Shrek (2001)

4565 stemmen | gemiddelde 3,71

Verenigde Staten
Animatie /
Komedie90 minuten
geregisseerd door
Andrew Adamson en
Vicky Jensonmet de stemmen van
Mike Myers,
Cameron Diaz en
Eddie MurphyDe slechte heerser van Duloc (de kleine Lord Farquaad) heeft alle sprookjesfiguren uit zijn land verbannen. De figuren, inclusief een praatgrage ezel, vluchten naar het moerasland van de oger Shrek, die erg op z'n privacy gesteld is. Farquaad maakt een deal met Shrek: als hij de mooie prinses Fiona redt uit een kasteel dat bewaakt wordt door een draak, krijgt Shrek z'n land terug.
4,0
[permalink] geplaatst op 26 juli 2010, 18:20 uurNice, zeker kijken waard! 4*
3,5
[permalink] geplaatst op 27 juli 2010, 23:47 uurErg leuke animatie film.
Vooral Donkey blijft erg lachen natuurlijk.
Een zeven van mij.
Ofwel 3,5 ster
5,0
[permalink] geplaatst op 10 augustus 2010, 19:34 uurerg goed kapolachen :d
4,5
[permalink] geplaatst op 22 augustus 2010, 2:47 uurSuperfilm! Eén van de beste animaties vind ik persoonlijk. Leuk verhaal, leuke karakters.
1,5
[permalink] geplaatst op 13 oktober 2010, 18:35 uurBegrijp het echt niet maar ik vind deze film en het vervolg van Shrek absoluut niet aangenaam om te zien. Het verhaal vond ik niet en vooral de Shrek vond ik niets.
[permalink] geplaatst op 16 oktober 2010, 15:19 uurBlijft een leuke film
1,5
[permalink] geplaatst op 18 oktober 2010, 22:13 uurNa een tweede keer deze film gezien te hebben, moet ik eerlijk toegeven dat het toch niet zo'n slechte animatie is.
3,5
[permalink] geplaatst op 25 oktober 2010, 18:54 uurGeweldig!
Heb als klein kind vaak de Nederlandse gezien,vandaag eindelijk de veel betere Engelse met Eddie als Donkey.
4,0
[permalink] geplaatst op 2 november 2010, 12:23 uurGewoon een klassieker.
4,0
[permalink] geplaatst op 7 november 2010, 12:46 uurLeuke film ondertussen al wat jaartjes geleden maar blijft leuk om naar te kijken!
4,0
[permalink] geplaatst op 19 november 2010, 22:28 uurBlijft 1 van de betere animatie films.
3,5
[permalink] geplaatst op 7 december 2010, 23:01 uurLeuke animatiefilm met dito personages. shrek, en vooral donkey zijn erg vermakelijk. de film heeft dan ook prima humor te bieden. ook het verhaaltje is goed bedacht. 3,5 ster.
3,5
[permalink] geplaatst op 25 december 2010, 15:54 uurEen van de betere animatiefilms. Shrek 2 is mijn favoriet, maar ook dit is een prima film. Leuk verhaal, met Shrek en Donkey als twee vermakelijke personages.
3,5*
3,5
[permalink] geplaatst op 3 januari 2011, 11:14 uurEen hele leuke animatiefilm. Ik vond toen hij uitkwam, deze film ook heel origineel. De beginscène, als hij zich aan het wassen en poetsen is, is gelijk een goede binnenkomer. En de vaart blijft er ook goed inzitten de rest van de film. Mijn favoriet is wel Donkey. Hilarisch vond ik hem zelfs in het keuzemenu van de DVD "pick me, pick me". De gehele film zit trouwens vol met leuke humor.
1,5
[permalink] geplaatst op 27 februari 2011, 23:24 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenWat hiervan te zeggen? Het was in ieder geval vermakelijker dan Ice Age, dat ik gisteren heb gezien. Een sprookje, waarbij gelukkig met clichés wordt gespeeld (de manier waarop de prinses gered wordt bijvoorbeeld), maar toch nog wel behoorlijk binnen de lijntjes blijft. Natuurlijk toch weer zo'n typisch misverstand wat de romantiek dreigt te verstoren + een schoonheid zit van binnen moraaltje op het einde, wat ik toch wel erg jammer vond.
Wat echt zwaar storend was, was de muziek. De standaard filmmuziek werd namelijk meerdere malen afgewisseld met de meest afschuwwekkende popnummertjes. En dan heb je een mooi nummer, Hallelujah, kiezen ze juist voor een afgrijselijke coverversie. Waarom niet gewoon Leonard Cohen, of desnoods Jeff Buckley? Zal wel met geld te maken hebben.
Tenslotte ook hier de kritiek dat de mensen zo uit een computerspel hadden kunnen komen qua ontwerp, en ook hier was de animatie verre van vloeiend. Ben benieuwd vanaf welke computergeanimeerde film die dingen er echt significant beter uit gaan zien.
1,5*.
5,0
[permalink] geplaatst op 4 maart 2011, 18:28 uurGeweldige film dit. Weet nog dat ik hem jaren geleden voor het eerst zag, en in tijden niet zo'n grappige originele verfrissende film had gezien.
Nu is Shrek helaas wat verpest door alle (veel mindere) vervolgfilms, waardoor mensen misschien vergeten hoe goed deel 1 was.
Verdient wat mij betreft een plekje in de top 250. Een animatiefilm uniek in zijn soort.
4,0
[permalink] geplaatst op 12 maart 2011, 17:31 uurSuper wat een humoristiche film, is een feestje om mee te kijken met de kinderen!
4,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2011, 15:43 uurDit is echt een klassieker geworden.
3,0
[permalink] geplaatst op 7 april 2011, 22:43 uurLeuke film. Maar na een 2de keer te zien toch wat minder.
5,0
[permalink] geplaatst op 16 april 2011, 20:39 uurskipy05 schreef:
Leuke film. Maar na een 2de keer te zien toch wat minder.
ik heb hem nu al 4 keer gezien ofzo, (ik weet het, gek!), maar ja, ik vind het wel een fantastische film

4,0
[permalink] geplaatst op 29 april 2011, 18:04 uureen goede film, kon alleen niet meer herinneren dat Mike Myers (Shrek) probeert te spreken in een schots accent, of die liedje dat gespeeld word tijdens film van The Proclaimers (schotse band).
2,5
[permalink] geplaatst op 10 mei 2011, 23:18 uurEen beetje te sprookjes achtig voor mijn smaak, maar zeker voor later in de avond een relaxed filmpje om op te zetten
2,5*
sweinsteiger
[permalink] geplaatst op 5 juni 2011, 16:21 uurShrek
Intussen is Shrek een klassieker geworden.
De film is een zalige film met veel humor en actie.
Een kleine topper en ik hou van van "sprookjestekenfilms" (rapunzel in de hoofdrol).
4*
4,0
[permalink] geplaatst op 17 juni 2011, 22:44 uurDit is de beste animatiefilm tot nu toe imo.
3,5
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2011, 23:37 uurLeuke animatiefilm die voor die tijd vrij verfrissend was. Zeker voor de Westerse animatiewereld waren voor de doorsnee filmkijker Ghiblifilms vrij onbekend en is dit in tegenstelling tot Disney een film met creatieve humor. Het verhaal is niet slecht en met de bijhorende muzikale ondersteuning is dit een plezier om te zien. Ondertussen is dit ook al deels gedateerd en zal dit nog wel snel verouderen in de loop der jaren. De verdoken humor die ook aanslaat bij de ouders van kijkende kinderen, komen we in andere Westerse animatie tegen. Ik hou wel van dit soort films. Doet me wat denken aan een today versie van de Naked Gun films (met verwijzingen naar allerlei soorten films en figuren)
4,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 22:59 uuralleen al voor het laatste nummer moet je kijken.
4,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 23:01 uurSte* schreef:
Verdient wat mij betreft een plekje in de top 250. Een animatiefilm uniek in zijn soort.
vind ik ook
2,5
[permalink] geplaatst op 1 november 2011, 16:22 uurDeze film had ik in een ver verleden al eens gezien, maar tot mijn verbazing had ik er nog geen stem op gegeven. "Dan maar eens herbekijken", dacht ik bij mezelf. Vroeger vond ik het al geen goede film; en dat is zeker niet veranderd. Het verhaal is op zich niet verkeerd, maar de humor is soms ver te zoeken. Ook de ezel, die de meeste kijkers blijkbaar kunnen appreciëren, vind ik eerder een irritant dan een komisch personage.
Matig...
4,0
[permalink] geplaatst op 3 januari 2012, 18:49 uurEen ontzettend leuke film die je kan blijven kijken zonder dat ie gaat vervelen.
Een 4,0*
4,0
[permalink] geplaatst op 3 februari 2012, 11:43 uurShrek is en blijft toch een uiterst vermakelijke film, die daarnaast ontzettend goed gemaakt is.
Shrek is het typische voorbeeld van een film die voor elke leeftijd geschikt is. Het is het soms haast magische sprookje van het grote groene monster dat leeft in de middeleeuwen en die er enger uitziet dan dat hij is. De animatie is bij vlagen mooi en er zit een hoop leuke humor in de film, voor zowel jong als oud.
De laatste tien jaar heeft iemand als Eddie Murphie weinig bijzonders meer laten zien, maar voor de stem van Donkey is hij perfect gecast. Hij maakt Donkey zowel grappig als irritant gelijk en tevens een memorabele rol. Sowieso heeft de film leuke bijrolletjes, want ook de wolf en de drie biggetjes, Pinokkio en het koekjesmannetje zijn bijzonder geslaagd.
Topvermaak en wat mij betreft is dit tot nu toe nog altijd de beste en leukste film uit de stal van Dreamworks.
4,0*
3,5
[permalink] geplaatst op 21 maart 2012, 16:27 uurleuke film. persoonlijk vind ik deel 2 beter
4,0
[permalink] geplaatst op 23 mei 2012, 20:53 uurEen klassieker. Echt leuk om eens te ontspannen. Vooral Donkey was mijn favoriete personage.
4,5
[permalink] geplaatst op 24 mei 2012, 23:33 uurFan van alle 4 de films. Subliem!