• 15.823 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.111 gebruikers
  • 9.378.150 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Crash (1932)

Drama | 58 minuten
3,40 5 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 58 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Dieterle

Met onder meer: Ruth Chatterton, George Brent en Paul Cavanagh

IMDb beoordeling: 5,9 (377)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Crash

"She Took Him for Better or Worse-yet demanded a marriage bed of roses. Are all wives that way?"

Een egocentrische, materialistische rijke vrouw is getrouwd met een speculerende echtgenoot die zijn fortuin verliest in de Wall Street Crash van oktober 1929. Dan wil ze er vandoor gaan met een Australiër die ze in Bermuda ontmoet.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Geoffrey Gault

Marcia Peterson

Ronnie Sanderson

Arthur Pringle

Geoffrey's Associate

E.F. McSorley

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dutchfan

Dutchfan

  • 1576 berichten
  • 754 stemmen

Een bizarre pre-code-film over een echtpaar,wat rijk geworden is door te speculeren op de beurs op wall street.
De vrouw [Ruth Chatterton]weet tips over "hoe te beleggen en veel geld te verdienen" los te futselen bij rijke mannen,door een affaire met ze te beginnen,dit met goedkeuring van haar man [George Brent=in het echt toen ook de echtgenoot van Chatterton].

In 1929 gaat het mis,als het echtpaar alles kwijt raakt tijdens de beurs-crash en Chatterton met het laatste geld naar Bermuda vertrekt en daar een rijke man ontmoet.

Vlak voordat ze er met de rijke man vandoor wilt gaan,beseft ze dat ze toch van haar echtgenoot houd en dat ze ondanks dat ze geen geld hebben toch met hem verder wil.

Bizarre film,Ruth Chatterton ziet er in de Orry Kelly creaties enorm diva-achtig en "over-dressed" uit.
Ze is een facinerende actrice.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5751 stemmen

Aardig tussendoortje. Ruth Chatterton is redelijk indrukwekkend, maar ik vond haar beter in Female (1933). Aanrader voor mensen die niet van lange films houden.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Uit op DVD, maar jammer dat deze film zo kort duurt.


avatar van Jean Rene

Jean Rene

  • 83 berichten
  • 680 stemmen

Dit is mijn favoriete Ruth Chatterton film. Hier is ze zeer indrukwekkend. Van begin tot eind een fascinerende film. Geweldige dialogen.

Prachtige beeldkwaliteit op de Warner Archive Collection DVD.