Il Buono, il Brutto, il Cattivo (1966)
Alternatieve titel: The Good, the Bad and the Ugly

3521 stemmen | gemiddelde 4,23

Italië / Spanje / West-Duitsland
Western161 minuten / 179 minuten (re-release)
geregisseerd door
Sergio Leonemet
Clint Eastwood,
Lee van Cleef en
Eli WallachTijdens de Amerikaanse Burgeroorlog hebben de gunfighter Blondie (‘The Good’) en de gezochte Mexicaanse outlaw Tuco (‘The Ugly’) een deal gesloten: Blondie levert Tuco aan een sheriff uit, strijkt de hoge beloning op, redt hem dan op het nippertje van de strop en slaan vervolgens op de vlucht. Dit plan is diverse keren succesvol. Dan vernemen beiden van de stervende officier Bill Carson informatie over een gestolen geldkist met 200.000 dollar aan gouden munten. Onderweg maken Blondie en Tuco kennis met de meedogenloze premiejager Angel Eyes (‘The Bad’), die ook op zoek is naar de geldkist.Deze film staat op nummer 8 in de top 250
» volledige top 250
4,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 19:03 uurJa denk ik ook wel. Al blijft het wel een crimineel, eerlijk is eerlijk. Dan maar crimineel goed;)
5,0
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 19:23 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHet blijft een crimineel, maar in je stukje zeg je:
Waarom laat Eastwood Wallach nou leven? Geef me één reden.Als je deel 1 en 2 kijkt, begrijp je het misschien.
Ik zou trouwens nu nog iets:
Wallach is wel duidelijk de ster van de film, krijgt ook verreweg de meeste screentime, Wallach draagt de film met ondersteuning van een goede Eastwood.
Vind ik toch een rare bewering. Eastwood is i.m.o. zeker niet minder een hoofdrolspeler dan Wallach.
Misschien heb je het gewoon anders beleefd dan ik.
4,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 20:21 uurOke dan zou ik die eerste twee delen moeten zien. Op basis van deze begrijp ik het niet. Maar als jij beweert dat je het begrijpt als je de eerste twee delen gezien hebt, neem ik dat van je aan. Dan zou hij wel 5 sterren mogen krijgen.
Op dat tweede, ik zeg niet dat Eastwood geen hoofdrolspeler is. Maar tegen de verwachtingen in kreeg hij minder screentime dan ik had verwacht. Maar mede door zijn blik zet hij een glansrol neer. Alle 3 op hun eigen manier.
4,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 20:35 uurHierbij aansluitend een vraagstelling:
Vinden jullie dat de film als onderdeel van een trilogie bekeken hoort te worden, of dat hij net zo goed los bekeken mag worden?
4,5
[permalink] geplaatst op 1 maart 2010, 0:42 uurNet zo goed los, ik vind het uberhaupt geen trilogie eigenlijk. Een trilogie is voor mij een verhaal dat verder gaat en dit zijn 3 op zichzelf staande verhalen. De personages die Eastwood speelt zijn met elkaar te vergelijken maar hij speelt niet dezelfde persoon. Daarom voor mij dus geen trilogie en prima los van elkaar te bekijken.
5,0
[permalink] geplaatst op 1 maart 2010, 16:31 uurVinden jullie dat de film als onderdeel van een trilogie bekeken hoort te worden, of dat hij net zo goed los bekeken mag worden?
Zijn prima los te kijken. Ik heb ze ook in omgekeerde volgorde gekeken

.
Alleen ik noemde het even, zodat je Eastwood beter kan begrijpen.
5,0
[permalink] geplaatst op 9 maart 2010, 17:56 uurpooper schreef:
wat voor taal spreke ze in deze film?
De hoofdpersonen sowieso Engels. De kleinere rollen in het origineel niet, maar op de normale versie is daar wel het Engels op gesynchroniseerd.
5,0
[permalink] geplaatst op 10 maart 2010, 23:33 uurTja, wat kan ik hier nog over zeggen..
Af en toe kom je zo'n film tegen die je leven een andere wending geeft, die plots als een soort hoeksteen dient bij het bekijken van andere films. Een film waarnaar je zo vaak refereert dat anderen je een klap voor je kop willen geven. Maar als het puntje bij paaltje komt, en je wil er iets zinnig over schrijven, schieten woorden tekort.
Het is een prent waarin alles klopt en alles samensmelt tot een van de mooiste gehelen op aarde. Een geweldige mix die je in een soort roes brengt en zorgt voor een enorm euforisch gevoel. Ik ken geen enkele andere film waarbij ik zoveel vreugde voel als bij deze.
Bedankt, iedereen die op de een of andere manier aan het maken van dit meesterwerk verbonden was.
pumpking
[permalink] geplaatst op 11 maart 2010, 16:44 uur@ Dave, mooi gezegd, heb ik ook altijd bij films die ik zeer speciaal vind.
Ze zijn zo speciaal dat je er niks kunt over vertellen.
5,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2010, 17:47 uurGeweldig beschreven Dave!

Precies hoe ik ook over deze film denk.
5,0
[permalink] geplaatst op 20 maart 2010, 20:34 uurThe Good, the Bad and the Ugly is een hele mooie spaghetti-western en de beste van de drie films van Sergio Leone. Hoewel het verhaal niet echt belangrijk is, leidt het tot een mooie achtervolging en het thema hebzucht is ook boeiend. De muziek met de mooie landschappen en drie "mooie" hoofdrollen maken deze film tot een 5.
5,0
[permalink] geplaatst op 20 maart 2010, 22:46 uurVandaag weer herzien manmanmanmanmanmanman als goodfellas niet oppast zet ik hem op nummer 1, wat een film. JEZUS CHRIST!
5,0
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 2:15 uurmovie acteurs schreef:
The Good, the Bad and the Ugly is een hele mooie spaghetti-western en de beste van de drie films van Sergio Leone. Hoewel het verhaal niet echt belangrijk is, leidt het tot een mooie achtervolging en het thema hebzucht is ook boeiend. De muziek met de mooie landschappen en drie "mooie" hoofdrollen maken deze film tot een 5.
Hoezo de beste van de DRIE speelfilms? Ik begrijp het niet.
5,0
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 9:40 uurJe hebt uiteraard
A Fistfull of Dollars en
For a Few Dollars More nog. Dit is de derde film in deze zogenaamde triologie. De verhalen hebben weinig met elkaar te maken. Duidelijk?

5,0
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 9:59 uur
5,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 13:07 uurDe western is mijn favoriete genre en deze film is al enige tijd mijn favoriete film aller tijden. Gisteren had ik er weer eens zin in en ging ik de film voor de vierde keer in mijn leven zien, aan de ene kant omdat ik zin had in een goede film en aan de andere kant ook benieuwd of de film zijn 1e plaats in mijn top 10 nog steeds waard was. Nou dat is de film zeker, want de herziening was fenomenaal. Heerlijk om deze film weer eens gezien te hebben en ik heb dan ook de volle speelduur zitten genieten.
Er is natuurlijk al veel geschreven over deze fenomenale western. Wat maakt deze film voor mij zo goed? Allereerst zijn dat de drie hoofdrolspelers. "The Good", gespeeld door Clint Eastwood, is een zeer fijn personage. Lekker zwijgzaam en mysterieus, maar op sommige momenten toch ook wel behoorlijk inhalig. Eastwood weet als geen ander hoe hij "Blondie" het beste neer kan zetten. Dan is er "The Bad", gespeeld door Lee van Cleef. The bad is duidelijk de hardste en gemeenste van de drie hoofdpersonages. Ook The Bad heeft zeker zijn mysterieuze kanten, wordt prima neergezet, maar had wat mij betreft nog iets meer aan bod mogen komen. Dan is er nog "The Ugly", gespeeld door Elli Wallach en wel op fenomenale wijze. Hoe goed Eastwood ook is, het is in deze film toch echt Elli Wallach, die met zijn soms geweldige streken en fenomenale humor in deze film de show steelt. Hij is een echte geldwolf, die alle trucs gebruikt om aan geld te komen en soms behoorlijk creatief is, maar soms zijn anderen net wat slimmer
Verder is er natuurlijk ook nog de fenomenale muziek met het alom bekende deuntje van Ennio Morricone. Morricone maakt eigenlijk altijd prima composities, maar in deze film overtreft hij zichzelf. Het bekende deuntje komt talloze keren voorbij, maar verveelt nooit. Sterker nog, iedere keer weet het de scène die zich op dat moment afspeelt te versterken. Dan is er natuurlijk ook nog regisseur Sergio Leone. Leone, alom geroemd om zijn mooie shots van uitgestrekte prairievlaktes en zijn bekende close-ups van de zwijgzame gezichten, waar de boodschap vaak op een duidelijke manier vanaf te lezen is. Ook hier brengt hij alles vaak op fenomenale wijze in beeld.
Dan is er tenslotte nog het moment van ''The Ecstasy of Gold'' tot en met het einde van de film. De film kan tot dat moment al bijna niet beter, maar stevent vanaf dit moment echt naar buitenaards niveau en is wat mij betreft nog steeds het beste stukje cinema dat ik ooit heb mogen aanschouwen. Camera, muziek, acteerwerk en verhaal komen hier op fenomenale wijze samen in een einde dat zijn weerga niet kent!
Fenomenale film dus en wat mij betreft nog altijd de beste film allertijden. Zelden zo van een herziening genoten als deze en de film staat nu echt rotsvast op de eerste plaats in mijn top 10.
5,0*, maar dat lijkt me logisch
5,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 14:04 uurHou op! Ik heb nu al weer zin om deze film te herkijken, maar zo kom ik niet aan nieuwe films toe

.
5,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 14:18 uurIk wil hem ook weer kijken!
5,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 21:01 uurHeb inmiddels de trilogie gezien en inderdaad hoewel de films nagenoeg niets met elkaar te maken hebben heb ik van iedere film genoten en zijn allemaal 5 sterren waard.
Hoe is A Fistful of Dynamite? Zelfde kwaliteit?
5,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 21:08 uurIk moet je het antwoord daarop schuldig blijven. Aangezien deze ook van Leone is, ga ik er wel van uit.
Ik denk dat je deze film beter bij de film zelf kan plaatsen

5,0
[permalink] geplaatst op 23 maart 2010, 15:50 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenToch zijn sommige scene's nogal van de lange draad.
Men had makkelijk een minuut of 30 kunnen weglaten....,
De woetijnscene waar il Buono bijna sterft van de dorst!
Mocht van mij zeker iets korter.
5,0
[permalink] geplaatst op 23 maart 2010, 15:59 uurHet geheel blijft inderdaad subliem.
5,0
[permalink] geplaatst op 23 maart 2010, 21:26 uur@ domkey,
Die woestijnscene haalde de originele bioscoopversie dan ook niet, net als een aantal andere scenes. Zelfs het geluid van die scenes is verloren gegaan; op late leeftijd heeft Eli Wallach bijv. opnieuw teksten ingesproken... Jammer dat er op de DVD, zoals die nu wordt verkocht, geen mogelijkheid bestaat om die extra scenes uit te schakelen, want ik vind dat ze het niveau van de film omlaag halen

5,0
[permalink] geplaatst op 23 maart 2010, 22:08 uurIk vond die woestijnscène juist erg goed. Ik heb erg bewondering voor regisseurs die mij kunnen laten kijken naar eigenlijk niks.