gebruikt een enkele keer surrealisme.

Het is geen film die voor iedereen weggelegd is, want je na het zien van de film blijf je met heel veel vragen achter, en als je niet geconcentreerd kijkt dan gaat het hele verhaal aan je voorbij. Toch is het een zeer intrigerende film, dusdanig dat een tweede kijkbeurt niet alleen wenselijk maar ook interessant is. Bij die tweede kijkbeurt krijgen heel veel scènes namelijk meer betekenis.

Een bijzondere film, een heftig misdaaddrama, die qua structuur totaal niet lijkt op de gebruikelijke films. Vermut had de grootste moeite om het uit te brengen en besloot uiteindelijk om het op internet te zetten, waarna wel de interesse voor de film groeide.

Omdat het niet voor iedereen is weggelegd, en omdat het je (opzettelijk) met onbeantwoorde vragen achterlaat, neig ik naar een magere 3,5*, maar ik vond het zeker de moeite waard. Een aparte, bijzondere film die qua stijl een stap verder gaat dan Magical Girl.