Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 102 minuten
Alternatieve titel: Smerige Klabak
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Don Siegel
Met onder meer: Clint Eastwood, Harry Guardino en Andrew Robinson
IMDb beoordeling:
7,7 (179.700)
Gesproken taal: Spaans en Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dirty Harry
"Detective Harry Callahan. He doesn't break murder cases. He smashes them."
Harry Callahan is een inspecteur die vuile klusjes opknapt, een hekel aan misdadigers heeft en dit met een revolver bewijst. Zijn bijnaam is dan ook Dirty Harry. Deze keer gaat het om een moordenaar die vanaf de daken van de stad het op kinderen heeft voorzien en na zijn arrestatie weer losloopt. Harry volgt hem ook in zijn vrije tijd maar dat kan hem zijn leven kosten.
Externe links
Acteurs en actrices
Harry
Bressler
Chico
The Mayor
Killer
Chief
De Georgio
Mrs. Russell
Norma
Bus Driver
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Is de Sudden Impact quote cooler dan die van Do I feel lucky quote?

niethie
-
- 7319 berichten
- 7246 stemmen
Deze soms?
Listen, punk. To me you're nothin' but dogshit, you understand? And a lot of things can happen to dogshit. It can be scraped up with a shovel off the ground. It can dry up and blow away in the wind. Or it can be stepped on and squashed. So take my advice and be careful where the dog shits ya!

Art
-
- 13507 berichten
- 3660 stemmen
Nope!
"Go ahead, make my day."
Dat is de legendarische quote uit Sudden Impact 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Die uit Sudden Impact is wel legendarischer en ik vind 'm op zichzelf staand wel sterker. Maar in de context van de film vind ik de "Do I feel lucky?" qoute beter tot zijn recht komen.
Tharoy
-
- 313 berichten
- 511 stemmen
Deze soms?
Listen, punk. To me you're nothin' but dogshit, you understand? And a lot of things can happen to dogshit. It can be scraped up with a shovel off the ground. It can dry up and blow away in the wind. Or it can be stepped on and squashed. So take my advice and be careful where the dog shits ya!
Die vind ik zelf ontzettend geniaal.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
De eerste film in deze geniale reeks kent veel sterke momenten, heeft goed acteerwerk van zowel de pro-, als antagonisten, bevat een goede soundtrack en voor een politiefilm een interessant script. Dit alles verhult echter niet dat de film op den duur ietwat saai kan worden, maar echt hinderlijk is het niet. Leuke film, maar zeker niet de beste uit de reeks.
Baldur
-
- 691 berichten
- 3083 stemmen
De plotbeschrijving verteld al best een hoop en is ook niet helemaal correct. Wel een erg sterke film! De psycho en DH zelf zijn erg vette personages. De overige DH films ga ik dan ook zeker zien.
Fryce
-
- 1099 berichten
- 2338 stemmen
Was al weer heel lang geleden dat ik deze had gezien. Prima film met Eastwood in een glansrol. Verhaal heeft voldoende zijwegen om interesant te blijven.
wapper
-
- 131 berichten
- 1349 stemmen
Film die het moet hebben van zijn paar goede quotes/oneliners, maar voor de rest allemaal vrij standaard.
Nee, geef mij maar The French Connection (4,5*), stuk spannender en realistischer
Couch Potato
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Absoluut geen slechte film. Hij is nog maar pas uit....
Nou ja, beter laat dan nooit, ik vond hem op de rommelmarkt, voor 2 € en dat was ie zeker waard.
Ik ben nooit zo'n grote Eastwood fanaat geweest, maar hij speelt wel erg overtuigend, hij heeft "charisma" een goede kop, natuurlijk.
Het verhaaltje had beter uitgewerkt kunnen zijn, maar toch, voor zo'n oude film viel hij me best mee. Redelijk wat suspens, toch geen slechte opbouw.
En San Francisco hééft het wel al setting, uiteraard.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Dirty Harry is een lekkere film uit de jaren 70...
Clint Eastwood speelt ijzersterk als Inspecteur Callahan.
De film zit goed in elkaar met natuurlijk heerlijke quotes erin verwerkt.
Ook de muziek en de hele setting in San Fransisco komen prima over.
Op naar "Magnum Force"
Erwinner
-
- 33715 berichten
- 3079 stemmen
Redelijke teleurstelling.
Begon aardig met een aangename 80'er jaren funk soundtrack die helaas weinig meer terugkwam, dacht nl. dat de toon daarmee was gezet, helaas weinig "swing" meer in de film.
Verder eigenlijk met verbazing dit filmpje afgekeken, op een enkele scene die wel aardig was, zag ik het niveau steeds maar afglijden. De one-liners deden mij niks, evenals stalen gezicht van Clint die maar pover uit de verf kwam. Heb hem toch veel sterkere rollen zien spelen.
Over het script kan ik kort zijn, er is amper script. Moest het dan zeker ergens anders van hebben, heb ik niet kunnen ontdekken.
Broodmager dus.
Visueel zit het soms goed, redelijk fris zelfs. Daarentegen zijn de enkele achtervolging's scene's te donker belicht. Maar overal gezien, best oké.
Toch vind ik typisch zo'n film die hoog scoort op faam en tijdsgeest.
Als je dit naast een leuke moderne politie film legt, dan ligt de lat tegenwoordig meter's hoger, die daar gelukkig vaak, fijner in slagen.
Dit is trouwens één van de films waar ik vroeger om een boog omheen liep door
de cover en het jaartal. De vervolgen wél gezien, maar zijn me niet echt bijgebleven. Voorlopig maar zo laten, al had ik daar van tevoren best zin in 
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
eindelijk de dirty harry collection aangekocht en dus begint een mens uiteraard met de eerste in de reeks.
en ik moet erwinner hier boven gelijk geven de film begon heel sterk maar naarmate de film vorderde werd het allemaal wat minder maar vere van slecht,de leuke sfeer bleef er toch nog in en clint eastwood is toch wel super in zijn rol.
ben toch blij dat ik na aal die jaren de films nog eens terug zal zien.op naar de volgende zeg ik dan magnum force
thunderball
-
- 5889 berichten
- 1414 stemmen
Blijk nog nooit een fatsoenlijke recentie bij deze te hebben geplaatst. Even goed maken, dus!
Toen ik 'm midden jaren '80 voor het eerst zag sloeg deze film bij mij in als een bom.
Briljante film van Siegel, die op de voor hem zo bekende economische manier van filmen en het zo vlot mogelijk vertellen van het verhaal deze film voorschoteld.
Eastwood is perfect als het hoofdpersonnage en het is dan ook moeilijk voor te stellen dat eerst Frank Sinatra voor deze rol was gevraagd.
De Amerikaanse critici waren na hun afkeuringen voor de Dollartrilogie helemaal over hun toeren over deze volgens hen fascistische misdaadthriller.
Toch wie objectief kijkt zal zien dat het Harry-personnage zich wel degelijk binnen de grenzen van de wet beweegt al zijn zijn methodes wel keihard en meedogenloos voor diegenen die zich NIET aan de wet houden.
Dit maakt dan ook deze rol zo baanbrekend en populair.
Dat dit tot de dag vandaag veel navolgers zou krijgen is niet verbazingwekkend.
Alles lijkt zowel aan Clint als aan de film uitermate cool,
zelfs de ongewone, ietswat op Jazz gebaseerde, effectieve score van Lalo Schiffrin versterkt dit.
En dan zijn er natuurlijk nog de vele legendarische oneliners en vaak gequote conversaties die deze film maken tot een genreklassieker.
Nou, nog 1 keer dan: 
..Aha... I know what you're thinking:
Did he fire six shots, or only five?
Well, to tell you the thruth, I really forgotten myself in all this exitement,
but being this is the 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, which can blow your head clean off.
So you had to ask yourself a question:
do I feel lucky?
Well, do you....punk?
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Natuurlijk een klassieker met legendarische oneliners. Prima verhaal, boeiend, uitstekend gespeeld door Clint Eastwood en een schitterend einde.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Klassieke misdaadfilm, die ik al een tijdje wilde zien. Dirty Harry stelt niet teleur, met z'n fijne oneliners en soms lekkere actie. (Op dat rugbyveld is mijn favoriet.)
4.0*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8214 stemmen
Do I feel lucky? Well, do you....punk?
Leuke film, vooral dankzij het personage Dirty Harry, dat van een standaard misdaadverhaal iets leuks maakt. Eastwood zet Harry lekker droog en hard neer en de grappige oneliners doen de rest. Folomisch ziet het er verder trouwens ook gewoon erg goed uit, al moet wel gezegd worden dat de film op sommige momenten een klein beetje gedateerd oogt. Ook de muziek is heel aardig en laten we natuurlijk de 44 Magnum niet vergeten, het wapen waarmee Harry nog cooler is dan hij al oogt. Dat het soms wat ongeloofwaardig is, mag de pret al met al niet drukken.
3,5*
chevy93
-
- 12755 berichten
- 1325 stemmen
Een beetje een standaard good cop-bad cop film. Dat vind ik niet erg hoor. In tegenstelling ik hou ervan.
Moest wel even wennen, ik ken Clint Eastwood alleen maar met baard en hoed (of oud, zoals in Gran Torino). Desondanks had hij voor mij nog steeds de 'don't fuck with me'-uitstraling.
Het verhaal ruikt naar een vervolg en ik ben van plan ze dus allemaal te gaan kijken.
Heerlijke film, goede actie en af en toe zowaar nog een prachtige dialoog.
4,0 of 4,5? Ik geef maar het voordeel van de twijfel, net zoals altijd bij een eerste kijkbeurt. Vanwege die prachtige zin(nen), zal ik maar zeggen.
Ik weet dat iedereen hem post, maar ik doe het ook maar:
'I know what you're thinking, punk. You're thinking "did he fire six shots or only five?" Now to tell you the truth I forgot myself in all this excitement. But being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow you head clean off, you've gotta ask yourself a question: "Do I feel lucky?" Well, do ya, punk?'
skitz0frenix
-
- 126 berichten
- 347 stemmen
Lekker filmpje met leuk verhaal, maar niks speciaals. Eastwood speelt goed, al is het niet zijn beste film. De onrealistische schietpartijen (met name die in de laatste scene) doen me aan de A-Team denken. Jammer, maar aan de andere kant is het karakteristiek voor oudere actiefilms en eigenlijk best grappig.
3,5*
BjornH
-
- 174 berichten
- 453 stemmen
Op een paar noemenswaardige scenes na een film die mij erg tegenviel. Zo vond ik al de donkere scenes meer irritant dat sfeervol en vond ik die Harry maar een watje op momenten dat hij geen wapen in de hand had. Bovendien waren de muziekstukken grotendeels neit aan mij besteed en vond ik het verhaal in het tweede gedeelte van het verhaal beduidend minder.
Al met al heb ik betere Eastwood-films gezien en kan ik deze 'klassieker' niet in mijn lijstje favorieten plaatsen
. Desalniettemin ben ik blij dat ik mijn handen eerder op dit exemplaar kon leggen dan mijn broer, ook al kan ik deze film maar met 2* belonen. 
Het 'Do I feel lucky'-gedeelte blijft btw episch. Weet ik ook eindelijk eens waar al die andere wannabe-actiefilms dat stukje vandaan hebben
.
Ace Hanlon
-
- 587 berichten
- 502 stemmen
Tien van dit soort politieagenten in Nederland zou best een leuke oplossing zijn voor een heleboel problemen!!!
kramersietse
-
- 356 berichten
- 0 stemmen
Hoe bedoel je? En welke problemen? We zijn toch een big brother generatie, op iedere straathoek een camera? Die Dirty Harry is toch op en top overgeromantiseerd, nee doe mij Gene Hackman maar in The French Connection, veel echter ouwe!
Dr. Salvador
-
- 123 berichten
- 0 stemmen
Blijft gewoon goed deze!!!
Inderdaad, en deze film komt vanavond op SBS6, en ik ga zeker weten weer kijken vanavond!
chevy93
-
- 12755 berichten
- 1325 stemmen
Ga je zo laat opblijven? 
Schande dat dit soort klassiekers niet op een normale uitzendtijd komen!
kramersietse
-
- 356 berichten
- 0 stemmen
Slaap je in ieder geval niet vroeg ouwe!
Dr. Salvador
-
- 123 berichten
- 0 stemmen
Ga je zo laat opblijven? 
Schande dat dit soort klassiekers niet op een normale uitzendtijd komen!
Ja, voor deze film wil ik wel opblijven!
Ik heb hem al wel 3X gezien maar hij blijft vet!, en morgen breng ik de stem uit, maar eerst nog een keer kijken voor het definitieve oordeel! 
Pre- en sequels

The Dead Pool
1988
103 reacties

Sudden Impact
1983
108 reacties

The Enforcer
1976
77 reacties

Magnum Force
1973
106 reacties
Gerelateerd nieuws

Dit wordt de allerlaatste film van legendarisch acteur Clint Eastwood (92)

Misdaadklassieker 'Dirty Harry' met Clint Eastwood vanavond op SBS 9

Netflix verwijdert binnenkort onder meer 'The Matrix' en 'True Grit'

Vijf goede wraakfilms die momenteel op Netflix staan
Bekijk ook

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Platoon
Oorlog / Drama, 1986
825 reacties

Per Qualche Dollaro in Più
Western, 1965
398 reacties

The Longest Day
Oorlog, 1962
563 reacties

Escape from Alcatraz
Drama / Thriller, 1979
483 reacties
Gerelateerde tags
ambushsan francisco, californiëdetectivelosgeldsluipschutterburgemeesterontvoeringjachtonderzoekassaultpolitiepsychopaatzwembadbeatingseriemoordenaarvuurgevechtmaniacgeweldhuntschool busrevolvershockingaggressiveneo-noirsan francisco suspensefulintenseantagonisticcommandingdefianttragicharry callahan
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








