• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.066 acteurs
  • 199.012 gebruikers
  • 9.372.301 stemmen
Avatar
 
banner banner

Surprising Europe (2010)

Documentaire | 55 minuten / 70 minuten (verlengde versie 2011)
3,14 14 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 55 minuten / 70 minuten (verlengde versie 2011)

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Rogier Kappers

Met onder meer: Ssuuna Golooba

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Surprising Europe

In 2003 verruilt succesvol fotojournalist Ssuuna Golooba Oeganda voor Europa. Hij neemt een lening op zijn huis, neemt afscheid van zijn 6-jarige dochter en zijn familie en gaat op zoek naar een betere toekomst. Al snel komt hij erachter dat niemand hier op hem zit te wachten. Hij woont in een kelder en overleeft op een schoonmaakbaantje. Het liefst keert Ssuuna zo snel mogelijk terug naar Afrika maar schulden - en gezichtsverlies – houden hem tegen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van b00ts

b00ts

  • 695 berichten
  • 4599 stemmen

Geweldig dat stuk over het . dierenpension . Hoezo twee werelden?


avatar van koetsje

koetsje

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Wat een prachtig en toch emotioneel weergegeven van de 'reis' van iemand uit Uganda op zoek naar geluk in een totaal andere wereld. Heel moedig en heftig, ik vond het een prachtige documentaire, volgen er nog meer van deze!


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Inderdaad een mooie documantaire. De film waar hij mee bezig was in de documantaire zou ik ook wel willen zien. Verder geeft deze docu een goed beeld van in wat voor situaties immigranten in Europa terecht kunnen komen.


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3273 stemmen

Blijkbaar is dit dé documentaire voor de reeks afleveringen van surprising Europe die ik al een tijdje volg. Deze Ssuuna uit Oeganda is een doorzetter, en heeft daardoor nu ook inmiddels wel wat bereikt wat de boodschap die hij met deze film wil overbrengen alsnog weer wat teniet doet. Nou, mooi voor hem zou ik zeggen.

Het beeld wat veel "gelukszoekers" van Europa hebben is inderdaad heel verkeerd. Wij kunnen ons die schaamte niet voorstellen die men heeft om het thuisfront mede te moeten delen dat hier het geld helemaal niet voor het oprapen ligt. Ssuuna schaamde zich niet en trok aan de bel. Een betere immigratiebeperking is er niet, daar kan Wilders een puntje aan zuigen.

Een grappig moment overigens toen hij briefjes in de buurt ronddeelde met de tekst: "Ik ben een vrouw..." omdat hij dacht zo meer kans te maken aangenomen te worden.

Ik vond het wel een beetje belachelijk dat toen hij een wc moest schoonmaken in een redelijk netjes huis, de wc compleet onder de stront zat. Ik geloof best dat hij zulke wc's wel eens heeft schoongemaakt, maar toch niet in zo'n huis. In scéne gezet dus, maar niet erg, het gaat om de boodschap... Hee de "boodschap", ik snap hem


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Een interessante documentaire die genoeg stof geeft voor een discussie. Hij heet surprising Europe, maar hij kan wat mij betreft ook net zo goed Surprising Africa heten. De documentaire gaat over een Afrikaanse man die een film maakt voor Afrikanen om ze daar te laten zien, hoe slecht Afrikanen het hebben in Europa. Alle Afrikanen denken dat Europa het paradijs is, en dat het daar altijd hoe dan ook beter is als in Afrika. Ze denken dat alle Afrikanen in Europa een rijk mens worden. Ssuuna wil dat ideële beeld wat nuanceren met zijn film. Maar aan de andere kant komt hij wel terug naar Uganda als een rijk mens met een mooi pak en cadeau's voor zijn familie. En hij laat dan ook nog eens een mooi huis voor zichzelf bouwen met het geld dat hij met de film verdiend heeft. Tsja, daarmee maakt ie zich uiteraard niet erg geloofwaardig als hij probeert om de Afrikanen te overtuigen om niet naar Europa te gaan. En z'n hebberige familie wil dus ook maar wat graag dat hij weer terug naar Europa gaat.