• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.041 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.676 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dampyr (2023)

Fantasy / Horror | 109 minuten
2,35 26 stemmen

Genre: Fantasy / Horror

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Riccardo Chemello

Met onder meer: Wade Briggs, Stuart Martin en Frida Gustavsson

IMDb beoordeling: 5,3 (3.628)

Gesproken taal: Italiaans en Engels

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Dampyr

"Shall a vampire unite with a human woman, she will give birth to a..."

Harlan Draka wordt achtervolgd door nachtmerries en zwerft door het door oorlog verscheurde platteland van de Balkan. Hij verdient geld met het bevrijden van bijgelovige dorpelingen van denkbeeldige monsters. Maar nadat hij is ingehuurd door soldaten die worden aangevallen door echte vampiers, ontdekt Harlan de waarheid: hij is een Dampyr, half mens en half vampier. Terwijl hij een ondodenleger en hun meester probeert tegen te houden, moet Harlan leren omgaan met zijn nieuwe krachten en zijn afkomst ontdekken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Saai actiehorrorvehikel waar regisseur Riccardo Chemello een boel energie insteekt, maar niet veel verder komt dan dwaasheid. Specifiek de opening, waarin van alles ontploft en een ware kleurenexplosie tegen de camera aan gekwakt wordt, is eerder vermoeiend dan esthetisch. Uiteindelijk wordt er het een en ander geëxperimenteerd met locatiekeuze, computereffecten en relatieontwikkeling, maar dit heeft weinig effect. De enige die zijn rol wat kleur weet te geven is Stuart Martin, de overige leden zijn vooral vervelend en verzuipen in karikaturale handelingen. Wade Briggs transformeert veel te snel van oplichter naar held en Frida Gustavsson vormt een oersaaie verschijning als zijn tegenspeelster. De actiescenes tussendoor zijn verder door een stortlading aan gebrekkige fantasie-elementen vooral erg saai en de finale zit er helaas vol mee. Ik heb eigenlijk zelden zo'n clichématige inhoud op zo'n bezopen manier uitgevoerd zien worden en dat is zeker geen compliment. Punten voor een hoop bombarie en het personage van Martin, verder is dit een aanslag op je uithoudingsvermogen.


avatar van Timecop

Timecop

  • 498 berichten
  • 1453 stemmen

Balkan Blade


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

Ik hoopte nog wat op een doorsnee horrorfilm vol clichés, maar toch met genoeg entertainment om even tussendoor te genieten van een film op Netflix. Dampyr - Vampyr door iemand die niet goed kan schrijven - is een enorm slechte film geworden. Zonder charme, talent en met ongelofelijk slechte effecten. Te bedenken dat de film nog genomineerd werd bij de David di Donatello Awards, de Italiaanse versie van de Oscars. De lijst met alternatieve kandidaten zal op geweest zijn.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3907 berichten
  • 2921 stemmen

Tenslotte zaterdag nog even griezelen met deze verder nogal onbekende Dampyr op Netflix die in iedere geval indruk maakt met een mooie filmposter.

En het moet gezegd dat na de vage opening met de nodige Hocus Pocus de film toch redelijk van start gaat met een aardige setting zo midden in de burgeroorlog, grimmige beelden in die zin, een interessant karakter in de vorm van Kurjak en al vrij snel de dreiging van iets vreemds in het dorp. Daarnaast kunnen we rekenen op een paar aantrekkelijke vampiertjes en zien we The Guv'nour als de grotere slechterik in een verhaal die het nodige heeft van Brothers Grimm en is het geheel op de juiste wijze grauw, duister en stemmig en mag de actie op bepaalde momenten genoemd worden.

Maar daarmee is het toch wel een beetje gezegd binnen een film die nooit heel spannend wordt, een beetje voortkeutelt, er een aantal dialogen en flashback's zijn om het geheel diepte te geven, iets dat verder niet lukt, is het allemaal behoorlijk cliché en leidt Dampyr toch wel de meeste pijn aan de Dampyr zelf. Want Wade Briggs is teveel lichtgewicht om iets toe te voegen aan het karakter Harlan Drake. Hij is gewoon niet interessant binnen een film die zelf ook nergens noemenswaardig is of wordt. Daarom is deze Dampyr redelijk voor een keer maar ook echt niet meer dan dat en zit er geen voldoende in want het is te mager terwijl hier voor mijn gevoel heel wat meer in zat.