• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.962 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.989 gebruikers
  • 9.370.979 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Nave Bianca (1941)

Oorlog / Drama | 69 minuten
2,50 4 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 69 minuten

Alternatieve titel: The White Ship

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Roberto Rossellini

Met onder meer: Augusto Basso en Elena Fondi

IMDb beoordeling: 5,7 (335)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Nave Bianca

Tijdens de Tweede Wereldoorlog corresponderen matrozen aan boord van een Italiaans slagschip met onbekende vrouwen aan het thuisfront, "le madrine di guerra". Een van hen wisselt zijn brieven uit met een jonge lerares. Een ontmoeting tussen beiden staat gepland, maar wanneer de matroos op het punt staat om van boord te gaan vertrekt het schip plotseling om deel te nemen aan gevechten. De matroos raakt gewond en wordt overgebracht naar een hospitaalschip.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

A Stoker (onvermeld)

A Nurse (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5224 stemmen

Debuutfilm van Rossellini, gemaakt ter meerdere eer en glorie van de Italiaanse marine. La Nave Bianca blijkt ondanks de korte speelduur en de te verwachten beelden van een zeeslag een taaie zit, die af en toe meer weg heeft van een instructiefilm. De zeeslag is geen moment meeslepend of spannend, het lijkt vooral bedoeld een zo droog mogelijke weergave te geven van alle facetten van een torpedobootjager in actie. Het drama dat daarop volgt is mager en voorspelbaar, en het wordt ook nog eens vergezeld door de bombastische score van broer Renzo.

Interessant omdat het het debuut is van Rossellini en voorloper van het neorealisme, verder is het geen aanrader, behalve misschien voor mensen die zich bovenmatig interesseren in oorlogsschepen.