• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.614 stemmen
Avatar
 
banner banner

Frisian Terror (2009)

Horror / Komedie | 73 minuten
0,75 2 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 73 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Bart Van Dekken

Met onder meer: John Beringen, Jan Doense en Gerard Schotgerrits

IMDb beoordeling: 4,1 (35)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Frisian Terror

In 1364 regeerde de Friese Koning Sigurd met de harde hand. Hij was van plan het gehele Holland te veroveren en te overheersen. De Hollanders pikten dit niet en vermoordden de koning. Met zijn laatste adem vervloekte Koning Sigurd de Hollanders. Rond 1980 komt een Russische generaal in aanraking met de legende van Sigurd. Hij is ervan overtuigd dat de schedel van Sigurd bijzondere krachten bezit en laat het opgraven. De schedel heeft echter een vreemde werking op de archeoloog. Hij raakt bezeten door de kracht van Koning Sigurd en begint in naam van de Koning een reeks wrede moorden te plegen.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van EW101

EW101

  • 1256 berichten
  • 2284 stemmen

Meh...

Duitsland kent veel underground horror met regisseurs zoals Schnaas en Ittenbach. Qua acteerwerk en verhaal hoef je natuurlijk niks te verwachten. Op gebied van gore en creativiteit des te meer.

Nu, zie ik, dat Nederland dit ook kent. Helaas valt de kwaliteit, zelfs met de kennis dat underground niet de beste cinema is, vies tegen.

Jammer genoeg is deze film ver van (echt) goor.Het gaat niet verder dan wat props of wat na-maak bloed.Het probleem is: er worden moorden gepleegd, maar je ziet alleen het resultaat van de moorden. Niet dat deze gepleegd worden.

De personages zijn ook vrij irritant. Ze herhalen te veel en hebben vreselijke woordgrappen die niet werken. (bv. 'iemand aan de tand voelen' en dergelijke )

Ook de naam ''Koning Sigurd' kan ik niet meer aanhoren...


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3815 stemmen

Ja, het is low budget op en top, dat wordt pijnlijk duidelijk. Om eerlijk te zijn kan ik 'm niemand echt aanraden - er worden wat poginkjes tot gore ondernomen, en ik heb wel eens films gezien die irritanter waren, maar veel positiever dan dat kan ik het echt niet maken.

Het verhaal is een soort van Manos in z'n onzinnigheid, er is volgens mij geen geslaagde grap geweest, de acteurs zijn hondsberoerd en niet leuk en dito voor de personages. Spanning allerminst, er is een klein beetje gore (waar de film nog een half puntje mee scoort) maar geen goeie, originele of smerige, en de film is uberhaupt nogal braaf voor een underground horrorfilm.

En inderdaad, ik geloof dat ik de naam 'Koning Sigurd' elke minuut wel een keer of vijf voorbij heb horen komen.