• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.364 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Mano Nera (1973)

Misdaad | 90 minuten
2,17 3 stemmen

Genre: Misdaad

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titels: La Mano Nera - Prima della Mafia, Più della Mafia / The Black Hand

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Antonio Racioppi

Met onder meer: Lionel Stander, Rosanna Fratello en Michele Placido

IMDb beoordeling: 5,8 (95)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Mano Nera

""Before the Godfather""

In de jaren '20 besluit de Italiaan Antonio Turris de oversteek van Europa naar de Verenigde Staten te maken. Eenmaal aangekomen in het beloofde land blijven de 'gouden bergen' uit. Als Italiaanse immigrant blijkt het onmogelijk te zijn om een normaal leven te krijgen en komt Turris in aanraking met de lokale maffia.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Hij heeft echt bestaan : Joe Petrosino ( 1860-1909 ) ...waaruit volgt dat deze film waar Petrosino wordt vertolkt door Lionel Stander ( die jullie ook kennen uit once upon a time in the west en blast of silence...) niet in de jaren 20 speelt, zoals hierboven beweerd. Ook de mano nera heeft zoals gekend echt bestaan : primitieve voorloper van wat later cosa nostra zou worden .

Klinkt als interessant materiaal voor een film, die dan bovendien nog 1 jaar voor the godfather 2 kwam, en dus geen snelle rip- off van het deel mer de Niro. Helaas werd de regie toevertrouwd aan nobody Racioppi die duidelijk ook weinig budget tot zijn beschikking had en little italy met bordkarton poogde na te bouwen in cinecitta, ook de kostumering enz. getuigt van bescheiden middelen. De nekslag voor deze productie was imho echter het rampzalige scenario waarvoor de credits een man of 10 vermelden.

Het resultaat is een puinzooi en geen italocrime/ poliziottesco in kostuum maar een soort absurde soap, die ook niet primair om Petrosino de superflic draait maar om mafioso Placido. Dat had ook nog wat kunnen worden, maar helaas : deze Antonio Turris vers van de boot blijkt geen charismatische scarface te zijn, maar een goeiige sul die tegen zijn zin in de mano nera verzeild raakt en van wie we volstrekt niet begrijpen waarom ze hem daar in dienst zouden willen hebben. Deze keuze voor een "opbouwend " maar verder 1 dimensionaal en ongeloofwaardig hoofdpersonage is dodelijk, en het wordt er niet beter op als zijn romance met kopvodje Fratello op den duur de meeste aandacht krijgt, meer dan het harde mafiawerk.

Goed, we zien wat kills, we zien zelfs meermaals grove gore- nu knullig overkomend uiteraard- maar wie hier flashy italocrime spektakel verwacht zal bedrogen uitkomen.

In de cast behalve reeds genoemden nog meer gekenden als Leroy- fout gecast als capo- Pistilli ( die jullie ook kennen uit the good the bad and the ugly...) als crooked politician, Gaipa de mankepoot als advocaat, en...Gianni Manera als buddy van de held, evenals nota bene Rizzo die voor "comic " relief zorgt.

Score van Rustichelli geheel in soapsferen, en fotografie van de betreurde Pallotini. Maar visueel briljant is dit allemaal niet, in de eerste plaats door de chaotische regie van Racioppi, terecht vergeten.

Misschien ben ik veel te negatief, u kunt het binnenkort zelf beoordelen want over 3 weken komt de eerste officiële DVD uit met Italiaanse audio * dankzij cinekult , de bootleg met fansubs zal spoedig volgen . Italocrime buffs moeten er niet te veel van verwachten.

*: tot nu toe was er alleen de afschuwelijke Duitse DVD " auch Killer müssen sterben "- lekker spoilerig ook .