• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.379 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gong Fu Qi Jie (1979)

Actie | 84 minuten
2,91 11 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 84 minuten

Alternatieve titels: Seven Commandments of Kung Fu / 功夫七戒

Oorsprong: Hongkong / Taiwan

Geregisseerd door: Shih Hao Ko

Met onder meer: Li Yi-Min, Fei Lung en Ma Chin-Ku

IMDb beoordeling: 6,0 (131)

Gesproken taal: Mandarijn en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gong Fu Qi Jie

"Kung Fu seven Commandments"

In een kleine stad werkt de jonge Shou Pei als assisten van een drankverkoper die niet kan wachten om het stadje te ontvluchten om aan iedereen te laten zien wat zijn echte waarde is. Een oudere ervaren Kung Fu meester, Lu Tzo-hai, arriveert in het stadje en neemt Shou onder zijn hoede. Hij leert hem de Mantis stijl. Wanneer blijkt dat meester Lu de ouders van Shou heeft vermoord, komen de twee tegenover elkaar te staan.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Redelijke kung fu flick

Ik ben me de laatste tijd meer aan het interesseren voor het kung fu genre. Jaren geleden ooit eens begonnen met de Shaw Brothers reeks (die tegenwoordig echt nergens meer te vinden is) maar voor de rest nooit bijzonder veel van het genre gezien. Nu was ik al vaker de Kung Fu Classic Collection reeks tegen gekomen in uitverkoop bakken en op rommelmarkten maar ik vermoedde altijd dat het nogal crappy films waren. Volgens mij zit er zelfs eentje in een editie van de Nacht van de Wansmaak. Soit, uiteindelijk dan toch eens de gok gewaagd en er een paar van meegenomen.

En Seven Commandments of Kung Fu is wel een amusante film maar steekt op werkelijk geen enkel aspect boven de gemiddelde film in dit genre. De film volgt het vertrouwde principe van nietsnut die met vele training erg sterk wordt maar de opbouw duurt te lang waardoor het begin nogal saai is. Een jaar hiervoor had Jackie Chan zijn grote doorbraak te pakken met films zoals Drunken Master en Snake in the Eagle's Shadow en het lijkt dan ook alsof Seven Commandments daar verder op wilt doorgaan. Het resulteert in een handvol flauwe grappig bedoelde scènes die er eigenlijk nog slechter op worden vanwege de Engelse dub. Sowieso is de kwaliteit van de DVD niet al te schitterend doordat hij overduidelijk gecropt is. De vechtscène na de openingscredits is bijna niet te bekijken doordat het gevecht zich praktisch de gehele tijd buiten beeld afspeelt. Maar bon, voor deze prijs kun je moeilijk gaan klagen en ik ben al blij dat dit soort films überhaupt worden uitgebracht.

Eenmaal Shou Pei aan zijn reis begint, wordt het alweer een stuk interessanter vanwege een overvloed aan gevechten maar ook hier steekt er wederom niet echt iets bovenuit. De Mantis stijl is nu ook niet meteen mijn favoriete stijl (geef mij maar snake of drunken master) maar toch heeft het allemaal wel zijn charme. Het einde waar Shou het opneemt tegen Lu Tzo-hai is gelukkig wel nog de moeite waard om te zien. Sowieso is Lee I-min wel iemand die interessant is om naar te kijken wanneer hij aan het vechten is. De openingscredits duren vrij lang naar mijn gevoel (en de helft van de credits is niet te lezen wegens witte letters op een witte achtergrond) maar is nog wel de moeite wegens de kunstjes van de acteur. Hij wordt bijgestaan door Chang Yi die de rol van Lu Tzo-hai op zich neemt en ook die weet overduidelijk zijn mannetje te staan. Alleen toch jammer van de dub, haalt toch altijd een beetje de cast naar beneden heb ik de indruk.

Nogal standaard maar vrij leuk om te zien. De opbouw duurt me iets te lang maar eenmaal de actie echt begint wordt het een stuk amusanter. Lee I-min en Chang Yi zijn goed op elkaar ingespeeld en de gevechten zien er verzorgd uit. Alleen jammer dat er wegens de cropping een aantal zaken van je beeld vallen.

3*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7581 berichten
  • 7490 stemmen

Niet echt goed en niet echt slecht, leuk om een keer gezien te hebben.