• 15.758 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.019 gebruikers
  • 9.372.679 stemmen
Avatar
 
banner banner

Freeze (2022)

Horror | 90 minuten
2,17 3 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Charlie Steeds

Met onder meer: Johnny Vivash, David Lenik en Beatrice Barrilà

IMDb beoordeling: 3,8 (438)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Freeze

"It's not just the frost that bites."

Kapitein Roland Mortimer begint aan een reddingsmissie naar de Noordpool om een oude vriend en zijn bemanning te redden. Hij krijgt meer dan hij had verwacht wanneer zijn schip vast komt te zitten en aangevallen wordt door bloeddorstige viswezens. Mortimer en zijn overlevende bemanning ontvluchten het schip en beginnen een verraderlijke reis door een bevroren woestenij. Lijdend aan honger, bevriezing en langzame waanzin vinden ze onderdak in een besneeuwde berg. Maar zijn ze veilig of zijn ze het hol van de wezens binnengegaan?

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10830 berichten
  • 8916 stemmen

Regisseur Charlie Steeds heeft al een redelijk oeuvre en reputatie opgebouwd met zijn genrefilms. Hij weet met een beperkt budget toch leuke of geode dingen te doen. Voor zijn nieuwste project waagde de filmmaker zich naar Noorwegen om een Lovecraftiaanse creature-feature te filmen.

Degenen die Lovecraft een beetje kennen, zullen de vele referenties niet ontgaan! Het bevat Deep Ones en een schip genaamd de HMS Innsmouth, dat op zoek is naar een ander verloren schip genaamd HMS Eibon. (Hyperborea -Clark Ashton Smith) en er zijn viswezens (ichthyoïden) en een vreemd Arabische boek.

Is het een geweldige Lovecraftiaanse horror ? Nee. Is het leuk? Ja. En voor een kleine studio met lage productiewaarden was het een vrij solide eenvoudige monsterfilm. Het scenario weet voldoende spanning te brengen, met aanvallen van wezens, verraad en waanzin. Het acteerwerk varieert van behoorlijk tot Beatrice Barrilà die met haar dikke Italiaanse accent niet heel veel indruk maakt!

Tja, door budgettaire en niet voldoende onderzoek waren er ook slordigheden; Er zijn namelijk geen bergen in het Noordpoolgebied, er is een driemaster te zien maar van binnen zie je ijzeren balken met bouten of musketten in dezelfde tijd als de grammofoon??? Ach de ichthyoid-beesten zijn tenminste wel van de ouderwetse mannen-in-pakken (Helemaal te gek!) en meer dan uitstekend

Alleen wou ik dat Steeds het gore-gehalte wat meer had verhoogd! De Ichthyoids hebben vervelende tanden en klauwen, maar de resultaten van hun aanvallen zijn niet al te bloederig of goed te zien! Het zou interessanter zijn geweest als de filmmakers wat meer budget hadden gehad maar zoals het er nu uitziet, was het wel een solide manier om negentig minuten door te brengen!


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7281 berichten
  • 0 stemmen

Het verhaal opzich klinkt best leuk, maar als ik de trailer zie denk ik wel dat er meer van gemaakt had kunnen worden. Als er een groter budget geweest was. Maar wie weet is het wel een aardig filmpje. Ik ga er toch een keer een avond voor zitten.