

Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 91 minuten
Alternatieve titel: The Blood Virgin
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / België
Geregisseerd door: José Ramón Larraz
Met onder meer: Lorna Heilbron en Angela Pleasence
IMDb beoordeling:
6,5 (1.674)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Symptoms
"Last night I dreamt that they had returned. They were here again…"
Helen is een zenuwziek meisje, dat na haar verblijf in een psychiatrische instelling, haar intrek heeft genomen in een immens Victoriaans landhuis. Haar vriendin Anne komt bij haar logeren. Spoedig meent Anne 's nachts voetstappen en vreemde geluiden te horen op een afgegrendelde zolder. Van de raadselachtige opzichter verneemt ze dat haar vroegere vriendin Cora op een geheimzinnige wijze is verdronken in de vijvers van het uitgestrekte domein. Wanneer de vriend van Anne op bezoek komt, stelt Helen zich zeer jaloers op.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments

Mac Hammer Fan
-
- 5043 berichten
- 7636 stemmen
Nominatie Gouden Palm 1972. Deze sfeervolle film is totaal in de vergeethoek geraakt, omdat hij veel minder commercieel is dan Larraz' volgende prent" Vampyres". "Symptoms" bevat reminiscenties aan "Repulsion en "Let's Scare Jessica to Death" en is magistraal gefotografeerd. De melancholische zachtbruine tinten van herfstlandschappen functioneren perfect voor een metafoor: de ondergang van de natuur en de mentale achteruitgang van Helen. Een horrorthriller die een DVD-release verdient, maar het zal waarschijnlijk nog lang duren...

erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
had er weinig van verwacht van deze film.
maar hij is dondersgoed en eng bovendien.
het meisje dat helen speelt acteert echt geweldig en overtuigend.
gefascineerd naar haar zitten kijken, hoe gekker ze steeds werd in de film.
Nog maar weinig zo overtuigend gezien als in deze film.

erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
@bruce campbell...geen idee eigenlik, heb hem ergens op het internet gezien.

pierrrke
-
- 394 berichten
- 1468 stemmen
mogen aanschouwen op groot scherm op de originele pelicule De sfeer staat als een huis en is idd vrij eng op momenten
blij dat ik deze vrij exclusieve thriller heb mogen zien. Een dvd-release is zeker terecht!

wendyvortex
-
- 4893 berichten
- 7078 stemmen
Lesbische ondertonen in deze bovengemiddelde horror, vrij sfeervol en zeker in de eerste helft vrij rustig qua tempo.
Nadeel is een beetje dat we alle elementen wel eens eerder zagen.
Geen vergeten klassieker daarom, maar voor de liefhebbers van Britse horror zeker de moeite van het opzoeken waard.

beavis
-
- 6577 berichten
- 13580 stemmen
mogen aanschouwen op groot scherm op de originele pelicule De sfeer staat als een huis en is idd vrij eng op momenten
blij dat ik deze vrij exclusieve thriller heb mogen zien. Een dvd-release is zeker terecht!
interessant gegeven, aangezien ik deze film net tegenkom op de lijst van "verloren films" van de BFI, degene die deze kopie in handen heeft mag dus wel eens een briefje naar London schrijven... wellicht komt die DVD uitgave er dan ook eens... via de ondergrondse kanalen is een vakkundig opgepoetste VHS uitgave beschikbaar die er acceptabel uitziet.

niethie
-
- 7307 berichten
- 6473 stemmen
Je kan zeggen: des te mooier de verrassing maar je komt zo wel eens van die filmpjes tegen waarvan je je afvraagt hoe ze indertijd ooit zo over het hoofd gezien zijn dat je ze nu onder zo een dikke laag stof vandaan moet trekken. Kan zo vijf wel bejubbelde 70's horrors noemen die hierbij verbleken. Bij een Repulsion kom je niet gauw in de buurt kwa niveau maar het is ook wel de film waar ik het meest aan moest denken. Heel verstilt, met een minimum aan muziek en een zowel eng, apatisch als tragische ziel op het randje van zelfmoord als fascinerend hoofdfiguur, woonachtig en weggestopt in de kille bossen. Wat bij mij toch altijd opvallend goed werkt. Misschien komt het wel omdat ik het kijken van horror-films meer als een gezelschaps ding ben gaan zien de afgelopen jaren en dit de eerste in een hele lange tijd was die ik in m'n eentje bekeek maar ik heb anderhalf uur met kippenvel gezeten, terwijl er inderdaad bijna niets gebeurd. Moet Vampyres van Larrez maar eens op gaan zoeken, hopelijk ook zoiets? (3,5*)

starbright boy (moderator films)
-
- 21185 berichten
- 4357 stemmen
wellicht komt die DVD uitgave er dan ook eens...
Jazeker, Blu Ray zelfs, op 18 april.

Mac Hammer Fan
-
- 5043 berichten
- 7636 stemmen
Inderdaad: Blu-ray in the UK @Amazon.co.uk
En in de States @Mondo Macabro

Mac Hammer Fan
-
- 5043 berichten
- 7636 stemmen
Toch een beetje gemengde gevoelens bij deze blu-ray releases:
BR en DVD Ratio 1:1,33.
Original Ratio: 1:1,85.
Beeldkwaliteit zal wel heel goed zijn volgens de bronnen die ik heb, maar ik had op anamorphic gehoopt.
De Britse release verdient de voorkeur want deze heeft Engelse ondertitels.

Woland
-
- 4135 berichten
- 3370 stemmen
Verstilde, zeer Brits aandoende horrorfilm (al is de regisseur Spaans) die schijnbaar een beetje in de vergetelheid is geraakt, maar zeer zeker de moeite waard is. Symptoms is een langzame, stijlvolle film die me wel wat aan Let's Scare Jessica to Death deed denken. Helen is een vrouw met psychische problemen die in een afgelegen huis woont, waar schijnbaar in het verleden iemand zelfmoord heeft gepleegd, en bezoek krijgt van een vriendin, Anne. Maar het gaat allemaal niet zo lekker - Helen is instabiel en ziet verschijningen, ook Anne begint geluiden te horen, Helen blijkt lesbische gevoelens te hebben , en er is ook nog een credit creepy kerel die in het bos woont en die schijnbaar meer weet over het donkere verleden van het landgoed. Ik zal verder ophouden over het script, maar het is een fraai, sfeervol, creepy werkje geworden. Zeer traag, dat wel, maar mooi geschoten en sterk geacteerd, en continu hangt er een gevoel in de lucht dat er dingen niet in de haak zijn en dat er meer ellende op komst is. Als je in de stemming bent voor iets langzaams en stijlvols, dan kan je het slechter treffen dan Symptoms.

mikey
-
- 28118 berichten
- 4847 stemmen
Eindelijk een flick van Larras die zowaar door de beugel kan. Die best sterk is eigenlijk... zelfs.
Sommige momenten zijn eng, met name de scenes met lesbische seks in de lucht. Het gaat over 2 jonge aantrekkelijke vrouwen in een groot kasteel, afgezonderd van de buitenwereld. Zonder toeziend oog van gemaal waarop je als vrouw bouwen kan. Dat gaat natuurlijk helemaal verkeerd. Moord & doodslag en lesbische lusten zijn gelukkig het gevolg. Precies wat ik vanavond nodig had.
Prima film overigens, begint wat traag maar de hauntings zijn echt creepy (niet James Wan creepy maar echt creepy). Prima slashings ook, met vlijmscherpe messen. Mooi geschoten footage van kastelen in de herfst volgens oud Engels gebruik. Enkele toffe editing truukjes die mjammie waren.

knusse stoel
-
- 3105 berichten
- 3628 stemmen
Ook wij vonden het begin wat traagjes op gang komen maar naarmate de film vordert wordt de kijker in het verhaal gezogen, iets wat ons overkwam. Langzaam kwamen we achter de bedoelingen van beide hoofdrolspeelsters die het verhaal sterk overbrachten.
Ook de omgeving van het landhuis is prachtig, het landhuis zelf trouwens ook. Mysterieus en krachtig overkomend en met de omgeving een iets geheel.
Het is echt een filmverhaal voor degenen die toch gevoel hebben voor de '70 jaren, beeld is 3-4, muziek is krachtig maar wel een herkenning voor die tijd en ook kleding is echt uit die tijd. Zo zal de kijker(s) het opvallen dat een van de vrouwen een soulbroek draagt. (in dit geval een spijkerbroek met grote wijde pijpen aan de onderkant)
Bij ons kwam deze film goed over en onze waardering is een 7+.

wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Uitstekende horrorfilm die mij voortdurend in spanning bracht en mij de ook nodige schrikmomenten bezorgde. Geweldige performance van Angela Pleasance in de rol van Helen. Prachtige beelden ook van het landhuis en vooral ook van het park en het meer. Ook de killings werden prachtig in beeld gebracht en dan die gelaatsuitdrukking van Helen. Schitterend. Van wat ik de laatste tijd in het genre horror voor het eerst gezien heb staat deze zeer sfeervolle horrorthriller voor mij toch dik bovenaan. Ook tig keer beter trouwens dan het teleurstellende Vampyres, de enige andere film die ik van deze regisseur heb gezien.
4,5*

joolstein
-
- 8978 berichten
- 7427 stemmen
Britse film maar gemaakt door de Catalaanse regisseur José Ramón Larraz. En biedt een boeiend kijkje in de afdaling van een vrouw in waanzin. Claustrofobisch, droomachtig en sterk gedreven door karakter, sfeer en stemming. Soms ook afstandelijk alsof het geïsoleerde vervallen landhuis, het terrein en het lokale dorp zelf een buitenstaander was. Angela Pleasance (dochter van Donald Pleasence)speelt hier een opmerkelijke goede rol. Ze is een kwetsbaar wezen, schijnbaar weemoedig en vaak kinderlijk, maar er is ook iets...anders? Een ongrijpbare ondertoon van onderdrukte vrouwelijke lesbische seksualiteit. Ze is beurtelings kwetsbaar en bedreigend. Door haar spel en het niet precies weten waar de film heen wil weet het constant de spanning van de de kijker vast te houden. Zeer rustig gebracht met meer een huiveringwekkende sfeer dan zware horror-elementen. Wel maakt het gebruik van een paar effectieve schrik-momenten. Pas de laatste dertig minuten worden gevuld voor bloedvergieten. Verontrustende atmosferische psychologische thriller.
Het laatste nieuws

Elijah Wood maakte zonder het te weten Russische propagandavideo's, Gérard Depardieu opnieuw beschuldigd van seksueel wangedrag | MovieMeter Recap

Gérard Depardieu opnieuw beschuldigd van seksueel wangedrag: 'Keek me aan alsof ik een stuk vlees was'

Geprezen misdaadkomedie 'Ocean's Eleven' van regisseur Steven Soderbergh morgenavond op televisie

Rachel Zegler reageert op kritiek na haar opmerkingen over live-action adaptatie 'Sneeuwwitje': 'Hartelijk bedankt'
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.