• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.168 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Criatura (1977)

Drama | 100 minuten
2,38 4 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: The Creature

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Eloy de la Iglesia

Met onder meer: Ana Belén, Juan Diego en Claudia Gravy

IMDb beoordeling: 5,8 (336)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Criatura

Cristina heeft een bijzondere en innige band met haar hond, een Duitse Herder. Haar man Marcos is een man met rechtse sympathieën in de lijn van dictator Franco en presenteert een denigrerend spelprogramma voor de televisie. Wanneer Cristina op een gegeven moment weigert seks met hem te hebben, wordt hij dronken en verkracht haar. Ze doet haar verhaal bij de priester, maar die praat in naam van het heilige huwelijk de actie van Marcos goed.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Een beetje bestialiteit buff kan natuurlijk niet om deze genreklassieker heen, weinig verrassend geregisseerd door slechte smaak goeroe DLI. Afkomstig uit het taboes zijn er om doorbroken te worden tijdperk, zeker in post-tio Franco Spanje. Het is ook wel degelijk, primair zelfs denk ik, een zwarte komedie alla Bunuel en satire op de katholieke huwelijksmoraal, want Marcos-Diego die een imbeciel tv-programma ( denigrerend voor wie ? ) presenteert blijkt dit baantje te danken te hebben aan zijn schoonfamilie, zijn vrouw Cristina-Belen is afkomstig uit de Franquistische elite. Voor Marcos is een politieke carrière bij e.o.a. rechtse partij een volgende carrière stap, maar privé besognes gooien roet in het eten.

De synopsis begint ongeveer in medias res, eerst zijn de gelieven ongewild kinderloos, Cristina wordt door een wonder toch zwanger maar krijgt een miskraam na een ontmoeting met de eigenlijke protagonist van de film: Micky III, een vervaarlijke herder. Deze keert op mysterieuze wijze terug in haar leven, en ze besluit hem Bruno te noemen, de naam die ze eerst aan het ongeboren kind wilde geven....

Wat volgt is de gebruikelijke spiraal van bestialiteit, waanzin, moord en rape. De rape scene is de meest schokkende uit de film en dat is ook de bedoeling, want meteen daarna wordt Diego geabsolveerd door een begripvolle priester !

De bestialiteit dan: valt allemaal wel mee natuurlijk, Micky was zo goed afgericht dattie zelfs de missionaris houding heeft aangenomen ! Al zien we hem wel degelijk- het blijft een DLI film- op zijn hondjes aan het werk, maar dan met een "echte " teef ...Belen huppelt hier vaak rond in haar blote reet, niets mis mee zeker als je bedenkt dat ze vlak voor de opnames irl beviel van een zoon !

Voor wie het interesseert tenslotte: het schilderij dat we tijdens de credits zien is van Botticelli en stelt het verhaal van Nastagio degli Onesti uit de decamerone voor, niet toevallig....hangt trouwens in het Prado.

Natuurlijk was dit een duidelijke inspiratie voor Caniche van Luna, al was de stijl daar totaal anders.