• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.066 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.253 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shook (2021)

Horror | 88 minuten
2,18 14 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jennifer Harrington

Met onder meer: Emily Goss en Nicola Posener

IMDb beoordeling: 4,1 (1.312)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shook

De aantrekkelijke jonge vrouw Mia is bekend van sociale media. Ze gaat een avondje op de puppy van haar zus passen. Later op de avond wordt Mia echter via een livestream gedwongen om deel te nemen aan een reeks gruwelijke spelletjes. Als ze weigert zullen de mensen waarvan ze houdt vermoord worden door een onbekende maniak.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rickyman

Rickyman

  • 1282 berichten
  • 2721 stemmen

De film begint best verrassend en ziet er netjes uit, een leuk hoofdrolspeelstertje in een even prachtige setting, het gegeven is ook interessant, maar toen waren zowaar de ideeën op en dan is het nog lang wachten tot een ook al slap einde.

Jammer, had meer ingezeten.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Niet best. Het is wel interessant hoe Harrington visueel een overlap tussen real world en digitaal creëert door beelden en berichten van de telefoon in de wereld te projecteren (letterlijk). Ik vond het een geinige stilistische vondst, maar daar is alles wel mee gezegd. Verder een erg droge film met pijnlijk weinig te melden, die bovendien qua cinematografie érg weinig te bieden heeft. Bijzonder knullig verhaal met wendingen die totaal niet boeien. Een misser van Shudder, die hier vooral geïnteresseerd lijken in een divers aanbod (oftewel films geregisseerd door vrouwen) dan kwaliteit. Hopelijk is Lucky (2020) een uitzondering dan.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Erg matig.

Shudder blijft een gerespecteerde dienst waar ik helaas geen gebruik van kan maken binnen mijn regio. Toch kan ik mijn handen weleens aan wat originals van Shudders kant krijgen, maar ik heb ontdekt dat dit vaker missers blijken te zijn dan hits. Ook Shook behoort helaas tot een misser, wat jammer is want het concept is leuk.

Dit soort concepten, waarbij het internet een centrale rol van de film speelt, lijken recentelijk steeds populairder te worden. Alleen maar logisch, want enkele films die bijvoorbeeld enkel een computerprogramma gebruiken hebben de hype zeker ontketend. Shook is daar een wat mindere variant in, zeker aangezien deze film te weinig vernieuwende elementen kan bieden.

Maar wat vooral een terughoudend element vormt tijdens Shook is het feit dat het er allemaal weinig opwindend aan toegaat. In de opening zien we een montage van internettaferelen waarna het verhaal zelf begint. Deze opening is helaas interessanter dan het halfuur wat daarop volgt. Ondanks dat de film nooit echt saai wordt dankzij de aanpak (internet) blijft de regie ten alle tijden terughoudend en gebeurt er weinig om de kijker altijd geboeid te houden.

Wel kent de film een aantal opvallende wendingen en een redelijke inrichting van de setting. Er heerst een aardig staaltje vakmanschap qua decoratie door het huis heen, maar regisseur Harrington slaagt er helaas te weinig in om alles netjes in beeld te brengen. De actrices en acteurs krijgen de voornaamste focus van de lens, wat opzicht geen vreemde keuze is, maar het verwaarloosd de degelijke inrichting wel een beetje.

Het ontbreekt Shook aan degelijke opbouw, spannende afwerkingen en een eigen smoel. Deze film kleurt eigenlijk zo braaf binnen de lijntjes dat er weinig voor de kijker overblijft om echt van te genieten. Je zou deze film dan ook een niemendalletje kunnen noemen met een iets vollere finale maar in zijn geheel niet kan ontsnappen aan een leeg resultaat die nooit naar behoren ingevuld kan worden. Jammer, want zo moet Shook het onderspit delven tegen een hoop andere (horror)films van hetzelfde kaliber die wel beter afgewerkt zijn.