• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.938 gebruikers
  • 9.369.466 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Bayou (2025)

Actie / Horror | 87 minuten
2,15 31 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Taneli Mustonen en Brad Watson

Met onder meer: Athena Strates, Andonis Anthony en Madalena Aragão

IMDb beoordeling: 4,1 (3.998)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Bayou

"Fear has found a new home."

Een leuke vakantie verandert in een nachtmerrie als Kyle en haar vrienden met hun vliegtuig neerstorten in de Everglades. Al snel blijkt dat de gevaarlijke wildernis niet het grootste probleem van de vrienden is. De moerassen blijken het territorium te zijn van hongerige alligators, die door illegaal gedumpte chemicaliën groter en gevaarlijker dan normaal zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10823 berichten
  • 8907 stemmen

CRACK-ODILES Behoorlijke creature-film. Je krijgt hier precies wat je verwacht en het heeft een vreemd niveau van bekwaamheid. De alligatordreiging is grotendeels goed en voor een low budget zien de CGI-gators er eigenlijk best goed uit. Enkele goede moordscènes ook. Echter voelt het verhaal nogal geknutseld aan. Het begint met de standaard vrienden komen bij elkaar, uiteraard met twee die elkaar niet liggen en een persoonlijk drama, ze stoppen zelfs bij een tankstation maar dan stappen ze op een vliegtuig....Drugs maakt de alligators moordlustig maar veroorzaakt blijkbaar ook andere trekjes die niet bij deze beesten hoort. Soms trekjes die totaal niet geloofwaardig zijn. Ach voor een film waar diertjes in bijten was het oké. Beetje een twijfelgeval maar fans van 'croc en gator' flicks zouden het erger kunnen treffen echter de nadelen zijn ook moeilijk te negeren.


avatar van mrkos

mrkos

  • 1032 berichten
  • 1805 stemmen

The Bayou

Na een vliegtuigcrash in de moerassen van Louisiana vochten enkele overlevenden voor hun leven tegen gemuteerde alligators, ontstaan door chemisch afval.

Krokodillen- en alligatorfilms zoals Crawl (2019), Rogue (2007) of zelfs het oudere Alligator (1980) kan ik prima waarderen. Helaas hoorde The Bayou daar wat mij betreft niet bij.

De film wist me nooit echt te boeien. Hoewel de sfeer bij vlagen goed werd neergezet en er af en toe wat spanning in zat, werd dat telkens tenietgedaan door domme keuzes van de personages. Het verhaal voelde onsamenhangend aan, waardoor de betrokkenheid ontbrak. Ook visueel liet het te wensen over: de gemuteerde alligators zagen er inconsistent uit en de acteerprestaties waren ondermaats.

Al met al was The Bayou een teleurstellende toevoeging aan het moerasmonster-subgenre, die het moest hebben van sfeer, maar tekortschiet op vrijwel alle andere fronten.

2 sterren.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4313 berichten
  • 4021 stemmen

De alligators waren opzich nog çva, maar film is voor de rest echt saai en spanningsloos, maar kon erger 4/10.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10038 berichten
  • 6176 stemmen

Het verhaal komt wat chaotisch op gang gezien de combinatie van een traumatische gebeurtenis van de hoofdrolspeelster Kyle ( Athena Strates ) en haar vrienden die een leuke vakantie in gedachten hebben voor Kyle. Qua sfeer en locatie zit het wel goed, zelfs de alligators zien er redelijk uit voor een lowbudgetfilm. Maar wat spanning betreft is het een heel stuk minder. Het grootste minpunt zijn de acteerprestaties van zowat heel de cast, vooral Strates en Applebaum ondermijnen de film. Toegegeven, hun personages zijn geen cadeau, hoe irritant kun je zijn. 4/10


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Redelijk genrewerk waarin regisseurs Taneli Mustonen en Brad Watson de krachten hebben gebundeld om The Bayou op het grote witte doek te krijgen. Vooral Mustonen had achteraf beter moeten weten, want het aantal geslaagde krokodillenfilmpjes binnen dit genre is op één hand te tellen. Gelukkig scoort het eindresultaat punten op het vlak van geloofwaardig acteerwerk, een aantal redelijke effecten en een spaarzame hoeveelheid brute aanvallen. Helaas halen de makers verder weinig atmosfeer uit de omgeving en wordt enige vorm van spanning zeker niet opgebouwd. Tegen de finale aan moet The Bayou steeds meer moeite ondernemen om sensatie op te wekken en gaat daar uiteindelijk aan ten onder. Uiteindelijk vormt het daarmee niet het slechtste werk binnen deze omgeving, maar echt memorabel is het geenszins.