• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.377 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.760 stemmen
Avatar
 
banner banner

Boléro (2024)

Biografie / Drama | 120 minuten
3,44 17 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Anne Fontaine

Met onder meer: Raphaël Personnaz, Doria Tillier en Jeanne Balibar

IMDb beoordeling: 6,5 (1.127)

Gesproken taal: Frans

Releasedatum: 2 mei 2024

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Boléro

"The Ravel Mystery"

‘Boléro’ vertelt het verhaal van de geboorte van het meest gecelebreerde werk van de Franse componist Maurice Ravel. Deze biopic volgt choreografe Ida Rubinstein die in de jaren 1920 Ravel selecteert om de muziek te componeren voor haar volgende ballet. Ze wil iets gedurfds en sensueel. Wanneer het Ravel maar niet lijkt te lukken iets op papier te zetten, duikt hij terug in zijn verleden. De herbeleving van zijn herinneringen aan oude geliefden en pijnlijke mislukkingen helpt hem bij de creatie van zijn grootste succes: de Boléro.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Biografisch drama over de in Frankrijk geboren musicus en componist Maurice Ravel [Raphaël Perzonnaz], de man die verantwoordelijk is voor ‘Boléro’, een van de populairste muziekstukken van de 20e eeuw dat sinds haar verschijning in 1928 in talloze bewerkingen (en muzikale genres) is opgenomen en uitgevoerd. “Een melodie van een minuut dat zich 17 keer herhaalt en eindigt in een catastrofe. Net als het leven”, zo omschrijft Ravel het stuk dat hij na een writer’s uiteindelijk in twee weken schreef als ballet voor diva Ida Rubinstein [Jeanne Balibar]. Ravel is een uiterst complex persoon: kil, afstandelijk en moeilijk te doorgronden. Personnaz is briljant in de hoofdrol, maar Fontaine vraagt veel geduld van de kijker. Flashbacks verklaren Ravels persoonlijkheid en de sterke ondersteunende cast (met Balibar als uitblinker) helpt de aandacht vast te houden. In de tweede helft, waarin Ravel zich meer open stelt voor ‘het leven’, beweegt de cinematografie van Christophe Beaucarne mee met de persoonlijkheid. Een zorgvuldig opgebouwd drama en een eerbetoon aan een onderkend muzikaal genie, ook al zijn de twee scènes waarin een deel van ‘Boléro’ wordt uitgevoerd muzikale en cinematische huzarenstukjes. De slotscène is onvergetelijk, dus schroom niet om tijdens de eindcredits de tijd te nemen om op adem te komen.