• 15.791 nieuwsartikelen
  • 178.169 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.054 gebruikers
  • 9.374.070 stemmen
Avatar
 
banner banner

Closed Vision (1954)

Fantasy | 62 minuten
2,83 3 stemmen

Genre: Fantasy

Speelduur: 62 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Marc-Gilbert Guillaumin

Met onder meer: Danièle Maurel, Robert R. Guiot en Merlin Hare

IMDb beoordeling: 6,1 (88)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Closed Vision

Closed Vision is een poging om een man zijn losse gedachten op te nemen gedurende een periode van 60 minuten. Dit wordt overgebracht op het publiek met louter cinematografische middelen. In het begin zijn de gedachten verwarrend en vaag, maar later vormen zich vastomlijnde ideeën, uitdrukkingen of een gedachtestroom.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Avant garde pur sang.

Zo heel af en toe verdiep ik me in de experimentele cinema; meestal modern (onlangs Rabbits gezien), want daar is gemakkelijker aan te komen. Soms weet ik echter een ouder werkje te vinden, waaronder dus Closed Vision. Een zeer divers genre, maar meestal hebben deze films één ding gemeen: ik vind er niks aan.

De film begint vooral met close ups van allerlei collages en stillevens, terwijl meerdere voice overs de onsamenhangende 'gedachtestroom' die hier bij hoort uitbeelden. Al snel volgen er bewegende beelden van spelende kinderen en een stel dinerende mensen van middelbare leeftijd. Opnieuw beelden meerdere voice overs de gedachtestroom uit, die langzaam meer samenhang krijgt. De beelden worden verder begeleid door een experimentele jazzy soundtrack.

Een verhaal valt er echter niet uit de destilleren. De beelden zitten vol symboliek, maar ook hier valt weinig aan te snappen. Ik kon er hoegenaamd niets mee. Hoogtepunten waren de wederkerende beelden van een aantrekkelijke jonge dame in bikini, dat levert een halfje op. De film zwerft op internet rond, dus wie geïnteresseerd is kan hier vrij makkelijk aankomen.

1* voor de mooie dame.