• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.316 stemmen
Avatar
 
banner banner

Englemageren (2023)

Misdaad / Thriller | 94 minuten
3,13 52 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: The Angel Maker

Oorsprong: Denemarken

Geregisseerd door: Esben Tønnesen en Julie R. Ølgaard

Met onder meer: Julie R. Ølgaard, Roland Møller en Stine Stengade

IMDb beoordeling: 5,3 (3.018)

Gesproken taal: Deens

Plot Englemageren

De Deense rechercheur Laura zit thuis met een psychose en postpartum depressie. Wanneer een meedogenloze seriemoordenaar de stad terroriseert met zijn gruwelijke tableaus besluit ze om terug te keren. Gaandeweg wordt echter duidelijk dat ze zelf met een duister trauma worstelt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AniSter

AniSter

  • 2322 berichten
  • 1863 stemmen

Sterke Deense misdaadfilm met een paar oude bekenden in de cast. Goed in elkaar gezet verhaal dat realistisch wordt neergezet, met enkele spannende maar ook heftige momenten. Het duister trauma van Laura is op bepaalde momenten net iets over de top uitgebeeld. In de afronding zit een behoorlijke verrassing die je in verbazing laat zitten.


avatar van Henri75

Henri75

  • 19 berichten
  • 17 stemmen

Ijzersterke Deense thriller. Goed verhaal. Vond het acteerwerk ook erg goed. Spannend van begin tot het eind!


avatar van Toontje35

Toontje35

  • 429 berichten
  • 886 stemmen

Er werd goed geacteerd, scenes mooi verteld. Maar het verhaal ging alle kanten op. Zeker het einde. Voor mij niet helemaal realistisch. Dat deed afbreuk.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3412 berichten
  • 3495 stemmen

Scandinavische topper, goed verhaal, en niet teveel poespas. Enige minpunt, je gaat altijd de achtergrond na van degene die het lijk vond, dat had een hoop moorden gescheeld


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Op zich wel graag naar gekeken. Strak tempo en een prima evenwicht tussen misdaad en drama. De modus operandi rond het thema om vrouwen die abortus plegen af te straffen, intrigeert wel.

Alleen bevat de film erg veel schoonheidsfoutjes, dingen die niet kloppen of gewoonweg erg slordig zijn uitgewerkt. Vreemd dat er bijvoorbeeld over het eerste slachtoffer zo weinig research is gedaan. En het vele dat buiten het boekje werd onderzocht om uiteindelijk in de container te belanden, werd ook met de mantel der liefde bedekt.

Het einde gaat inderdaad nog een stapje verder. Dat die moeder nog iets ging uitspoken, stond vast, maar dit zag ik niet aankomen. Best heftig, prima plot dat overloopt naar het privéleven van Laura al is dat ook niet origineel meer. Maar plezant was het dus wel.


avatar van Malibu Stacy

Malibu Stacy

  • 273 berichten
  • 294 stemmen

Wel aardig, maar niet echt 'op het puntje van je stoel' spannend. Het einde is verrassend en doet een beetje af aan het verhaal, want waarom zit die moeder niet vast, ze wist van de moorden, dus medeplichtig.


avatar van Antonev

Antonev

  • 1804 berichten
  • 1186 stemmen

Geen onaardig tussendoortje, maar zeker niet van het niveau zoals we eerder vanuit Denemarken hebben gezien.

Technisch gezien is het prima op orde. Goed camerawerk, het loopt vlot door en kijkt vooral lekker weg. Vanuit de cast springt toch vooral de naam van Møller er uit, die eerder al wat sterke rollen liet noteren. De meeste filmliefhebbers zullen hem kennen van Land of Mine, waar hij een steengoede prestatie levert als Carl Rasmussen. Ook in de remake van Papillion blijft hij erg goed overeind.

Het verhaal is in essentie best wel interessant. Het idee van een seriemoordenaar spreekt voor velen tot de verbeelding. Zeker als deze een 'boodschap' heeft. Helaas blijft de uitwerking wat dunnetjes en komt het persoonlijke drama van de hoofdpersoon niet helemaal lekker over.

Geen meesterwerk, maar zeker prima te doen op een vrijdag avond.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 902 berichten
  • 1098 stemmen

Rauw realistisch geschoten met de nadruk op de gruweldaden die een psychopaat kan uitvoeren. Aan de andere kant een vrouw met een trauma wat verstrekkende gevolgen heeft voor haarzelf en haar omgeving. Het geheel is gekaderd in zwanger worden, zwanger zijn en zwanger geweest zijn. Bekeken vanuit het perspectief van de vrouw is dit zware kost. De film an sich kent beperkte diepgang, doch wellicht is dat ook een voordeel voor de kijker die er zijn eigen conclusies uit kan trekken. Mijn conclusie: een vrouw heeft te allen tijde recht op zelfbeschikking over haar zijn en lichaam. De finale is een bekend psychologisch vraagstuk. 3,4*


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1530 berichten
  • 1363 stemmen

uitstekende Deense Misdaad / Thriller ,doet me meer denken aan een Duitse krimi.

precies lang genoeg (94 min) om het hele verhaal echt spannend te houden.

vanaf de eerste minuut al zeker de moeite waard.

laatste stukje zag ik niet aankomen.

3.5 á 4 * zeker waard


avatar van Lavrot

Lavrot

  • 900 berichten
  • 0 stemmen

Mwah, eigenlijk een niet bijzondere misdaadfilm. Eentje waarvan je denkt "goh, heb ik al eerder gezien" met aan het eind een totale ontsporing, waardoor de film zelfs afglijdt naar de onderste plank.