• 13.129 nieuwsartikelen
  • 169.880 films
  • 11.159 series
  • 31.924 seizoenen
  • 630.961 acteurs
  • 196.426 gebruikers
  • 9.183.748 stemmen
Avatar
 
'Tenet' beste bioscoopopening 2020 en beste Nolan-opening
Foto: © ANP

'Tenet' beste bioscoopopening 2020 en beste Nolan-opening
Foto: © ANP

De nieuwe bioscoopfilm Tenet van Christopher Nolan heeft in zijn openingsweekend al twee filmrecords gebroken. Niet alleen is de blockbuster met John David Washington en Robert Pattinson de beste opening van 2020, ook is het de beste opening van een Nolan-film ooit. 

De nieuwe bioscoopfilm Tenet van Christopher Nolan heeft indrukwekkende prestatie afgeleverd in zijn openingsweekend. De film haalde namelijk een duizelingwekkend bedrag van maar liefst 1,58 miljoen euro op aan de bioscoopkassa's. Niet alleen is dat het beste Nederlandse openingsweekend van 2020, maar ook het beste  openingsweekend van een Christopher Nolan-film ooit. Om even een vergelijking te trekken: het vorige record van een film van de regisseur was dat van Dunkirk, een film die in 2017 onder normale omstandigheden op het witte doek verscheen. 

Uitverkocht

Omdat de vraag naar Tenet gigantisch is heeft Pathé, de grootste bioscoopexploitant van Nederland, de film niet alleen op de reguliere tijden geprogrammeerd, maar ook tijdens de ochtenduren de late avonduren. Op die manier kan de bioscoop beter aan de vraag voldoen. "We merken dat veel mensen hebben zitten te wachten op nieuwe titels," zegt een woordvoerder van Pathé tegenover AD.nl. "De hele branche heeft er heel hard aan gewerkt om te garanderen dat mensen in de bioscopen veilig, met inachtneming van de RIVM-regels, weer van films kunnen genieten.” Ook bioscopen Eye in Amsterdam en KINO in Rotterdam, hebben de afgelopen dagen en komende week extra vertoningen ingepland.

De spionagethriller over een naderende Derde Wereldoorlog en het gebruik van de mysterieuze techniek 'inversion', draait momenteel nog niet in de Verenigde Staten. Verwacht wordt dat wanneer de film ook daar in première gaat, er nog meer records verbroken zullen worden.

Reacties (3)


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Stephan123

Stephan123

  • 204 berichten
  • 1063 stemmen

Hij draait inderdaad 10x op een dag. Topfilm.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12584 berichten
  • 5625 stemmen

1,58 miljoen ?


avatar van Glacius

Glacius

  • 4266 berichten
  • 2930 stemmen

Miljard vermoed ik.

Gerelateerde Clips