• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.597 acteurs
  • 199.105 gebruikers
  • 9.378.051 stemmen
Avatar
 
banner banner

Savvusanna Sõsarad (2023)

Documentaire | 89 minuten
3,56 25 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 89 minuten

Alternatieve titel: Smoke Sauna Sisterhood

Oorsprong: Estland

Geregisseerd door: Anna Hints

Met onder meer: Kadi Kivilo

IMDb beoordeling: 7,1 (2.916)

Gesproken taal: Ests

Releasedatum: 30 november 2023

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Savvusanna Sõsarad

In de duisternis van een rooksauna delen vrouwen hun diepste geheimen en intieme ervaringen. Ze wassen de schaamte die in hun lichaam gevangen zit van zich af. Daarenboven herwinnen ze hun kracht door een gevoel van gemeenschap.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

De Smoke Sauna uit de titel verwijst naar een traditie van de Võro, bewoners uit de provincie Võromaa in het zuiden van Estland met een eigen taal en cultuur. Vanwege de culturele betekenis in het dagelijks leven van de Võro, erkent UNESCO het als een cultureel erfgoed. Deze documentaire is grotendeels gefilmd in een Smoke Sauna, een klein gebouwtje aan een meer, afgeschermd door bomen, waar uitsluitend vrouwen komen. In feite luister je naar de opnames van een vrouwenpraatgroep met statische beelden van borsten, billen en benen. Dickpicks, de eerste menstruatie, sociale druk en verkrachting zijn thema’s die voorbijkomen. Tussen de praatsessies door horen we wat ik het liefst omschrijf als pseudo-spiritueel gejengel of eentonige, melancholieke accordeonmuziek. Een aardige podcast, vermomd als een matige film.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5811 berichten
  • 5402 stemmen

Op de welbekende Werelderfgoedlijst van UNESCO zijn lang niet alleen tastbare monumenten terug te vinden. Zo kan ook de saunatraditie van de Estse Võro-gemeenschap op een beschermde status rekenen. Voor de vrouwen die in Smoke Sauna Sisterhood een van de bewuste rooksauna's bezoeken, heeft die toekenning een dubbele betekenis: eenmaal achter gesloten deuren voelen zij zich genoeg geborgen om hun meest persoonlijke verhalen te delen.

Verder lezen


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22412 berichten
  • 5077 stemmen

Fraaie intieme en prachtig gefilmde documentaire. Mooi licht, mooie kleuren en zorgvuldig dicht op de huid gefilmd. Het is zeer bijzonder gedaan en de meeste vrouwen komen niet herkenbaar in beeld maar zijn toch te zien. En zelfs intiem. Dat is een knappe visuele vorm.

De saunacultuur van Estland die zelfs erkend immaterieel erfgoed is, is het decor voor een film waarin persoonlijke verhalen van vrouwen een impressie va het leven van vrouwen in vooral eind twintigste eeuw vormen. Soms is verhalen vertellen zeer bevrijdend. Aanrader.


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Ik vond het wel een mooie en integer gemaakte film over een groep vrouwen in een sauna, die een soort geestelijk en fysiek reinigingsproces ondergaan. mrklm zegt daar wel interessante dingen over, al is hij over de film zelf niet zo positief. En het is waar, de film is wel wat statisch en als kijker blijf je (terecht) een buitenstaander.