• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.061 films
  • 12.207 series
  • 33.978 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.002 gebruikers
  • 9.371.784 stemmen
Avatar
 
banner banner

Faustine et le Bel Été (1972)

Komedie / Drama | 98 minuten
2,50 7 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Faustine and the Beautiful Summer

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Nina Companeez

Met onder meer: Muriel Catalá, Jacques Spiesser en Isabelle Adjani

IMDb beoordeling: 5,6 (516)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Faustine et le Bel Été

Faustine verblijft tijdens de zomer bij haar grootmoeder. Naast haar grootmoeder wonen 2 broers, waarvan de ene net gescheiden is en de andere net hertrouwd. Beide broers hebben tienerzonen die al snel achter Faustine aanzitten. Faustine voelt zich echter aangetrokken tot de oudere, gescheiden broer.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Nog geen stemmen voor een film met een 16-jarige Adjani , een niet veel oudere Baye en een ook amper meerderjarige Hupert (sic) ? Ja, dat mens was toen nog zo onbekend dat haar naam foutief gespeld is in de credits, terwijl ze amper een zin mag uitspreken en slechts in het begin even te zien is. Ook Baye zien we niet veel meer, terwijl Adjani het al evenzeer mag doen met een bijrol, meest zwijgend maar wel prachtig en vaak in beeld, gekleed in schattige zomerjurk.

Objectief gesproken is dit filmpje afgrijselijke David Hamiltoneske soft focus kitsch die slechts komisch kan worden genoemd vanwege de absurde, idiote dialogen en het bezopen verhaaltje. Subjectief gesproken is dit genieten van lekkere jonge chicks in bloei.

De film mikt duidelijk op een publiek van ranzige perverten van middelbare leeftijd, of hoe moeten we anders verklaren dat de 17 jarige op knappen staande voyeuse Catala - ,die zich regelmatig poedelnaakt afkoelt in de bossen van -zo te zien- de Champagne tijdens een stortbui , haar maagdelijkheid slechts wil verliezen aan de ware...vent van 50 something met dunnend grijs haar en ongetwijfeld erg sexy rimpels (Marchal ) ? Nog los van het feit dat Catala duidelijk alleen vanwege haar lichaam als de heldin is gecast .

Dit alles wordt begeleid door gekende music for the millions piano klassiekertjes van oa Chopin, Chaikovskij en voor de film zelf gecomponeerde Kleidermann- achtige kitsch voor de eenzame huisvrouw.


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

klinkt amusant!

en het is tenslotte ook weer lente...


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Traag en zonder verhaal. Maar de fotografie, de locaties en de kostuums zijn weergaloos. En af en toe een bloot borstje (meer niet hoor!) van Muriel Catalá. De acteerprestaties zijn van dorpshuis niveau. Leuk vanwege de bloedjonge Isabelle Adjani en een cameo van Isabelle Huppert, haar eerste optreden in een film. Verder is het heel erg jaren zeventig met de voor tijd gangbare (on)wijsheden. Zie verder de recensie van pippo il buffone.