• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.407 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.340 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Burial (2023)

Drama | 126 minuten
3,32 141 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 126 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Margaret Betts

Met onder meer: Tommy Lee Jones, Jamie Foxx en Bill Camp

IMDb beoordeling: 7,1 (42.275)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Burial

"Never settle."

Jeremiah O'Keefe is een begrafenisondernemer die het bedrijf van zijn familie voortzet. Nadat een handdrukdeal misloopt, wordt Jeremiah op harteloze wijze uitgebuit door een gigantische onderneming. Om zijn familiebedrijf te redden, schakelt hij de hulp in van de charismatische, gladde advocaat Willie E. Gary. Het onwaarschijnlijke tweetal bouwt een band op terwijl ze een complex web van ras, macht en onrechtvaardigheid blootleggen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Willie E. Gary

Jeremiah O'Keefe

Mike Allred

Annette O'Keefe

Ray Loewen

Gioria Gary

Reggie Douglas

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Uitstekende film over een kleine begrafenisondernemer die een deal maakt met een grote concurrent. De uitkomst is op voorhand al duidelijk, ook al zou je niet bekend zijn met dit waargebeurde verhaal. Desondanks is dit rechtbankdrama van begin tot eind onderhoudend. Niet te zwaar en niet te luchtig van toon. Mooie personages en een goeie cast waarbij Jamie Foxx voorop loopt. Een nipte 4.0 sterren.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3245 berichten
  • 1412 stemmen

Ik vond dit een vervelend stukje film, die maar bleef duren. Er zou humor inzitten, ik heb alleen maar groen gelachen. Ben nooit een fan van Foxx geweest, en nu zeker niet, krijg stress van hem..


avatar van Kees Draaihuis

Kees Draaihuis

  • 103 berichten
  • 89 stemmen

Hèhè, eindelijk weer eens een keer een film die ik helemaal gekeken heb. Want wat een bagger wordt er toch gemaakt. Ik vind dit een goede film. Ondanks dat je weet hoe de film zal verlopen heb ik er toch van genoten. En met name van het acteerwerk van Tommy Lee Jones en Bill Camp. Wat een acteurs. Dus ben je op zoek naar een film zonder geweld, zonder humor, zonder sex, zonder CGI, zonder verrassende plotwendingen,... dan is dit de film voor jou. 4 Sterren (en Jones en Camp verdienen 5 sterren).


avatar van Canon1967

Canon1967

  • 132 berichten
  • 85 stemmen

Zeer goede film over een kleine zelfstandige die het opneemt tegen een multinational.

Goed gecaste acteurs en over heel de lijn een goed verhaal.

Jamie Foxx speelt een rol die hem op het lijf is geschreven en deed mij op sommige momenten denken aan Eddie Murphy in betere tijden.

Dit is een op en top amerikaans product waar je gerust een avondje thuis mag voor blijven.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Reconstructie van een waargebeurd David tegen Goliath verhaal in de Amerikaanse uitvaartwereld. De beide protagonisten maken er een alleszins genietbare film van.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

The Burial is een vrij simpele film die zich afspeelt in een periode die nog maar kort geleden lijkt, maar nu al esthetisch compleet fout en achterhaald is: 1995.

Ik scrollde door Prime Video en zag een film over een begrafenisondernemer, een advocaat en een rechtszaak. Had ik er zin in? Nee, niet echt. Maar toen zag ik Jones en Foxx en zonder voorkennis over rapportcijfer of recensies direct aangezet. Bij sommige acteurs kan dat.

Kwalitatief uiteraard prima. Het simpele verhaal wordt ruim gecompenseerd met de over the top charme van Foxx en de rust van Jones. Ook de rest van de cast is goed.

Het grofgebekte personage "Willy E. Gary" deed me met zijn gouden bril en snorretje gek genoeg denken aan een onlangs overleden vastgoedondernemer, wat mijn waardering voor Jamie Foxx in deze rol alleen maar groter maakte. Groningers weten misschien wie ik bedoel.

Prima! 3,5 sterren


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Vanwege financiële problemen ziet de 75-jarige Jeremiah O’Keefe [Tommy Lee Jones], sluit hij in 1995 een overeenkomst met Raymond Loewen [Bill Camp], een Canadese zakenman die probeert een zo groot mogelijk deel van de uitvaartbranche in handen te krijgen. Omdat Loewen weigert de papieren te betekenen, besluit Jeremiah deze multinational aan te klagen met hulp van beginnend advocaat Hal Docking [Mamoudou Athie] en zijn trouwe vriend Mike Allred [Alan Ruck], een advocaat die gespecialiseerd is in contractrecht. Om een serieuze kans te maken tegen Loewen, besluit Jeremiah op advies van Hal de flamboyante, maar zeer succesvolle Willie Gary [Jamie Foxx] als advocaat aan te stellen. Reconstructie van een baanbrekende rechtszaak met een ingetogen Jones een als effectief contrast met Foxx, die net aan de goede kant van karikatuur blijft en die op overtuigende wijze de ontwikkeling van zijn personage neerzet. Ook Jurnee Smollett scoort hoge ogen als Mame Downes, de gehaaide advocaat van de tegenpartij.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1540 berichten
  • 1366 stemmen

dit kun je rustig beschouwen als een van de betere rechtbankdrama's .

ook al weet je natuurlijk al vrij snel wat de uitspraak worden zal.

desondanks, de weg daarnaartoe is fantastisch.

Tommy Lee Jones en Jamie Foxx spelen beide zoals altijd de sterren v/d hemel.

geen moment verveelde dit ruim 2 uur durend rechtbankdrama.

alles bij elkaar genomen en ook nog wetende dat dit op ware feiten berust (zie ook net voor het einde de echte beelden)

zijn de 4 sterren voor deze film dan ook echt verdiend...top-film