• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.024 gebruikers
  • 9.373.034 stemmen
Avatar
 
banner banner

Il Faut Tuer Birgit Haas (1981)

Thriller / Misdaad | 105 minuten
2,57 7 stemmen

Genre: Thriller / Misdaad

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Frankrijk / West-Duitsland

Geregisseerd door: Laurent Heynemann

Met onder meer: Philippe Noiret, Jean Rochefort en Lisa Kreuzer

IMDb beoordeling: 7,0 (385)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 25 maart 1982

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Il Faut Tuer Birgit Haas

'Hangar' is een nieuwe organisatie die zaken regelt die zelfs de politie of andere instellingen te ver gaan. Zo krijgt de oranisatie de opdracht om een terroriste te vermoorden met de naam Birgit Haas.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Een vreemde film - enerzijds een standaard koude-oorlogplotje dat niet zou misstaan als aflevering van Derrick, aan de andere kant een bezetting waar een gemiddelde regisseur alleen maar van dromen kan. En ondanks dat de waarderingen nu toch best aan de hoge kant zijn - toch ruim 7 op imdb - heeft Heynemann er indertijd kennelijk niet goed mee gescored, want als vervolg mocht hij wat tv-series doen.

Wellicht dat de grootste makke wel het plot is. Op zich is het grotendeels best geloofwaardig, als je er even bij stilstaat dat ‘in het echt’ niet alle geheime diensten werken zoals de Bond-films ons willen laten geloven. Maar het levert dan weer niet beslist een heel boeiende film op. Tenzij wellicht je acteurs als Noiret en Rochefort graag ziet spelen, dan is het ineens een heel andere zaak, en wat zeker wel klopt is de sfeer die de film neerzet. Ongekend sterk, al komt ook dat wellicht door Noiret die als altijd weergaloos is in zijn houding, bewegen, gedrag en dictie.

Overigens gebaseerd op een boek kennelijk, en er schijnt aan het einde wat gesleuteld te zijn. Of dat een goed idee was is een interessante vraag waar ik zo direct het antwoord niet op vindt - voer voor een mooie discussie. Ietwat verrassend is het zeker wel.