• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.963 gebruikers
  • 9.370.069 stemmen
Avatar
 
banner banner

Akumu no Erebêtâ (2009)

Thriller | 105 minuten
3,00 1 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titel: Elevator Trap

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Keisuke Horibe

Met onder meer: Seiyô Uchino, Aimi Satsukawa en Fuyuki Moto

IMDb beoordeling: 6,3 (142)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Akumu no Erebêtâ

Akumu no Erebêtâ vertelt het verhaal van vier mensen die een tijd lang met elkaar zijn opgescheept in een kapotte lift. Een man die gehaast is om bij de bevalling van zijn vrouw te zijn. Een Yakuza die drugs in zijn tas heeft. Een man die in het verleden van andere mensen kan kijken en een middelbarescholiere met zelfmoord ideeën.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

Anders dan andere liftfilms...

Waar ik al bekend ben met films die zich (volledig) in de lift afspelen in Amerika, zoals een Blackout (2008) (I) of Elevator (2011). Is dit de eerste film die ik tegenkom van Aziatische bodem met een soortgelijk gegeven.

Qua verhaal begint het dan ook lekker mysterieus. Vier vreemdelingen bij elkaar die op het eerste oog weinig affiniteit met elkaar hebben. Op zijn zachts gezegd vrij uiteenlopende personages. Als kijker ben je tegelijkertijd met ze mee aan het puzzelen, over het hoe en wat.

Na een halfuur neemt de film een andere wending en krijg je meer uitleg over de beweegredenen van de verscheidene personages. Vanaf dat punt word je bij het handje genomen en wordt alles langzaamaan uit de doeken gedaan, totdat er een laatste plottwist komt die je weer helemaal anders naar het geheel laat kijken. Een aardige 'mindfuck'.

Een pure thriller is dit niet, aangezien er daarnaast ook nog genoeg humor in zit om de boel luchtig te houden. Het enige wat ik niet snapte waren een aantal verwijzingen naar honkbal, maar dat zal vast met het cultuurverschil te maken hebben.

Al met al best vermakelijk, weer eens wat anders dan de Amerikaanse genregenoten. Alleen jammer dat het hele gebeuren zich iets te lang uitrekt, maar het einde maakt veel goed. Wel even blijven zitten bij de eindcredits voor een extra scène.

3,0 Sterren.