• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.590 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.366 stemmen
Avatar
 
banner banner

Resistance (2003)

Drama | 92 minuten
3,17 12 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Nederland

Geregisseerd door: Todd Komarnicki

Met onder meer: Bill Paxton, Julia Ormond en Sandrine Bonnaire

IMDb beoordeling: 5,4 (763)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 juni 2003

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Resistance

De Tweede Wereldoorlog. Ted, een Amerikaan, wordt nadat zijn B-24 bommenwerper is neergehaald, als enige overlevende opgenomen in het huis van de verzetsstrijder Henri. Als Henri moet onderduiken op een ander adres, worden Ted's plannen om te vluchten uitgesteld. De liefde tussen Ted en Henri's vrouw Claire groeit ongestoord in de afwezigheid van Henri. Als die weer terugkeert, drijft zijn jaloezie Ted terug in de handen van de vijand. Ook Claire wordt opgepakt en wanneer Ted hier per toeval achterkomt, is hij bereid de ultieme opoffering te maken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Mooi geschoten en sfeervolle film met aardige muziek. Het geheel kijkt lekker en makkelijk weg, maar mist toch de finishing touch.

Grootste probleem zit hem in het scenario; men wil te veel laten zien en slaagt op elk gebied maar half. Hierdoor doet het geheel wat fragmentarisch aan en vraag je je af waar het allemaal naartoe moet gaan. Van diepgang in het verhaal of in de karakters is weinig tot geen sprake, waardoor het allemaal erg afstandelijk blijft.

Mooiste scènes zijn die waarin je de oorlog beleeft door de ogen van een doodeenvoudige jongen, vooral de scène met Ariane Schluter springt daarbij in het oog. Paxton is inderdaad wat flets en absoluut geen dragende hoofdrolspeler. De rest van de cast doet ook weinig bijzonders.

Grote vraag is natuurlijk waar de 16 miljoen euro aan is opgegaan. Buiten één (overigens wel prachtig uitziende) ontploffing blijft alles vrij standaard. Nou hoeft een film natuurlijk niet alleen duur te zijn door special effects, maar ook qua locaties en aankleding wordt er niet echt uitgepakt.


avatar van emmes

emmes

  • 118 berichten
  • 529 stemmen

Dit is best wel een aangename film. Het is bij momenten jammer genoeg een beetje onnozel ongeloofwaardig (de "date" !) maar het akteerwerk is sterk (zowel voor Bill Paxton en Julia Ormond) en het camerawerk en de muziek zijn top. 3 sterren.