• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.969 gebruikers
  • 9.370.274 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shiqi Sui De Dan Che (2001)

Drama | 113 minuten
3,52 60 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 113 minuten

Alternatieve titels: Beijing Bicycle / 十七世的單車

Oorsprong: China / Taiwan

Geregisseerd door: Xiaoshuai Wang

Met onder meer: Cui Lin

IMDb beoordeling: 7,2 (4.888)

Gesproken taal: Mandarijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shiqi Sui De Dan Che

De jonge Guo Liangui komt van het Chinese platteland naar de hoofdstad Beijing om er werk te zoeken. Hij vindt een baan als fietskoerier en krijgt een splinternieuwe fiets. Per afgeleverd pakje verdient hij 10 yuan (ongeveer één euro) en bovendien wordt de fiets na 60 ritten zijn eigendom. Het ziet er allemaal heel aanlokkelijk uit, maar het is veel moeilijker dan het lijkt. Beijing is een gigantische stad, vooral voor een jongen van het platteland. Het stratenpatroon is heel complex en er zijn enorm veel mensen met dezelfde naam. Als de fiets van Guo dan ook nog wordt gestolen, is het helemaal een ramp. Zijn werkgever eist dat hij de fiets terugvindt; anders wordt hij ontslagen. Maar Beijing telt miljoenen fietsen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23434 berichten
  • 76919 stemmen

Geweldig, film laat ook goed het verschil tussen rijk en arm zien .Als de film is afgelopen dan besef je pas weer hoe goed wij het hebben.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Onderhoudende film, niet echt speciaal.

Ik ergerde me aan de lethargie van de hoofdpersonen.

Ik snap er niks van dat deze film "Berlijn" in 2001 heeft gewonnen.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Zoals FK al zei, onderhoudende film, niet echt speciaal.
De film is best vermakelijk en is op sommige momenten wel aandoenlijk, maar niet meer dan dat. Ik vond hem eigenlijk op sommige momenten ietsje te langzaam en sommige stukken waren wel wat misplaatst en iets te 'toevallig'. Die jongen die de fiets 'gejat' had komt een paar dagen later toevallig bij de zaak van Guo drinken of iets dergelijks halen. En zo zijn er nog wel wat plotwendingen die me niet bevielen .

Maar over het algemeen toch wel vermaakt en de film had op zich wel een sterk einde.
Hij krijgt van mij een kleine 3,5*


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5027 stemmen

Prachtige dramafilm met erg goede acteerprestaties.

Het valt me steeds op hoe verfrissend de films uit het verre oosten zijn, veel cliches van Hollywood zijn er gelukkig niet in terug te vinden, vooral het cliche mooie single goede (jonge)man ziet mooie lieve schattige gekwetste single meid (met het hart van moeder Theresa), zet een charme-offensief in en veroverd het hart van de mooie dame en leven nog lang en gelukkig.

De film geeft een mooi kijkje in het leven van de arme mensen in China.

Ik heb me geen seconde verveeld en kon me erg goed inleven in de hoofdrolspeler.

(Nu bij vanLeest voor 5 euro)

Cijfer: 4,5


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Een film hoeft in principe niet special zijn om goed te zijn, dus dat het een paar prijzen heeft gewonnen verbaasd mij ook niet. Wie heeft gedacht dat zo’n simpel verhaal toch best wel integrerend is? Ik niet in ieder geval, het is simpel, maar het wel interessant en leuk van hoe de film je meesleept met zijn eenvoudige verhaal. Realistisch vormgegeven en met zeer mooie acteerprestaties krijg je uiteindelijk toch wel een prachtige film.

4 sterren.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8277 stemmen

Zaterdag was 'Ladri di Biciclette' op tv, dus leek het me wel passend om vlak daarna déze film te bekijken.

nightbreed schreef:
Prachtige dramafilm met erg goede acteerprestaties.
Het valt me steeds op hoe verfrissend de films uit het verre oosten zijn, veel cliches van Hollywood zijn er gelukkig niet in terug te vinden, vooral het cliche mooie single goede (jonge)man ziet mooie lieve schattige gekwetste single meid (met het hart van moeder Theresa), zet een charme-offensief in en veroverd het hart van de mooie dame en leven nog lang en gelukkig.


Helemaal mee eens! Mijn Hollywood-gehersenspoelde brein verwachtte inderdaad al het door jou beschreven cliché. Bij dit soort films blijf je je echter constant afvragen wat er nu weer zal gaan gebeuren, ze zijn totaal niet voorspelbaar!

Toch vroeg ik me bepaalde dingen af tijdens het kijken van deze film. Waarom laat Guo Liangui zich steeds inelkaarslaan? (hij gedraagt zich sowieso vaak als een slappe contactgestoorde debiel. Geen wonder dat ze die boeren daar in de stad uitlachen!) Hebben ze geen politie in Beijing? Of mag je daar gewoon maar mensen afranselen??? En waarom gaan Jiang en Guo Liangui niet samen naar diegene die de gestolen fiets aan Jiang heeft verkocht om verhaal te halen??? Misschien is het een cultuurverschil dat ik dit niet begrijp, maar ik vond het eerder plotgaten en totaal niet logisch.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Een beetje cinema-liefhebber begrijpt dat als iemand in scene 1 zijn fiets heel erg nodig heeft, deze in scene 2 wordt gejat. De hoofdpersoon hier besluit zijn fiets te gaan zoeken. Ondertussen volgen we het verhaal van de nieuwe eigenaar. Sterke film die aan de hand van een fiets laat zien dat je het in Peking niet redt als je aardig blijft. Toegankelijker (maar ook minder sterk) dan Cyclo.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Hele mooie film, ik vraag me af hoe het komt dat er zo weinig mensen op hebben gestemd.


avatar van Movie-Addicted

Movie-Addicted

  • 2221 berichten
  • 3435 stemmen

Wat een film , en dat een fiets voor zoveel trammelant kan zorgen zeg haha. Er word ook zeer goed geacteerd. Een dikke;

*4


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Prima film. Aangenaam dat de hoofdrolspeler niet veel praat.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Onderhoudend, toch wel met enig gevoel voor humor gemaakt drama over het dagelijks leven van jongelui in Beijing met in de hoofdrol… een fiets, die regelmatig van eigenaar / gebruiker wisselt. De een kan ‘m niet missen voor z’n werk, de ander heeft ’m nodig om indruk te maken op zijn vriendin. De karakterverschillen tussen de twee protagonisten komen sterk naar voren. De enscenering van de parallelle achtervolgingen in de steegjes tegen het einde van de film zorgt voor een onverwachte vrolijke noot, hoewel het slot van die scène op zich erg grimmig is.

Een prima film, sterk geregisseerd door Xiaoshuai Wang.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14514 berichten
  • 4510 stemmen

Film die ik graag goed had gevonden en die ook potentie heeft. Vooral heel sfeervol en ik ben sowieso enorm fan van de grootstad, met haar betonnen flats, druk verkeer, vele mensen en nachtleven. Dat beeld komt in de film geweldig naar voren. Ergens in het begin is een geweldige scène met een jazzy muziekje en vooral alleen maar beelden van fietsers. Echt honderden fietsers. Veel ook gedaan met ingezoomd beeld dat het ook een wat dromerige en broeierige en benauwende sfeer geeft, precies zoals de stad kan aanvoelen.

Het is alleen zo jammer dat de centrale plot me geen moment kon boeien. Ik vond echt dat er verkeerde invalshoeken werden gekozen. Ergens moet het komisch zijn, maar ik vond het vooral de plank misslaan. Dan helpt ook niet dat de hoofdpersoon zo apathisch door de film heen waggelt. Op een gegeven ook met alle ellende geloofde ik het ook wel. Een gemiste kans dus. 3,0*.