• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.969 films
  • 12.204 series
  • 33.973 seizoenen
  • 646.999 acteurs
  • 198.991 gebruikers
  • 9.371.052 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rassvet (2019)

Horror / Thriller | 98 minuten
1,00 1 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titels: Dawn / Quiet Comes the Dawn / Рассвет

Oorsprong: Rusland

Geregisseerd door: Pavel Sidorov

Met onder meer: Oksana Akinshina en Oleg Vasilkov

IMDb beoordeling: 4,4 (429)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rassvet

Svetlana krijgt voor haar twintigste verjaardag een nogal opmerkelijk verjaardagscadeau: haar geliefde, maar uitermate depressieve broer pleegt zelfmoord. Naast verdriet wordt Svetlana gekweld door nachtmerries en begint ze zich af te vragen of depressie misschien in de familie zit. Ook haar moeder kwam op tragische wijze om het leven. Wanneer Svetlana door de spullen van haar overleden broer gaat, ontdekt ze dat hij geobsedeerd was door een sekte.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Collins

Collins

  • 7282 berichten
  • 4306 stemmen

De Russische horrorcinema zal de meeste filmliefhebbers vrij onbekend voorkomen. Ik reken mij zelf ook tot de onwetenden. Daarom maar eens een Russische horrorfilm opgezocht, waarvan de inhoud (met trefwoorden als 'sekte‘, 'nachtmerrie’ en 'slaaplaboratorium‘) me wel aansprak.

Ik begin positief. Visueel is de film een prima film. Enkele mooie sfeervolle beelden vormen samen met een fraaie duistere setting de positieve punten van de film. Verder is het niets. Van enige aansprekende handeling is geen sprake. Het verhaal verloopt springerig en warrig en slaagt er goed in om te voorkomt dat de film ooit spannend wordt. De dialogen zijn doods en grotendeels onzinnig. Voorspelbare (en dus ineffectieve) jumpscares lossen elkaar af. Wat een ellende!

Terwijl zich voor mijn ogen opeens wat vervelende surrealistische beelden ontrollen, vraag ik me ernstig af wat nu eigenlijk de zin is van deze film. Waar gaat het in hemelsnaam over. De hele grote lijn heb ik nog aardig in de smiezen, maar de finesses (die er ongetwijfeld zijn) ontgaan me volledig. Ze interesseren me trouwens ook totaal niet. De vele blikken op de klok zeggen me twee dingen. 1. Ik verveel en erger me. 2. De tijd gaat erg langzaam voorbij. Beide constateringen zijn geen prettige constateringen. Zelden zo blij geweest met end credits.