• 17.938 nieuwsartikelen
  • 184.329 films
  • 12.780 series
  • 35.275 seizoenen
  • 658.986 acteurs
  • 201.009 gebruikers
  • 9.512.563 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sk+te'kmujue'katik (2025)

Fantasy / Mystery | 81 minuten
2,88 4 stemmen

Genre: Fantasy / Mystery

Speelduur: 81 minuten

Alternatieve titel: At the Place of Ghosts

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Bretten Hannam

Met onder meer: Blake Alec Miranda, Forrest Goodluck en Tanchay Redvers

IMDb beoordeling: 5,6 (227)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sk+te'kmujue'katik

De broers Mise'l en Antle waren als kinderen goede vrienden, maar zijn als volwassenen uit elkaar gegroeid. Wanneer een kwaadaardige geest hen begint te kwellen, worden ze gedwongen om zich te herenigen en naar Sk+te'kmujue'katik te reizen, een oerbos dat buiten de tijd bestaat, om hun gewelddadige verleden onder ogen te zien. Terwijl lang begraven geheimen weer naar boven komen, moeten de broers hun trauma en de spookachtige echo's van hun voorouders onder ogen zien.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 11446 berichten
  • 9395 stemmen

Filmisch gezien was dit helemaal niet slecht maar het wordt bij sommige sites ten onrechte voorgesteld als een horrorfilm, terwijl het meer een psychologisch mysteriefilm is. Twee broers die uit elkaar zijn gegroeid, komen door een gebeurtenis weer samen en reizen naar de plek van hun jeugd. In de bossen botsen de tijdsniveaus met elkaar, zodat het verleden het heden lijkt in te halen. Meditatief, dat is denk ik de beste manier om deze film te beschrijven. Het tempo is traag en de acteerprestaties voelen stijf of onnatuurlijk aan. Veel interactie tussen de twee broers, weinig mystieke elementenen en een voorspelbaar onthullen van de traumatische ervaring, maken het helaas wat tegenvallend.


avatar van Collins

Collins

  • 7637 berichten
  • 4558 stemmen

Een traumatisch verleden is in de huidige horrorwereld een dankbare aanleiding om met de personages duistere afgronden te bezoeken. In “At The Place of Ghosts” worden twee broers gedwongen om een queeste te ondernemen om eindelijk van de trauma’s uit hun verleden verlost te kunnen worden.

Regisseur en schrijver Bretten Hannam neemt behoorlijk wat tijd voordat hij onthult wat er bij beide broers precies speelt. Duidelijk is in ieder geval dat het om een gebeurtenis uit het verleden gaat. Om iemand of iets dat het nog steeds op de twee gemunt heeft. Het horrorelement blijft bij de uitwerking van dat gegeven binnen de perken. Er komen weliswaar wat creepy momenten voorbij en er heerst een dreigende sfeer, maar de nadruk ligt in deze film niet op de horror.

En dat is teleurstellend want de titulaire geesten in combinatie met het horrorlabel wekken de verwachting dat je naar een klassiek spookverhaal gaat kijken. Een spookverhaal vertelt Hannam echter niet. Althans bijna niet. De film is veelmeer een drama dat laat zien hoe twee mensen worden achtervolgd door hun verleden. Een drama met horrorelementen dat twee broers naar innerlijke afgronden stuurt teneinde emotioneel verlossing te vinden. Erg origineel klinkt dat niet en dat is de film in de basis ook niet, hoewel de ontknoping wel verrassend is.

In visueel opzicht een mooi werk. Wanneer Hannam de kijker meeneemt naar de bossen alwaar de queeste plaatsvindt, is dat zeer genietbaar. Afwisselend rustiek en dreigend. Door een paar merkwaardige ontmoetingen en een enkele flashback steekt er ook nog wat mysterie op. Uiteindelijk is “At The Place of Ghosts” geen bloedstollende film, maar een sfeervol drama met wat verontrustende momenten, met mooie beelden en met een spannend slot.