- Home
- Films
- Good Luck, Have Fun, Don't Die
- Filtered
Good Luck, Have Fun, Don't Die (2025)
Genre: Sciencefiction / Actie
Speelduur: 134 minuten
Oorsprong:
Duitsland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gore Verbinski
Met onder meer: Sam Rockwell, Haley Lu Richardson en Michael Peña
IMDb beoordeling:
7,0 (66.947)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 23 juli 2026
Beleef deze film nu bij Pathé! TIPOn Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Te zien in 27 bioscopen
Plot Good Luck, Have Fun, Don't Die
Een mysterieuze ‘man uit de toekomst’ stapt een diner in Los Angeles binnen. Wat in eerste instantie lijkt op een overval, blijkt al snel iets veel vreemders: hij moet exact de juiste groep mensen verzamelen om de wereld te redden van artificiële intelligentie. Samen belandt het bonte gezelschap in een dystopisch avontuur vol bizarre gebeurtenissen.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Neder0001
-
- 754 berichten
- 1883 stemmen
Dit is net zo'n gestoorde film als Everything Everywhere All at Once. Dus afhankelijk van wat je daarvan vond, weet je of dit een film voor jou is. Ik geef een halve ster extra voor het acteerwerk. De rest was ongelooflijk slecht.
filmkul
-
- 2645 berichten
- 2351 stemmen
Redelijke actie komedie. Het verhaal is wat absurd maar wel maatschappij kritisch. De uitwerking is gedurfd en deels best geslaagd. De start is goed en de toon wordt gezet. Daarna oogt het wat rommelig met flashbacks en lichte chaos in het verhaal. Het middenstuk is wel wat aan de taaie kant maar verveelt niet. Richting het einde gaat het redelijk los en is de logica wat minder relevant. Rockwell zet een ijzersterke rol neer en draagt de film. Visueel eveneens goed geslaagd met grappige visuals en aardige cgi. 3.0/3.5
Collins
-
- 7506 berichten
- 4469 stemmen
Een slonzig uitziende en merkwaardig geklede man betreedt een restaurant en zegt uit een dystopische toekomst te komen. Een toekomst waarin de hele wereld wordt geregeerd door kunstmatige intelligentie. Het is een spannend en sprankelend begin van de film die in eerste instantie de kant op lijkt te gaan van een sciencefictionachtige actiefilm maar zich al snel ontpopt als een vervelende satire die zich manifesteert in een dun science fiction jasje. Een satire over het gevaar van digitale technologieën nota bene. Hoe origineel.
Good Luck, Have Fun, Don't Die is behalve een satire een slaapverwekkende film. Dat de leden van generatie Z oftewel de Z-ombiegeneratie hun blik niet langer dan een seconde van het scherm van hun smartphone kunnen afwenden en blind zijn voor de echte wereld is een ironische constatering die jaren geleden al werd gedaan. In plaats van te zoeken naar originaliteit stelt de film zaken aan de orde die waarschijnlijk waar zijn maar die al zo vaak aan de orde zijn geweest. Je weet wel. Trendy thematiek als: vervreemding van elkaar, verlies van concentratie- en denkvermogen en versterking van sociopathische neigingen. Ook de constatering dat de samenleving de komende decennia radicaal zal veranderen is geen spectaculair inzicht.
Wat met name stoort is niet eens de kritiek op zich. De ergernis geldt veel meer het omhullende verhalende jasje waarin de thematiek ligt opgeborgen. Dat zit gewoon niet lekker. Ook al is een film niet scherp of origineel in zijn satirische commentaar, dan nog kun je in het beste geval als kijker plezier beleven aan het verhaal. In dit geval de avonturen van een groepje mensen dat een queeste onderneemt om de opkomst van kunstmatige intelligentie in de kiem te smoren. Helaas zijn de avonturen niet bijster interessant. Het verhaal verloopt rommelig, is absurd op een niet leuke manier en is niet spannend.
Het beste deel van de film blijkt achteraf het spetterende beginstuk te zijn gewest waarin Sam Rockwell een heerlijke monoloog afsteekt en de fijne dynamiek in het restaurant hoop biedt op veel meer van dergelijke fraaie scènes. Valse hoop.
james_cameron
-
- 7233 berichten
- 9960 stemmen
Een soort omgekeerde versie van The Terminator, met Sam Rockwell goed op dreef als een tot het uiterste gedreven tijdreiziger die de wereld wil beschermen tegen een kwaadaardige kunstmatige intelligentie. Te lang, met een paar subplots die makkelijk geschrapt hadden kunnen worden, en niet bepaald subtiel, maar er valt evenwel veel te genieten en de film heeft een aanstekelijke energie.
knuppel ihhh
-
- 411 berichten
- 228 stemmen
Van dit soort films mogen ze er meer maken. Deed me denken aan een mix van terminator en edge of tomorrow. De terminator moet de juist combinatie van mensen in een restaurant samenstellen om te voorkomen dat AI de wereld overneemt. Mislukt het dat moet hij de dag resetten en een andere combi proberen. Allemaal eigenlijk niet logisch want waarom pakt hij niet even een auto en rijdt de paar straten naar het einddoel en waarom heeft hij überhaupt een groep nodig.. . maar leuk film vooral na het verplicht kijken naar Solo Mio van de week
Corcicus
-
- 2901 berichten
- 4028 stemmen
Een geniaal leuke film vol humor, originele karakters, frisse verhaaltrant, een fijnzinnig script en onderhoudende actie. Het leek net een lange, goeie aflevering van Black Mirror. Een van de beste films van het jaar.
De filosoof
-
- 2572 berichten
- 1761 stemmen
Ik had een film verwacht met meer originele, visuele filmkunst en meer filosofische diepgang, maar dat viel wat tegen. De film maakt gebruik van twee superclichés: het (alsmaar) terugreizen in de tijd om de wereld alsnog te kunnen redden van een apocalyps die al heeft plaatsgevonden (12 Monkeys, Terminator, X-Men, Groundhog Day, Edge Of Tomorrow, etc) en het concept van een chaotisch, conflicterend, willekeurig samengesteld groepje (‘a ragtag bunch of misfits’) dat die allerbelangrijkste taak moet klaren (The Lord of the Rings, Harry Potter, Guardians Of The Galaxy, The Avengers, etc). De film is dan ook gelukkig niet serieus maar een soort parodie op al deze films, een beetje in de stijl van Beetlejuice, al haalt Verbinski’s film het niet bij de humor, energie en quirkiness van Burtons films.
Maar de film is bovenal een maatschappijkritische satire op de huidige ontwikkeling van AI met jongeren die als gevolg van hun telefoonverslaving in zombies veranderen en met het klonen van gedode jongeren als gevolg van dagelijkse school shootings, welke kloons advertentieteksten uitspreken, terwijl een kind op het punt staat een God-AI te maken terwijl het nog 50 jaar zal duren voordat we veiligheidsmaatregelen kunnen implementeren om te voorkomen dat dat een allesdestructieve God zal zijn. De film is redelijk vermakelijk, al tilt pas het einde de film boven de middelmaat uit met de plottwist en de boodschap dat het zinloos is om te proberen AI te beheersen – de echte wereld kan niet op tegen de valse maar perfecte wereld van AI – maar dat de enige redding van de mensheid een virus is dat ons allergisch maakt voor deze technologie.
mrklm
-
- 12367 berichten
- 10458 stemmen
Een zonderlinge, wanhopige man [Sam Rockwell] vertelt de bezoekers in een eetcafé dat hij uit een apocalyptische toekomst komt. Bovendien is hij al tientallen keren teruggereisd naar deze plek, op dit moment, om met hulp van “vrijwilligers” de start van de apocalyps te voorkomen. Rockwell schittert als een neurotische versie van Michael Biehn in The Terminator en de vernuftige niet-chronologische structuur van het scenario versterkt het verhaal. Begint als een mix van Groundhog Day en Edge Of Tomorrow, maar ontwikkelt zich als een moderne versie van Night Of The Living Dead met een snufje Repulsion. Fans van (animatie)films kunnen hun hart ophalen in de spectaculaire finale met een hoofdrol voor speelgoed dat gebaseerd is op filmpersonages. Verbinski ziet erop toe dat de visuele pracht en inventiviteit nooit ten koste gaat van het verhaal of de personages, ook dankzij een voortreffelijke cast. Erg grappig, erg spannend en geeft genoeg reden tot napraten.
Drulko Vlaschjan
-
- 510 berichten
- 443 stemmen
De kracht zit hem niet zozeer in de humor, als wel in de fantasie. De makers hebben van alles bedacht en dat allemaal in deze film gepropt. Dat past natuurlijk nooit, maar het werkte op een of andere overvolle manier toch best goed. Ik zat me in ieder geval goed te vermaken. Zo goed zelfs dat ik nauwelijks last had van alle plotholes en onzorgvuldigheidjes.
Ergens wel geestig dat het een film is voor het smartphonetijdperk, waarin steeds meer mensen een aandachtspanne hebben van een goudvis, en dat het tegelijkertijd een pleidooi is tegen dit tijdperk. Je ontkomt er niet aan - ook dat zit in de film.
Voor een comedy vond ik hem alleen niet zo grappig. Ik heb maar één keer gelachen (toen de toekomstmeneer dat kind k.o. sloeg, dat soort dingen werken nu eenmaal op mijn lachspieren). Desalniettemin een prima filmpje.
Gerelateerd nieuws

Horror-actiekomedie 'They Will Kill You' met Zazie Beetz voert de toplijst van HBO Max aan
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

