• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.867 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Reckoning (2014)

Misdaad / Mystery | 86 minuten
2,59 35 stemmen

Genre: Misdaad / Mystery

Speelduur: 86 minuten

Oorsprong: Australië

Geregisseerd door: John V. Soto

Met onder meer: Jonathan LaPaglia, Luke Hemsworth en Hanna Mangan Lawrence

IMDb beoordeling: 5,0 (1.557)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Reckoning

"Justice will come for you."

Een detective krijgt opdracht om de moord op zijn partner, langs de kant van een weg, te onderzoeken. Deze heeft veel weg van een terechtstelling. Op de plaats van de misdaad vindt hij een datakaart van een videocamera. De kaart blijkt stukken film te bevatten die geschoten zijn door twee tieners. Zij maken een documentaire over hun aan drugs gestorven broer.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

Een voorspelbaar gebeuren. Opgevuld met storende videoflashes.

Ook de vertolking is ondermaats.

Een scenario à la minute. Niets bijzonder.

2 punten is nog teveel.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Helaas.

Ik had hier een sneak peak van gezien tijdens het surfen op Film1, en toen zag deze er wel aardig duister uit. Helaas, na afloop bleek dit om een braaf filmpje te gaan. Behandeld duistere onderwerpen, maar is veel te braaf uitgewerkt op dat gebied helaas.

Het is vooral de regie die de film in de steek laat. Veel handelingen van personages zijn nogal onlogisch en slecht uitgedacht. Vooral op het found-footage gehalte. Meestal lijken die beelden ook random door het verhaal te verschijnen terwijl de karakters eigenlijk de tapes nog niet aan het bekijken zijn.

Maar ook bij de tapes zelf, waar het verhaal toch op moet leunen, ontbreekt de regiekracht. Er worden meerdere pogingen gedaan om spanning ermee op te bouwen, maar een hoop dingen zijn eigenlijk vooral onlogisch om te doen. Misschien is dit slechts een Shadowed-ding, maar de camera richting de plaats draaien waar iemand mogelijk vandaan kan komen is niet iets wat iemand zal doen. Dan zou de camera nar 1 richting blijven en de filmer met zijn hoofd naar de richting draaien lijkt me.

Maar ook de tapes zelf zijn nogal HD en de glitchy effectjes om wat sfeer op te bouwen voelen vooral goedkoop aan. Mangan-Lawrence acteert ook helaas totaal ongeloofwaardig, alhoewel niet perse slecht. LaPaglia en Bianca komen zelf ook helaas niet verder dan een average politieduo.

Film oogt intelligent te zijn met enkele twistjes, maar uiteindelijk blijft het een nogal matig uitgedacht verhaal die eigenlijk nergens op kan scoren. De tapes zijn niet bloederig, hard of kil genoeg, het verhaal niet bijzonder genoeg en de film helaas niet uniek genoeg. Ze moeten toch wel met iets komen wat erbovenuit moet steken, maar dat is er simpelweg gewoon niet helaas.

Wel een vlot filmpje waarin veel gebeurd, en het duurt ook niet zo lang, dus een hele zit was dit absoluut niet. Echter wel eentje waar een beter regisseur van belang was geweest.