• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.030 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.002 acteurs
  • 198.995 gebruikers
  • 9.371.326 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kikansha Sensei (2004)

Drama | 123 minuten
3,25 4 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titels: Silent Big Man / Locomotive Teacher / 機関車先生

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Ryuichi Hiroki

Met onder meer: Kenji Sakaguchi, Masaaki Sakai en Mitsuko Baishô

IMDb beoordeling: 6,8 (59)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kikansha Sensei

Rond 1960 komt een jonge leraar, Yoshioka Seigo, aan op het eiland Hanajima om daar tijdelijk les te geven op de enige lagere school. Hij heeft die baan gekregen door een oude vriendschap van zijn moeder die dertig jaar eerder het eiland voorgoed verliet. Tot grote verrassing van de kinderen schrijft hij op het schoolbord: "Ik kan niet praten". Snel wint hij de harten van de kinderen, maar zijn aankomst trekt ook oude wonden open.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5305 stemmen

Klinkt best interessant. Te verkrijgen hier?


avatar van -fal

-fal

  • 2028 berichten
  • 2290 stemmen

Enigszins vermakelijke film met leuke, grappige en ontroerende scenes, maar Hiroki maakt het mij naarmate de film vordert toch echt te bont. Ik had liever gezien dat hij zich helemaal op de erg schattige kinderen gericht had. Gewoon lekker met de "locomotief leraar" (door de kinderen zo genoemd vanwege zijn sterke voorkomen, tevens de letterlijke vertaling van de titel) de natuur in voor een dagje loom plezier en klein drama. Maar helaas.

Het wordt niet echt Hollywood - zo is er geen romance - maar veel scheelt het niet. Pacifistisch boodschapje, veel clichés en een lang gerekt einde met dikke tranen. De soundtrack is conform.

@BlueJudaskiss: nee, alleen een Japanse uitgave.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Vond het erg mooi.

Zo'n vakantiefilmpje, beetje als Megane. Eentje die je vanuit je luie zetel kan meepikken, terwijl je net op reis bent. De eilandjes daar, mooi zee, veel zon, een rustig en gelaten sfeertje. Speelde zich in de jaren '60 af maar had het evengoed geloofd als dit gewoon zo'n plekje was geweest waar de tijd was blijven stilstaan.

Acteerwerk is goed, vooral de kindjes komen sterk uit de verf, visueel niet erg opvallend maar kundig in het overbrengen van het sfeertje. Soundtrack is vooral bekend terrein en naar het einde toe iets teveel de aandacht op het drama, al houdt Hiroki nog wel een mooie finale over.

Geen grootse film, maar qua timing kwam hij perfect en qua uitvoering valt er weinig op aan te merken. Gewoon lekker languit wegdromen, beetje een voorloper van z'n eigen Love On Sunday.

4.0* en een uitgebreide review