• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.277 stemmen
Avatar
 
banner banner

Freckles Comes Home (1942)

Komedie | 63 minuten
1,67 3 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 63 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jean Yarbrough

Met onder meer: Johnny Downs, Gale Storm en Mantan Moreland

IMDb beoordeling: 5,0 (216)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Freckles Comes Home

"There's No Place Like Home (?)...especially when gangsters put you on the spot, the sheriff accuses you of murder, and the girl friend falls in love with a confidence man. Everything happens to Freckles when he comes home from college!"

Freckles Winslow komt thuis van school en de sheriff beschuldigt hem van moord. Gangsters zijn op zoek naar hem en tot overmaat van ramp wordt zijn vriendin Jane Potter verliefd op een andere man.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Freckles Winslow

Jane Potter

Jeff the porter

Constable Caleb Weaver

Nate Quigley

Minerva Potter

Muggsy Dolan

Hiram Potter

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ToNe

ToNe

  • 2865 berichten
  • 2336 stemmen

Ondanks de raciale restricties die 'kleurlingen' in het Hollywoodsysteem hadden, was Mantan Moreland toch altijd wel de ster van de show. Monogram Pictures, bekend van haar low-budget B-films in die tijd, liet hem als bijfiguur vaak afdwalen van het hoofdverhaal, dat zijn capriolen op zich al een eigen serie vedienden.

In het zelfbewuste politiek-correcte klimaat na de burgerrechtenbeweging is Moreland, met zijn uitpuilende ogen en stereotype gedrag, een gemakkelijk doelwit. Toegegeven, Hollywood was in die tijd niet echt subtiel in het portretteren van etniciteit en de resultaten zijn vaak tenenkrommend.

Toch kijk ik met plezier naar Moreland, omdat hij een goede entertainer is en de films waarin hij speelt -die toch al niet hoogstaand zijn- nog enige sjeu geeft. Zo ook bij deze film, waarin hij akkefietjes heeft met de zwarte (beetje snobistische) chauffeur van een gangster:

My title is Roxbury Bobberson Brown III.

The third what?

Well, that means I'm the third man with that name in my family.

What's a matter? Ain't they got no imagination?

De rest van de film, waarin Freckles het aan de stok heeft met gangsters die zijn gehucht willen bestelen, is beneden elk niveau en kinderachtig simpel. Het is net alsof er een voorwaarde geldt: geef ons een conflict, wat dan ook, als de boeven maar gepakt worden en de tortelduifjes elkaar vinden.

Op een set waar vast ook een western gedraaid werd.