132.191 gebruikers | 83.468 films | 30.189 regisseurs | 3.421.241 berichten | 4.774.700 stemmen
 
locatie: Films » Rope (1948) » Info

Rope (1948)

 

 

Rope (1948)
470 stemmen | gemiddelde 3,64
mijn stem:
12 jaar geweldVerenigde Staten
Misdaad / Thriller
80 minuten

geregisseerd door Alfred Hitchcock
met John Dall, Farley Granger en James Stewart

Twee vrienden vermoorden, uit nieuwsgierigheid en op zoek naar een kick, een studiegenoot in hun flat. Daarna worden de niets vermoedende familieleden en vrienden uitgenodigd voor een feestje terwijl het lijk in een kist die ze als buffet gebruiken ligt. Als ze het gesprek op de perfecte moord brengen, wordt hun vroegere leraar (James Stewart) achterdochtig. Het verhaal is gebaseerd op een waargebeurde moord gepleegd door Leopold en Loeb.

 

 

gebruiker
bericht

 

Metalfist
(crew)
avatar van Metalfist
quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 januari 2009, 20:36 uur
Dat was geloof ik ook de bedoeling. Ik meen me te herinneren dat de film op een toneelstuk is gebaseerd en dat Hitchcock deze sfeer wou voortzetten. Maar omdat de crew dan perfect moet zijn was dit praktisch onmogelijk. Zo liet Hitchcock de camera inzoomen op een donkere plek om die later daar weer op te pakken om het gevoel te geven dat het allemaal in 1 shot was opgenomen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 januari 2009, 22:35 uur
Buitengewoon verbluffend dat een film met zo weinig ingrediënten zoveel spanning weet op te bouwen. James Stewart blijkt niet voor niets een bijna meubelstuk van Hitchcock ...

Een touw, een kist en ... Stewart vormen een fantastisch fundament voor een dijk van een film.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Rope (€ 6,99)
gratis verzending

Rope (€ 6,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Rope (€ 6,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 januari 2009, 12:02 uur
Een juweel van een film.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2009, 0:45 uur
Prachtig, prachtig en nog eens schitterend, wauw wat een decor.
Ik ben gek op films die zich in 1 ruimte afspelen.
Je moet wel van goede huize komen om de kijker dan niet te gaan vervelen, en dat doet deze film nog geen seconde.
Diepe buiging voor de meester!!!!

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2009, 13:07 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
1e ziening van Rope.

Wat een treurige film. Werkelijk op alle punten slecht. Belachelijke stelling waar het script op drijft, twee krankzinnige moordenaars, een mentor die zich laat voorstaan op interessantdoenerij en mesjokke denkbeelden, The Perfect Murder die zo verre van vlekkeloos is dat je er simpel van wordt en een afwikkeling die pijn doet aan de ogen. Laatste shot: Brandon nipt van zijn drankje. Terwijl de politie op het punt staat hem (en zijn huisgenoot? vriend? lover?) te arresteren. Hij is net van zijn geloof gevallen wat betreft zijn ex-mentor die hij voordien op een voetstuk had geplaatst zo groot als de Mount Everest. Wat doe je dan? Ben je wanhopig, verward? Nee, je drinkt een slokje.

En zo langdradig!

Het enige waar de film op kan bogen zijn de getoonde omgangsvormen die 60 jaar later zeer exotisch aandoen. Interessant.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2009, 8:41 uur
josseheijmen schreef:
1e ziening van Rope.


Kijk nog eens. ;)

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 februari 2009, 12:29 uur
I will ;)

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2009, 8:35 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Best een aardige Hitchcock waar zeker wat leuke dingen in zaten. Het verhaal is niet bijster origineel, maar de rol van John Dall is goed, van Stewart klopt het wel een beetje dat hij op de automatische piloot speelt. Die Phillip vond ik echter een zeer storend personage. Als ze de perfecte moord hadden willen plegen, waarom doet hij dan in godsnaam mee als hij niet eens rustig en kalm kan blijven?

Beste scene is inderdaad het afruimen van de boekenkist. Jammer dat er wel steeds op een rug ingezoomd moest worden om de volgende take te starten.

3.0* Best aardig, maar iets te saai en stoffig voor een hogere score.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2009, 22:44 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Heb je weleens een moord gepleegd? Zou best kunnen dat je je anders gaat gedragen dan je van tevoren gedacht had. :-)

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 maart 2009, 0:58 uur
Precies. En bovendien: volgens mij heeft Philip nooit echt mee willen doen, maar gaat het er juist om hoezeer hij onder de invloed staat van de zichzelf zo superieur voelende Brandon.
Wat het inzoomen op iemands rug betreft: allicht heeft Hitchcock dat gedaan om te benadrukken dat de film met één-shot-rolletjes is opgenomen. Want dat het niet nodig is bewijzen de 'gewone' overgangen tussen andere scènes.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 maart 2009, 8:36 uur
Die "gewone", niet vloeiende shotwisselingen hebben een andere oorzaak. Dat was een bewuste keuze, omdat Hitchcock besefte dat hij dan misschien wel een film kon maken die uit 1 shot gemaakt leek, maar die illusie in de bioscopen zou verdwijnen. Die moesten destijds nog van spoel wisselen, dus er zouden hoe dan ook cuts in komen. Toch vind ik dat hij een aantal van deze overgangen mooi heeft proberen te verbloemen (bijv. snijden op het moment dat er iemand binnenkomt).

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 maart 2009, 8:40 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
chiel schreef:
Heb je weleens een moord gepleegd? Zou best kunnen dat je je anders gaat gedragen dan je van tevoren gedacht had. :-)


Ja, toevallig gisteren nog :). Dat snap ik ook wel, maar ik heb gewoon een hekel aan mensen die iets verborgen proberen te houden, en zich in allerlei bochten wringen om het verborgen te houden. Als je denkt dat je het niet verborgen kan houden, moet je er niet aan beginnen. Ik snap best dat hij onder invloed stond van Brandon, maar dan nog. Brandon had ook die Kenneth kunnen vragen, die had meer een motief om David te vermoorden, en die leek een stuk kalmer.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 maart 2009, 4:33 uur
Omdat dit een verfilming was van een toneelbewerking waarvan de beruchte Leopold en Loeb moordzaak model stond heb ik er nooit echt vertrouwen in gehad dat dit wel een echt goede film kon worden. Behalve de eerste minuten speelde de hele film zich trouwens af in een groot dakappartement. Dat Hitchcock hier wel een goede film van kon maken is omdat hij de spanning zo wist op te voeren dat je, hoewel je de afloop wist, toch gekluisterd naar deze film bleef kijken. Voor een groot gedeelte ligt dat aan de uitstekende cameravoering en het briljante acteerwerk van de drie hoofdrolspelers, waarvan die van John Dall als de ijskoude Brandon er toch imo ver boven uitstak.
Zeer interessant is natuurlijk ook het thema; een moord plegen met als enige reden dat jij je superieur voelt boven de ander en daarom die ander zo maar mag vermoorden. Dit allemaal geïnspireerd door Nietzsches Übermenschtheorie, die echter door de twee studenten wel totaal verkeerd geïnterpreteerd werd.

4,0* ook na herziening

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2009, 20:03 uur
Een Hitchcock zonder Hitchcock!

Meestal zie je hem nog wel eventjes door z'n filmpjes waggelen maar hier laat ie het afweten. Maar enfin, briljante film met een simpel maar sterk uitgewerkt uitgangspunt. De film zit namelijk vol met memorabele one-liners en dialogen die het thema beetje bij beetje blootleggen en behandelen. De spanning wordt hier erg goed opgebouwd en de korte speelduur werkt hier zeker aan mee.

Net als Rear Window speelt deze film zich voornamelijk op een locatie af en hier draagt het ook weer veel bij aan sfeer. Ook de goed getimede-close ups helpen hierbij. Acteerwerk was over het algemeen aardig waarbij vooral John Dall er bovenuit springt.

Zeker een Hitchcock die ik nog wel eens wil zien, 4.5*

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2009, 20:09 uur
B_B schreef:
Een Hitchcock zonder Hitchcock!

Meestal zie je hem nog wel eventjes door z'n filmpjes waggelen maar hier laat ie het afweten. Maar enfin, briljante film met een simpel maar sterk uitgewerkt uitgangspunt. De film zit namelijk vol met memorabele one-liners en dialogen die het thema beetje bij beetje blootleggen en behandelen. De spanning wordt hier erg goed opgebouwd en de korte speelduur werkt hier zeker aan mee.

Net als Rear Window speelt deze film zich voornamelijk op een locatie af en hier draagt het ook weer veel bij aan sfeer. Ook de goed getimede-close ups helpen hierbij. Acteerwerk was over het algemeen aardig waarbij vooral John Dall er bovenuit springt.

Zeker een Hitchcock die ik nog wel eens wil zien, 4.5*


In Rope heeft hij, in tegenstelling tot al zijn andere films, zelfs twee cameo's! Wel goed opletten hè? ;-)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2009, 21:02 uur
Echt? Dat zou wel heel slordig zijn inderdaad :P Weet je misschien nog waar ongeveer? Dan zoek ik t nog eventjes op ;)

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 april 2009, 23:03 uur
B_B schreef:
Echt? Dat zou wel heel slordig zijn inderdaad :P Weet je misschien nog waar ongeveer? Dan zoek ik t nog eventjes op ;)


Shot van bovenaf op de straat (ik meen ergens in het begin). En blijf goed door de ramen kijken van de flat, wie zie je daar in Neonverlichting op een flat aan de overkant? Juist ja.. :)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 april 2009, 15:54 uur
Oeps je hebt gelijk. Voortaan toch maar wat beter opletten tijdens een Hitchcock ...

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 april 2009, 20:29 uur
In het begin vraag ik me echt af of hij het wel is, maar die andere, erg originele "cameo" is er zeker.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 mei 2009, 8:09 uur
Die in het begin is hij écht, want hij vondt de neon-verlichting wel érg sumier achteraf. Dus had hij zoiets van: nou, dan wandel ik er in het begin nog even doorheen, haha!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 juni 2009, 10:53 uur
Erg meeslepende film. Iedereen speelt fantastisch in enorm lange shots. Iedereen behalve Philip. Natuurlijk, hij is uit z'n evenwicht door de moord, maar dat is veel beter te spelen. Als deze rol okee was vertolkt, had ik een 4,5 of 5 gegeven.

Ik vond James Stewart trouwens zeker niet op de automatische piloot acteren (zoals hieronder ergens staat), ik zie geen enkele reden voor die stelling.

4 sterren.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juni 2009, 0:29 uur
Waarschijnlijk is het al eens opgemerkt, maar het viel me op dat na zo'n befaamde knip in de film - na het inzoomen op een rug - de situatie gespiegeld is.

Op ruim 42 minuten komt Rupert naar Brandon toe, met twee toetjes in z'n handen. Dat is net nadat Janet en Kenneth boos richting keuken weglopen.

Rupert komt aanlopen vanuit de keuken en gaat vervolgens met z'n zijn rug naar de linker deurpost gedraaid een gesprekje aan met Brandon. Na de knip staat hij echter 180 graden gedraaid en met z'n rug tegen de rechter deurpost.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 juli 2009, 1:56 uur
De 4de film die ik zie van hitchcock en ookal heeft deze film een heel andere sfeer dan de films die ik zeg(Rear Window,Psycho,Birds) toch heeft deze film ook veel indruk gemaakt!
Knap aan elkaar geplakte scenens met maar 1 film ruimte, maar erg boeiende personages, en daarom ook de hele film spannend.
Heel erg netjes gemonteerd! en vanaf min 1 zit je al diep in het verhaal!
Dacht eerst dat deze film misschien een beetje oud-bollig zouzijn.. maar niks is minder waar.
Hitchcock gaat mij steeds meer raken met zijn films :D
4 sterren :)

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 augustus 2009, 15:02 uur
Best een spannende film, maar inmiddels zijn we wel wat meer gewend. Vrij eentonige prent.

Ik moet zeggen dat ik bij bijna alle Hitchcocks nog redelijk ben teleurgesteld, op Psycho na dan.

 

Baggerman
(crew)
avatar van Baggerman
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 oktober 2009, 0:34 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
AHWA schreef:
Ik snap best dat hij onder invloed stond van Brandon, maar dan nog. Brandon had ook die Kenneth kunnen vragen, die had meer een motief om David te vermoorden, en die leek een stuk kalmer.


De twee zijn overduidelijk een (homoseksueel) stelletje, dus me dunkt dat Phillip onder invloed stond van Brandon!

Toch weer een aardige film van Hitch, al kan ik zijn geëxperimenteer als kijker niet zo waarderen! Bovendien deel ik de mening van de scriptschrijver dat hij beter niet de moord had kunnen laten zien en waar ze het lijk hadden verborgen!

Wel erg mooi is de scène waarin de werkster de 'tafel' opruimt en de boeken in de 'tafel' wil doen. Verder was ik zeer te spreken over het acteren van Dall en Stewart (die bij mij niets verkeerds kan doen!). Geinig ook de scène waarin alle toenmalige studs van acteurs - behalve Stewart!!- door de dames worden opgenoemd en waar hij dan sullig bij staat te kijken!

Maar ondanks alle gebreken een lekker wegkijkende film die een voldoende verdient.

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 oktober 2009, 0:51 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Baggerman schreef:


De twee zijn overduidelijk een (homoseksueel) stelletje, dus me dunkt dat Phillip onder invloed stond van Brandon!



Klopt als een bus, check ook maar eens de extra's op de DVD. W.b.t. de homoseksualiteit in deze film is Hitchcock zeer vooruitstrevend geweest, al sprak hij hier niet openlijk over.

 

Baggerman
(crew)
avatar van Baggerman
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 oktober 2009, 9:31 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Zinema schreef:
Klopt als een bus, check ook maar eens de extra's op de DVD. W.b.t. de homoseksualiteit in deze film is Hitchcock zeer vooruitstrevend geweest, al sprak hij hier niet openlijk over.


Heb ik gedaan, maar het ligt er wel zeer duidelijk bovenop (al heeft Hitchcock alles heel subtiel aangepakt/moeten pakken). Bovendien waren die Leopold en Loeb waar de film op is gebaseerd volgens mij ook homoseksueel??? Dat zal dan ook de enige reden zijn voor de geaardheid van de moordenaars in dèze film, want die geaardheid lijkt me niet erg relevant voor de reden van hun daad.

Grappig ook om in de extra's Hume Cronyn te zien; ik wist niet dat die zó oud is geworden!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2010, 19:00 uur
Heerlijke Hitchcock weer, dit. Het plot is nogal ongewoon voor zijn doen maar goed, het is weer eens wat anders natuurlijk. Vond het hele idee van dat er iemand in die kist lag terwijl er een feestje aan de gang was waar de moordenaars ook aanwezig waren echt enorm spannend, met een enorm interessante achterliggende gedachte. Geweldig geschoten ook, op 1 locatie, in 8 takes maar door de trucjes tussendoor lijkt het alsof het in 1 shot is gedaan, het leek hierdoor wat traag op gang te komen maar uiteindelijk werkte het wel. Vrij orgineel ook, voor een film van ruim 60 jaar oud. Verder is Stewart zoals altijd weer lekker op dreef, prima chemie ook die hij heeft met Dall. Het kat en muis spelletje tussen de twee en het pleidooi op het einde had makkelijk te zeikerig of
moralistisch kunnen worden maar gelukkig laat Hitch dat niet gebeuren.

3,5 sterren

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 maart 2010, 18:16 uur
Schitterende film die gewoon slaagt in zijn experiment die nogal moeilijk lijkt om te filmen. De hele film speelt zich af op één locatie af. Dat zou in andere films een dikke minpunt zijn omdat het dan meestal saai wordt. Maar dat is helemaal niet zo in Rope, sterker nog de film is zo geweldig en geniaal bedacht. Vanaf het begin wordt je er gewoon ingezogen door de geweldige acteurs en de zeer sterke dialogen . Hoe het verhaal zich hier opbouwt heb ik nog nooit gezien, en ik kan vast concluderen dat het revolutionair was in 1948 hoe het verhaal zich opbouwt en dat allemaal op 1 locatie zich opwerkt naar de climax. Ik begin het Hitchcock Hype te begrijpen sterke film.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 april 2010, 17:18 uur
Zeer matige film, voorspelbaar, saaie setting, saai script en een enorm vervelend middenstuk. Waarom mensen hier zo'n goede film in zien is mij een raadsel alleen op het einde werd het nog boeiend.
Maar goed ik ben dan ook absoluut geen Hitchcock liefhebber dus daar zal het wel aan liggen.