• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.014 acteurs
  • 198.997 gebruikers
  • 9.371.607 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hotaru no Hoshi (2003)

Drama | 101 minuten
3,50 1 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titel: Fireflies: River of Light

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Hiroshi Sugawara

Met onder meer: Takuya Asada, Kirin Kiki en Nobuo Yana

IMDb beoordeling: 6,6 (129)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hotaru no Hoshi

"Wouldn't it be beautiful to see fireflies dancing here?"

Nadat hij zijn lerarendiploma op zak heeft komt Miwa terecht op een kleine school. Door zijn frisse manier van lesgeven is Miwa al snel populair bij de kinderen. Eén meisje uit de klas trekt zijn aandacht: de teruggetrokken Hikari. Het lukt hem maar niet haar bij de klas te betrekken. Tot Miwa op een dag hardop droomt over het kweken van vuurvliegjes omdat ze met uitsterven bedreigd worden.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Leuk.

Maar misschien niet echt goed. 't Is een film die het toch vooral van de feel-good en de goede bedoelingen moet hebben. Samen met het typische sfeertje dat neergezet wordt is dit een aardig mid-zomer kijkseltje waarbij je makkelijk kan wegdromen.

Een island-film, met een schooltje en een goedbedoelende leraar die een klasje onder de knoet moet proberen krijgen. Uiteraard gaat dat in het begin wat lastig, uiteraard heeft hij de dorpelingen al snel tegen zich, uiteraard komt hij daarna met een slim plan waarmee de leerlingen weet in te pakken. Dat plan? Vuurvliegjes. Kan het Japanser?

Je kan wel een DVDplankje vullen met dit soort films denk ik. En meestal is het aardig genieten, zelf zonder dat de regisseur over al te veel kwaliteiten hoeft te beslissen. Jammer genoeg hier wel een beetje het geval. Niet dat het opvallend slecht is of zwaar tegenvalt, maar Sugawara weet maar weinig toe te voegen. Hij herhaalt gewoon wat geweten is te werken.

En soms is dat ook wel genoeg.

3.5*