• 14.191 nieuwsartikelen
  • 172.464 films
  • 11.552 series
  • 32.714 seizoenen
  • 636.524 acteurs
  • 197.471 gebruikers
  • 9.253.441 stemmen
Avatar
 
banner banner

Crossfire Trail (2001)

Western | 92 minuten
3,01 39 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: Louis L'Amour's 'Crossfire Trail'

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Simon Wincer

Met onder meer: Tom Selleck, Virginia Madsen en Wilford Brimley

IMDb beoordeling: 7,1 (3.983)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Crossfire Trail

"A hero is measured by the enemies he makes."

Nadat haar man is overleden wil de sheriff met Anne Rodney trouwen om op die manier aan haar land te komen. Rafe Covington, een man van weinig woorden, heeft de overleden echtgenoot echter beloofd op zijn vrouw en hun land te passen.

logo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Leno

Leno

  • 5910 berichten
  • 4337 stemmen

Geen enkele western cliché wordt vermeden, maar onder het motto 'beter goed gejat dan slecht verzonnen' krijgt deze film toch 3*. De setting en de acteurs dragen hier ook hun steentje aan bij.

Selleck heeft zijn plaatsje gevonden bij de made for tv (western) films.


avatar van 606

606

  • 23834 berichten
  • 12053 stemmen

mooie western met een goede tom selleck.

en goeie schietscenes.

3,5


avatar van Fangs

Fangs (crew films)

  • 1466 berichten
  • 4714 stemmen

Mooie locaties, sfeervol, vermakelijk en met goed acteerwerk, maar het blijft nu eenmaal bij elkaar gejat en voorspelbaar. > 2.5*


avatar van Brix

Brix

  • 19589 berichten
  • 4973 stemmen

Prachtige hedendaagse western met in de hoofdrol de enige acteur met genoeg uitstraling- en liefde voor het genre om de western ook nu nog glans te verlenen.

Logisch dat er overeenkomsten zijn met eerdere westerns,

maar iets 'nieuws' bedenken in een genre dat tienduizenden films telt is zo goed als onmogelijk.

De echte western fan vraagt daar ook niet om zolang de ingrediënten maar kloppen, en dat is hier zeer zeker het geval...

Lang leve Tom Selleck, en dat hij nog veel van dit soort films mag maken...


avatar van jimkirk

jimkirk

  • 10 berichten
  • 933 stemmen

Erg goede western met Tom Selleck.

Gebaseerd op het boek van Louis L'amour.

er zijn maar weinig echt goede westerns gemaakt de laatste jaren, maar dit is zeker een goed voorbeeld van hou het wel moet.


avatar van Malick

Malick

  • 9088 berichten
  • 430 stemmen

Niet echt origineel te noemen maar dat wil niet zeggen dat je je verveeld. Tom Selleck speelt het overtuigend. Helaas weinig karakter ontwikkeling want de film is al afgelopen voordat je het weet.


avatar van Barfly

Barfly

  • 1872 berichten
  • 1746 stemmen

Maar wel weer een western die ertoe doet en het genre weer wat lucht mag geven. Een lekkere sfeer in deze western en dan zit ik niet eens te wachten op de finale shoot-out, maar dan geniet ik gewoon van de rit er naar toe. Ik vond het einde zelfs wat minder dan de voorgaande 5 kwartier.

Tom Selleck is zover met zijn westerns gekomen dat ik zelfs al denk: hee, die speelde toch vroeger in zo'n serie.

Terwijl ik in mijn eerste western met Selleck zat te wachten op de eerste grap met Higgins.

3,5*

ps. Grappige rol van William Sanderson (E.B. Farnum in Deadwood) die een soortgelijk karakter neerzet als in de serie Deadwood.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Gelukkig creëert Tom Selleck de juiste western sfeer , ondanks het verhaal uitgemolken is brengt hij

op een verzorgde kalme manier de rust die nodig is,. zodat er ook nog genoeg te genieten valt voor de echte fan van het gernre.

Het hoeven niet altijd toppers te zijn,zoals Brix zegt dat het bijna onmogelijk is iets nieuws te maken,is dit toch beter als de remakes van de laatste recente westerns, die totaal geen western sfeer uitstralen.

Anderhalve uur vermaakt,ook al dat ik deze nog niet had gezien.


avatar van LuukRamaker

LuukRamaker

  • 2020 berichten
  • 921 stemmen

Prachtige film over de gek geworden broer van Frank en Ronald de Boer die een stuk land in zijn bezit wil hebben en om die reden probeert een relatie aan te gaan met de weduwe Anne Rodney. Ze krijgen echter te maken met een voor hen onbekende man die, naar eigen zeggen, gestuurd is door Anne’s overleden man om op zijn overgebleven bezit te passen.

Dat het verhaal dan niet origineel is zal allemaal wel, maar volgens mij is het gewoon een zeer interessante situatie voor een film als deze. En dat blijkt ook wel. Interessante dialogen, die aan de ene kant wat overbodig lijken, maar aan de andere kant geweldig realistisch zijn, zorgen er samen met de nodige actie voor dat de film voortdurend blijft boeien. Ook is op een fantastische manier te zien hoe de vrouw twijfelt en langzaam maar zeker van de ene naar de andere kant overloopt, omdat dat het beste is voor haar land.

Over de acteerprestaties hoor je me sowieso niet gauw klagen, maar hier wordt door iedereen gewoon erg sterk geacteerd. Tom Selleck zet een erg goede Rafe Covington neer, Virginia Madsen speelt geweldig als alleenstaande vrouw en Mark Harmon is zeer overtuigend in zijn rol als de op land beluste Bruce Barkow. De rest van de cast is eveneens verre van slecht.

En dan heb ik het nog niet eens gehad over de prachtige landschappen die we in Crossfire Trail te zien krijgen. Het geheel speelt zich af in een zeer mooie omgeving en prachtig vormgegeven setting.

"Well, it ain't heaven... but it's near enough."


avatar van hkoster16

hkoster16

  • 385 berichten
  • 11416 stemmen

Mijn verwachtingen waren niet zo hoog gespannen maar de film viel mij 100% mee. Geen moment verveeld.


avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2170 berichten
  • 2921 stemmen

Degelijke western met Tom Selleck in de hoofdrol.

Met het western sfeertje zit het wel goed in deze western maar dat kunnen we ook gerust aan Selleck over laten.

Voor het grootste gedeelte heb ik dan ook genoten van deze western ook al brengt het niks nieuws onder de zon .

Alleen het vuurgevecht op het einde vond ik dan weer wat minder .


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7053 berichten
  • 2995 stemmen

Offtopic berichten verwijderd, iets meer respect a.u.b.


avatar van JanLo

JanLo

  • 283 berichten
  • 986 stemmen

Mescaline schreef:

Offtopic berichten verwijderd, iets meer respect a.u.b.

Ik zie dat je ook een bericht van mij hebt verwijdert. Beetje vreemd om het over respect te hebben als ik kritiek op een recensie heb, maar als de kritiek over een film of acteur is, dan is dat nooit respectloos !? Volgens mij moet je dan geen meningen meer gaan plaatsen!! Ik schat zo in dat deze verwijdert wordt, en dat vind ik behoorlijk respectloos als je dat doet. Ik begrijp wel dat je offtopic berichten verwijdert, maar daar is moviemeter niet erg consequent in, als ik naar het aantal discussies kijk die op deze site staan. Over een mening valt niet te discussiëren. Dus nog veel plezier bij het verwijderen. Ik vind de film trouwens erg leuk!!!


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7053 berichten
  • 2995 stemmen

JanLo schreef:

Beetje vreemd om het over respect te hebben als ik kritiek op een recensie heb, maar als de kritiek over een film of acteur is, dan is dat nooit respectloos !?

Iemand persoonlijk aanvallen omdat diegene het woord cliché gebruikt is niet toegestaan, het was niet een discussie die er vriendelijk aan toe ging en werd onnodig persoonlijk gemaakt.

Maar mocht je hier verder nog vragen over hebben, doe dit dan a.u.b. even via een privébericht.


avatar van brave71

brave71

  • 198 berichten
  • 735 stemmen

Leuke western.

Goed acteerwerk.

Geen moment verveeld.

Ga ik vast nog wel een keer kijken. 3,5 *


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 6908 berichten
  • 0 stemmen

Dit was ook weer een heel aardig westerntje met Tom Sellecck. Ik vind 'm wel niet zo goed als 'Quigley Down Under' maar het keek weer lekker weg. Wel vond ik het jammer van het einde dat Rafe heel triomfantelijk met Anne er aan komt gelopen. Dat vond ik dan weer net iets te zoetsappig. Was niet nodig geweest. Maar om echt een goed einde aan een film te maken blijk niet zo eenvoudig te zijn. Maar ik moet nou ook weer niet overdrijven want al bij al heb ik me toch best wel prima vermaakt bij 'Crossfire Trail'. En nu morgen 'The Shadow Riders' maar eens kijken. En ik heb nog een stel westerns meer gevonden met Tom Selleck. Weet iemand of de 'Jesse Stone' films van Selleck ook goed zijn? Want die heeft hij nogal een hele reeks gemaakt zag ik. Maar nog nooit heb ik er daar eentje van gezien. Aan de waarderingen te zien zijn het toch redelijk goeie films. Tenminste dat lijkt me.