• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.292 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Slag in de Javazee (1995)

Documentaire | 135 minuten
2,79 7 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 135 minuten

Alternatieve titel: The Battle of the Java Sea

Oorsprong: Nederland / Verenigd Koninkrijk / Japan

Geregisseerd door: Niek Koppen

IMDb beoordeling: 6,9 (23)

Releasedatum: 14 december 1995

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Slag in de Javazee

Documentaire over een belangrijke Nederlandse maritieme nederlaag op 27 februari 1942, waarbij een geallieerde vloot onder leiding van Karel Doorman tevergeefs trachtte de Japanse invasie van Nederlands-Indië te verhinderen. Vijftig veteranen komen aan het woord en geven een minutieus ooggetuigenverslag van de fatale zeeslag.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik dacht dat ik hier al gepost had.

Vijftig veteranen komen aan het woord en geven een minutieus ooggetuigenverslag van de fatale zeeslag.

Da's meteen een samenvatting van de minpunten van de film; er zit erg veel herhaling in, en verhalen over dobberende sloepen zijn te minutieus en te langdradig.

Ik heb an sich niks tegen talking heads documentaires, maar hier is het allemaal wel erg droog en weinig afwisselend in presentatie.

Was leuker geweest als ze ook met een aantal oudjes op locatie waren gaan filmen. Bijvoorbeeld.

Het verhaal van de man die vluchtte en zijn vrouw en kinderen niet mee mocht nemen en ze achterliet is me het meest bijgebleven. Ze vertellen het alsof het de normaalste zaak van de wereld was. En toch zie je dat er onderhuids wel meer speelt.

2,5 sterren