Jesus Christ Superstar (2000)
Genre: Muziek
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gale Edwards
Met onder meer: Glenn Carter, Jerome Pradon en Renee Castle
IMDb beoordeling:
7,2 (2.239)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Jesus Christ Superstar
"Jesus Sings!"
Musical over de laatste week van Jezus. In die week trekt Jezus Jeruzalem binnen. Hij is heel snel ongekend populair, maar met zijn preken roept hij de vijandigheid van de Joodse religieuze leiders op.
Externe links
Acteurs en actrices
Jesus Christ
Judas Iscariot
Mary Magdalene
Pontius Pilate
King Herod
Peter
Caiaphas
Annas
Simon Zealotes
First Priest
Video's en trailers
Reviews & comments
Ralfke
-
- 764 berichten
- 2075 stemmen
Ik heb hem op TV toch nog moeiteloos uit weten te zitten, maar deze remake had niet gehoeven. Al zaten er wel een aantal heftige (moderne) scenes in.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Stem verlaagt naar 1*. Voegt echt helemaal niets toe aan het orgineel.
elmo
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
ik vond hem dus wel goed.
Heb hem net op tv gezien en heb nu voor de eerste keer jesus christ superstar gezien. De oude versie vond ik niks en heb hem dus ook nooit afgekeken. maar deze vond ik gewoon mooi. Misschien omdat ik een musical fanaat ben!! maar toch!!!!
hoefijzer1990
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
ik ben heeeeeeeeeeeel erg verrrrrrrrlllliiiiiiiiiieeeeeefd op die die dat lekkere ding die simon speelt in de moderne jesus christ superstar
elmo
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
tony vincent bedoel je???
Is nog een super goeie zanger. moet je maar eens op zijn site kijken. www.tonyvincent.com.
hij heeft trouwens ook super goeie liedjes.
in de musical in engeland speelde hij trouwens judas. maar jah!!!
Teskuh17
-
- 456 berichten
- 194 stemmen
Gewoon niet om aan te horen.. Ik heb nog nooit zo'n slechte vertolking van Jezus gezien.. Afgrijselijk.. Ik denk, dat als je de versie van 1973 mooi vind, deze je niet bevalt.. en andersom ook niet..
Teskuh17
-
- 456 berichten
- 194 stemmen
Gewoon niet om aan te horen.. Ik heb nog nooit zo'n slechte vertolking van Jezus gezien.. Afgrijselijk.. Ik denk, dat als je de versie van 1973 mooi vind, deze je niet bevalt.. en andersom ook niet..
Ik neem mijn woorden terug.. na het zien, zonder gedachten aan 1973.. Is hij toch wel erg mooj. Tony Vincent is overigens heel erg goed (maar beter als Judas moet ik zeggen) en ja.. Glenn is ook heel goed (ik weet niet wat me bezielde toen ik dit hierboven zei..)
MaryCorleone
-
- 391 berichten
- 282 stemmen
Grote fan van JCS maar deze remake laat ik links liggen... afschuwelijk 
Teskuh17
-
- 456 berichten
- 194 stemmen
Grote fan van JCS maar deze remake laat ik links liggen... afschuwelijk 
waarom? zou ik graag willen weten 
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Ja, inderdaad minder dan het origineel... Maar de aankleding, de personages (Judas en Caiaphans zijn anders, maar nog steeds erg goed), en nog steeds de weergaloze muziek maken dit een geslaagde remake.
Oh ja, waar ik bij de andere versie Herodotus altijd doorspoel laat ik hem hier staan, Rik Mayall he 
****
sammiey
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
ik vond het wel een leuke film 
vooral die muziek vond ik wel leuk maar het wel op het laatst ook wel irritant want dan zat je zeg aar in het stukje en dan komt er weer muziek enzo..
-Jennifer-
-
- 61 berichten
- 529 stemmen
Erg mooie film/musical, ook erg mooie muziek en mooi gemaakt! Ik zie de film/musical graag!
U-96
-
- 11875 berichten
- 2070 stemmen
Dan moet je vooral de versie uit 1973 kijken, in plaats van dit ding.
litjens999
-
- 532 berichten
- 76 stemmen
van mij kreeg het origineel een 5
dit hergebruikte theezakje eigenlijk een 0
Heeft er iemand een teiltje voor mij ?!?! 
dionj
-
- 575 berichten
- 729 stemmen
ik vond het orginele een hele goede film en wat ik van deze zag vond ik geweldig
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Meer kleurrijk dan de originele film, maar toch heeft deze film wel iets wat hij mist. Misschien omdat het binnen is opgenomen, het mist iets aan sfeer naar mijn idee. En deze film mist een geweldige zangeres als Yvonne Elliman, die in de versie uit 1973 een geweldige vocale prestatie neerzette. Dus deze film is wel leuk, maar mist net dat beetje extra. Ik heb nu 3 versies van Jesus Christ Superstar gezien, deze, de originele film en de Nederlandstalige musical.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Ik begrijp dat mensen deze versie veel minder vinden dan het origineel uit 1973, maar deze film is op muzikaal vlak perfect opgepoetst en aangepast aan onze hedendaagse standaard, zonder de intensiteit van het origineel te verliezen. Daarnaast ziet de film er veel meer uit als een echte film of toneelstuk dan het origineel, wat er dankzij de hippiecast in de tussentijd wat gedateerd uitziet. De achtergronden zijn veel mooier en het verhaal is vele malen levendiger in beeld gebracht.
Dat Ted Neeley en Carl Anderson superieur zijn aan de twee acteurs die Jezus en Judas hier spelen is absoluut waar, slechts Pilatus, Petrus en Caiaphas vond ik beter dan de originele zangers/acteurs. Dat betekent overigens niet dat Glenn Benton bijvoorbeeld een minder acteur is, gewoon een minder zanger.
Semsoethot
-
- 285 berichten
- 298 stemmen
Buitengewoon goede musical, qua sfeer niet te vergelijken met de film uit 1972 maar ik kan ze desnoods achter elkaar zien. Vooral de rol van Judas (Jerome Pradon) springt er uit. Een remake die iets toevoegd. Zeker 4 sterren waard.
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Wat een belachelijk film. Ik heb toen het reclame was bij andere programma's steeds stukjes gekeken bij deze. Nou, nou, niet om aan te zien gewoon. De originele versie (die ik misschien al te vaak heb gezien) is sowieso niet aan te tippen ,maar de gids zei dat JCS uit 2000 ook een aanrader was.
Als ik de hele film had gezien was ik waarschijnlijk niet verder gekomen dan een 1* (of 0.5*!), maar omdat ik alleen stukken heb gezien en niet de gehele film ga ik niet stemmen.
Ik heb toevallig bijna al de stukken gezien van Judas en later Judas' verraad, bij Pilatus (die zweepslagen o.a.), aan het kruis en? King herodes geloof ik. Wat doen al die rare SM-pakjes in de film en de space/ruimte achtige decors. En die zangstemmen! Niet om aan te horen, o mijn god. Wat een afgang. Wat een schande voor de originele JCS
Flipman
-
- 7110 berichten
- 1141 stemmen
Deze film bewijst wel dat Jesus Christ Superstar an sich nog helemaal niks aan kracht heeft ingeboet. Sommige mensen storen zich aan het TV-studio element en daarin kan ik me ook wel vinden. Dat doet misschien een beetje afbreuk.
Toch blijven de performances geweldig en ik vind het tof om te zien dat het nog verder naar de moderne tijd is verplaatst qua enscenering in plaats dat men ervoor koos om die tot de jaren zeventig te blijven beperken.
Wel is het zo dat in de zang op sommige momenten iets teveel nadruk wordt gelegd. In Pilate's Dream, bijvoorbeeld. Emotionele scène, maar misschien iets TE. Dat kan echter niet op tegen het feit dat zijn vertolker een prachtige en indrukwekkende stem heeft. Dat geldt ook voor vele anderen, vooral Annas en Caiaphas.
De raad waar laatstgenoemde de voorzitter van is beschikt bovendien over TV's die hen op de hoogte houden van alles wat er gebeurt en dat zette me aan het denken -evenals een citaat uit de tekst van de slotsong: wat als Christus ten tonele was verschenen in deze tijd van massacommunicatie? Genoeg stof voor een goed verhaal, lijkt me
!
De opnamelocaties van de originele film maken deze gelijk indrukwekkender, maar ik vind deze productie lang niet zo slecht als hier vaak wordt beweerd.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Mijn broer heeft deze een keer gekocht. Ik vond de zang wel erg goed. Voor de rest is de sfeer een beetje anders, maar ik vond het wel ok.
3*
Het laatste nieuws

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?

WOII-klassieker 'A Bridge Too Far' over slag bij Arnhem zondag op televisie

Netflix haalt binnenkort 'The Matrix'-reeks uit het aanbod

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad
Gerelateerde tags
vrouwelijke regisseurstage musical
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




