• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.026 gebruikers
  • 9.373.153 stemmen
Avatar
 
banner banner

Utopie van Sofie (2023)

Documentaire | 61 minuten
2,75 2 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 61 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Paul Rigter

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Utopie van Sofie

In Breda start Explora, een speciale klas voor hoogbegaafde kinderen, opgezet door Sofie in opdracht van twee scholen. Ze is specialist in hoogbegaafdheid bij kinderen en merkt dat deze groep vaak niet wordt herkend, terwijl ze dezelfde problemen hebben als kinderen die het onderwijsniveau niet aankunnen, zoals uitval, verveling en depressie.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Sofie van de Waart richtte samen met Marleen Kil een parttime school voor hoogbegaafden op in Breda. Ze is gepassioneerd voor haar programma Explora en haar enthousiasme groeit wanneer ze de kinderen ziet opbloeien en hoort zeggen dat ze zich (eindelijk) worden uitgedaagd en gezien. Sofie ontdekte pas op haar 35e dat ze ADHD had en dat belemmert haar nogal eens in de communicatie met de mensen van wie het voortbestaan van het project afhankelijk. Deze documentaire licht een tipje van de sluier op aan de hand van beknopte portretten van vier kinderen. Van een utopie is geen spoor te bekennen, wat de titel – die de indruk wekt dat een (succesvolle) hoogbegaafdenschool een utopie is – best wel misleidend maakt. Interessant, vooral voor mensen met een onderwijskundige achtergrond, maar een verhaallijn ontbreekt. Daardoor is het erg episodisch.