• 17.130 nieuwsartikelen
  • 181.851 films
  • 12.552 series
  • 34.705 seizoenen
  • 654.796 acteurs
  • 200.308 gebruikers
  • 9.455.735 stemmen
Avatar
 
banner banner

Klem (2023)

Drama / Thriller | 110 minuten
2,78 117 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titel: Klem: Maniere Olandesi

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Frank Ketelaar

Met onder meer: Barry Atsma, Jacob Derwig en Georgina Verbaan

IMDb beoordeling: 6,3 (749)

Gesproken taal: Nederlands, Engels en Italiaans

Releasedatum: 2 februari 2023

Plot Klem

Filmvervolg op de gelijknamige serie. Marius en Kitty wonen al enige tijd op hun wijngaard in het prachtige Toscane. Nu Marius zijn leven gebeterd heeft, vertrekt Hugo om samen met Sophie zijn dochter Suus af te zetten bij Chrissie voor een langverwachte reünie. Nog voordat Hugo is aangekomen gaat alles mis: zijn auto vliegt in brand, en zijn leven staat op het spel. Opnieuw komt Hugo terecht in het criminele circuit, maar nu in een land waar Nederlandse indringers niet gewenst zijn, en moord en ontvoering hoog op de lijst staan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MacHop

MacHop

  • 66 berichten
  • 69 stemmen

Het verhaal is af en toe wat ongeloofwaardig, maar Jacob Derwig steelt net als in de tv-serie de show met geweldig acteerwerk. Ook Barry Atsma zet een zeer geloofwaardige sukkel neer. Georgina Verbaan overtuigd ook en haar Italiaans valt zeker niet tegen. Al met al een vermakelijke en af en toe ook komische film, opgenomen in een erg mooi stukje Italië.


avatar van FlyingGustman81

FlyingGustman81

  • 124 berichten
  • 719 stemmen

Was een leuk filmpje. Maar zoals vaak bij vervolgen op series, viel het toch een klein beetje tegen. Echt spannend was het niet. De hoofdrolspelers zetten -over het algemeen- wel een aardige prestatie neer. Vooral Marius. Het mooie Toscane was zeker een plus. Al met al nog net 3*.


avatar van Toontje35

Toontje35

  • 433 berichten
  • 900 stemmen

Afknapper deze filmprent. Serie was top. Dit niet. Flinterdun verhaal. Ongeloofwaardige karakters. Idd Bassie en Adriaan niveau.


avatar van mrklm

mrklm

  • 12286 berichten
  • 10419 stemmen

Vervolg op de gelijknamige serie waar ik eerlijk gezegd nog nooit van had gehoord, maar dat is om meerdere redenen geen bezwaar. Ex-moordenaar Marius [Jacob Derwig] en vriendin Kitty [Georgina Verbaan] wonen in Italië waar hun bloemenhandel lijkt uit te lopen op de zoveelste mislukking. Totdat vaste klant Mr Garboni [Enzo Storico] ze een aanbod doet dat ze niet kunnen weigeren. Voor een spotprijs komen Kitty en Marius in bezit van een prachtige wijngaard. Te mooi om waar te zijn natuurlijk en al gauw komt Garboni’s vervreemde dochter Isabella [Claudia Vismara] op weinig zachtzinnige wijze verhaal halen. Da’s extra pech voor Hugo [Barry Atsma] en verloofde Sophie [Ellen Parren]. Zonderlinge en weinig effectieve mix van thriller en komedie, want echt spannend of grappig wil het maar niet worden. Derwig zit opgezadeld met abominabele oneliners.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1502 berichten
  • 1111 stemmen

Overbodig, maar vermakelijk

Ik hoorde veel kritiek op seizoen 4 van Klem (dat in eerste instantie als film is uitgebracht, vandaar ook deze review, aangezien ik normaal gesproken geen series recenseer). Hoewel dit nooit als filmklassieker de geschiedenis in zal gaan, vond ik de filmversie zelfs nog een stukje vermakelijker dan het derde seizoen.

Een veelgehoord kritiekpunt dat ik meekreeg, was dat het verhaal afgeraffeld en daarmee overbodig zou zijn, maar ik vond het vlotte verloop juist prettig. Een verhaal dat prima in lijn ligt met de eerste drie seizoenen, maar dan een stuk efficiënter verteld. Scheelt toch weer een uur of zes die je aan een andere serie (hopelijk zonder al te veel fillerafleveringen) kunt besteden .

Waar ik het meeste plezier uit haalde, was dat de plot toch net even anders in elkaar stak dan verwacht, en dat Kitty en Marius juist misleid werden bij een deal die te mooi bleek om waar te zijn, in plaats van dat zij zelf de oplichters waren. De creatieve oplossing die Hugo vervolgens verzint om hen uit de problemen te helpen, vond ik sterk geschreven. Dat geldt ook voor hoe een eerder, schijnbaar nietszeggend moment met ketsende steentjes terugkomt in de finale. Daarnaast vond ik het sterk dat Hugo niet opeens overkomt als iemand die zomaar weet hoe hij een vuurwapen moet hanteren. De manier waarop hij het geweer onder controle probeert te krijgen, vond ik creatief en realistisch gedaan. Het past goed bij het personage, en ik vermoed dat deze reactie geloofwaardiger is dan wat je in de meeste films ziet bij personages van wie wordt gesuggereerd dat ze nog nooit een vuurwapen hebben vastgehouden.

Eind goed, al goed? Volgens de berichten schijnt dit nu toch écht het laatste te zijn wat we van Hugo, Marius en Kitty zullen zien. Was deze film in de basis overbodig? Wellicht wel, maar dan wel vermakelijke overbodigheid.

3,0★