• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.078 gebruikers
  • 9.376.014 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Domeinen Ditvoorst (1992)

Documentaire | 112 minuten
3,12 13 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 112 minuten

Alternatieve titel: The Ditvoorst Domains

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Thom Hoffman

Met onder meer: Bernardo Bertolucci, Jan de Bont en Robby Müller

IMDb beoordeling: 6,6 (32)

Releasedatum: 1 oktober 1992

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Domeinen Ditvoorst

Acteur Thom Hoffman maakte over het leven en het werk van de in 1987 overleden Nederlandse filmmaker Adriaan Ditvoorst een documentaire. Hoffman, die de hoofdrol speelde in Ditvoorsts laatste film De witte waan, raakte tijdens de opnamen met hem bevriend. Na het zien van een filmretrospectief dat naar aanleiding van Ditvoorsts overlijden was georganiseerd, kwam Hoffman op het idee voor de film. De domeinen Ditvoorst is opgebouwd uit een twintigtal interviews met vrienden en bekenden van de regisseur, fragmenten uit zijn films en geënsceneerde scenes waarin het alter ego van Hoffman, een Ditvoorst-biograaf, centraal staat.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Deze docu is hier nog een paar dagen gratis te bekijken.


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Prachtige stemmige maar vooral interessante docu over Ditsvoort. De geintervieuwde zijn vaak wel lovend over ditsvoort maar ook kritisch(nooit zijn echte talent kunnen waarmaken, een leugenaar en een man die het vooral erg moeilijk met zichzelf had en dit weerspiegelde op de wereld.. Als licht komische noot is het Amerikaans-Nederlandse accent van Jan De Bont hilarisch.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Tragisch verhaal, maar wat ik hier vooral enorm fascinerend aan vond was dat er tussen al die fragmenten/interviews geen enkel bewegend beeld van Adriaan zelf was gezet, of dit nou met opzet gedaan is of niet (wellicht zijn die er weinig tot niet?) het zorgt er wel voor dat de man nog een groter mysterie blijft dan hij voor het bekijken al voor me was, nu moet ik het enkel met mijn foto op de dvd-box doen. Hoe dan ook, wat ik ook van zijn films vind (waar ik het merendeel nog van moet zien/herzien) het blijft een van de boeiendste figuren die we ooit in onze bescheiden filmindustrie hebben gehad, niet in de eerste plaats om zijn zelfmoord maar vooral om zijn compleet eigenzinnige karakter. (3*)