• 15.807 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.400 stemmen
Avatar
 
banner banner

Het Geheugenspel (2023)

Thriller | 107 minuten
2,83 280 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Nederland / België

Geregisseerd door: Jan Verheyen en Lien Willaert

Met onder meer: Anna Drijver, Gert Winckelmans en Louis Talpe

IMDb beoordeling: 6,2 (1.781)

Releasedatum: 18 mei 2023

  • On Demand:

  • Netflix Vanaf 18 maart op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Het Geheugenspel

Op het landgoed van de familie Deridder wordt het lijk gevonden van Nathalie; de destijds pas 16-jarige dochter die 25 jaar geleden verdween. De lugubere vondst maakt een einde aan jarenlange onzekerheid, maar brengt ook een lang verborgen misdaad aan het licht. Wanneer familiegeheimen worden opgerakeld, wordt het heden overschaduwd door het verleden en zal niets meer hetzelfde zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 18 mei 2023 in de bioscoop (Dutch FilmWorks)


avatar van Flitskikker

Flitskikker

  • 484 berichten
  • 615 stemmen

Wat een ontzettend originele Nederlandse acteurs weer. Zó klein is de kaartenbak toch ook weer niet, zou je zeggen.

Ik twijfel of ik deze ga kijken; ik vind Anna Drijver zelden overtuigend acteren.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

"Er is meer drama in deze familie dan een schrijver kan verzinnen."

Volgens mij heb ik niet eerder een verfilming van een boek van Nicci French gezien, maar het lijkt mij dat er van het bronmateriaal een betere film gemaakt had kunnen worden.

In deze Nederlands-Belgische coproductie zie je dat er een lijk is gevonden op het landgoed van de familie Deridder. Het blijkt te gaan om het lichaam van dochter Nathalie die al jarenlang vermist is. Aan haar beste vriendin Eva is het om diep in haar herinneringen te graven en zodoende de puzzelstukjes bij elkaar te leggen, opdat de dader kan worden gevonden.

'Het Geheugenspel' ontvouwt zich als een whodunnit. Daarvoor zijn er genoeg personages aanwezig die zich te pas en onpas verdacht maken. Naarmate de speurtocht vordert, komt het allemaal nogal klungelig over. Dit is voornamelijk te wijten aan het middelmatige acteerwerk en onbedoeld lachwekkende dialogen; de therapiesessies en die foute vader zijn te grappig.

De ene na de andere onthulling wordt zo uit de mouw geschud alsof het niets is. Hierdoor miste ik de broodnodige spanning. Men maakt zich er ook erg makkelijk vanaf door de plotgaten te dichten met veel voice-overs en uitleg. Wel moet gezegd worden dat ik de laatste wending niet echt zag aankomen. Overigens was het fijn om beelden van Rotterdam te zien, maar dat terzijde.

Al met al een formulematige thriller waar je niet veel aan mist.

Kleine 2,5 sterren.


avatar van Brendanh29

Brendanh29

  • 146 berichten
  • 0 stemmen

het geheugenspel

Een mindere versie van nl film ’daglicht’ het mist de spanning, maar het is een mooie film best intrigerend en aantal twists, en de actrice anna drijver al een tijd niet gezien.


avatar van SonyToprano

SonyToprano

  • 2 berichten
  • 2 stemmen

Dit kan men toch geen film noemen? Script wordt letterlijk opgelezen door de acteurs, scènes gaan van hak op de tak, personage ontwikkeling is minimaal. Dan ook nog een seks scène met een minderjarige, wat hebben Nederlandse films überhaupt met het vulgair in beeld brengen van seks?


avatar van Flitskikker

Flitskikker

  • 484 berichten
  • 615 stemmen

SonyToprano schreef:

Dit kan men toch geen film noemen? Script wordt letterlijk opgelezen door de acteurs, scènes gaan van hak op de tak, personage ontwikkeling is minimaal. Dan ook nog een seks scène met een minderjarige, wat hebben Nederlandse films überhaupt met het vulgair in beeld brengen van seks?

Haha, dit is echt precies wat ik van deze film verwachtte. Bedankt dat je je hebt opgeofferd.


avatar van salwel

salwel

  • 57 berichten
  • 554 stemmen

Wauw, wat slecht! Totaal geen spanningsopbouw, vervelende muziek en acteurs die aan het oplezen waren.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Het zegt ook weer iets dat dit opnieuw een co-productie is met België en Nederland. Gebeurt steeds vaker. Enerzijds voor een grotere afzetmarkt, maar ook anderzijds ook financieel om de middelen bijeen gesprokkeld te krijgen. En dan zit je ook met acteerwerk over de landsgrenzen heen.


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

Fisico schreef:

Het zegt ook weer iets dat dit opnieuw een co-productie is met België en Nederland. Gebeurt steeds vaker. Enerzijds voor een grotere afzetmarkt, maar ook anderzijds ook financieel om de middelen bijeen gesprokkeld te krijgen. En dan zit je ook met acteerwerk over de landsgrenzen heen.

Dacht ik ook nog. Artistiek gezien vind ik daar niets op tegen - Belgische producties vallen bij mij gemiddeld vaker in de smaak dan Nederlandse. Maar deze film... Poe. Ik vraag me ook af wie besloten heeft om Anna Drijver de film te laten dragen. Heb respect voor haar als mens maar als actrice is het echt allemaal niet best en niet sterk. Komt ook omdat het script te vaak tenenkrommend is maar haar delivery op cruciale momenten mist echt kracht.


avatar van Ebenezer Scrooge

Ebenezer Scrooge

  • 2150 berichten
  • 3092 stemmen

Een soort Baarle-Nassau, maar dan in filmvorm.

Voor de openingstitels heeft men duidelijk gespiekt bij Basic Instinct.

Vreemd aandoend acteerwerk. Nou ja, vreemd... gewoon slecht.

[gekreun] [gehijg] ..zo leuk ook die ondertiteling voor doven en slechthorenden bij 'erotische' scènes.

Onnatuurlijke zinnen die geen spreektaal maar schrijftaal zijn, zoals de broer in de auto: "Een gerespecteerd man die ondanks alles nog steeds zielsveel van je houdt." Wie praat er nou zo?

Het boek in een ver verleden gelezen, vond het een belabberd boek: vergezocht plot, je kunt daar ook te ver in doorschieten. Een aan geheugenverlies lijdende protagonist, een demente moeder.. zo zijn de mogelijkheden verhaaltechnisch oneindig natuurlijk.

Die woke/anti-woke discussie ook met haar vader die een bekend schrijver is en in een zaaltje vol mensen geïnterviewd wordt... oh oh wat slécht. Zo ongemakkelijk ook, net Freek de Jonge op het Boekenbal.

Twee begrafenissen in 1 film, ook iets teveel van het goede.

Hélène Hendriks als zichzelf.

Flashbacks met wazige vignettering, alsof ik het na 1 keer nog niet snap.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3422 berichten
  • 3505 stemmen

Redelijke thriller, natuurlijk met Lynn van Royen.

Kijkt snel weg.


avatar van Master Blaster

Master Blaster

  • 747 berichten
  • 1639 stemmen

Heb me hier wel prima mee vermaakt.

Altijd leuk om uit te pluizen hoe de vork in de steel zit

Niet al te moeilijk en kijkt lekker weg

3,5*


avatar van eldorado

eldorado

  • 442 berichten
  • 5223 stemmen

Anna Drijver nooit een geweldig actrice gevonden maar hier speelt ze wel heel slecht. Niet dat de rest van het acteerwerk beter is maar dit had ik niet verwacht Die combi van Vlasmse en Nederlandse acteurs is misschien commercieel interessant maar in dit geval totaal niet geloofwaardig. Een totale flop deze titel.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Eurotrash pulp over een vrouw die er best goed uitziet ondanks haar leeftijd, probeert dmv yoga en hypnose de 30 jaar ouwe mysterie (=moord op) van haar vriendinnetje, en look-a-like bovendien, te ontcijferen met valse herinneringen die zijn ingegeven door een kwakzalver. De moordenaar zit klaarblijklijk aan de lange tafel van deRidders: een Belgische aristocratische familie vol dementen, perverten & huilebalken. Ook 'woke' wordt nog behandeld tussen neus en lippen als excuus voor deze smeerlapperij. Dialogen/acteerwerk plus artistieke/verhaaltechnische keuzes zijn slechts infantiel... denk aan de boekpresentatie van de kleinzoon en zijn nieuwe lullige bril. Echter voor de eurosleaze fetisjisten misschien juist wel aangenaam vertier (zo slecht dus leuk).


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4331 berichten
  • 4039 stemmen

Vond dit helemaal geen spannende 'thriller' en was ie overall gewoon traag, saai en waren het, ondanks de vele bekende koppen, veelal irritante karakters. Vind dit erg spijtig, want een thriller van eigen bodem is me al vaker goed dan slecht bevallen, denk aan films als 'De Loft', 'De Zaak Alzheimer', 'Dossier K.', 'De Premier', 'Het Tweede Gelaat', 'De Behandeling'. En dat een samenwerking tussen Vlaamse en Nederlandse cast goed materiaal kan opleveren bewijst het 1ste seizoen van 'Undercover', met oa Anna Drijver, die hier als Eva Ruttenberg toch 1 vd hoofdrollen speelt, maar deze film totaal niet kan dragen, neen zet ze dan maar als Kim de Rooij naast den Bob Lemmens. Maar ook Louis Talpe als Theo Deridder en Gert Winckelmans als Claude Deridder, zijn flauwe pap. Nope ik kon me in deze film aan niets optrekken. Naah moet het zeggen, gewoon heel povere, ja zwakke film en dus bijhorende dikke buis qua score.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Ik prefereer andere detectiveromans dan Nicci French. Ofwel pakt het op beeld niet zo goed uit met dat gehypnotiseer, ofwel is het plot toch niet zo doordacht. Ik vond het allemaal iets te makkelijk gaan, zo ineens, en dat in 25 jaar. Ook dat politie-onderzoek, met vragen die wellicht 25 jaar geleden ook al gesteld waren. En dat men zich dit allemaal nog zo goed herinnert. Nu, het duo Verheyen/Willaert moet het script enigszins volgen natuurlijk, maar ik had toch geopteerd voor een ander boek.

De combi Vlaams Nederlands vond ik ook vrij geforceerd. Uiteraard gedaan om financiële en commerciële redenen, maar het blijft vreemd. Niet ondersteboven ook van het acteerwerk, bij momenten houterig. Ik heb al beter gezien van Talpe en Winckelmans om er maar twee te noemen. Filmisch wel OK, verzorgd, en dat mag je wel verwachten van regisseur met een groot oeuvre.


avatar van hatebreeder

hatebreeder

  • 1087 berichten
  • 895 stemmen

Dit vond ik toch wel een vrij goede film. Welliswaar was het acteerwerk niet altijd even fantastisch maar het verhaal daarentegen vond ik wel boeiend. Ik kan deze film wel met een 7 waarderen.

3.5*


avatar van Malibu Stacy

Malibu Stacy

  • 273 berichten
  • 294 stemmen

Aardige whodunit film. Niet super spannend en naar mijn mening te veel personages. En zoals hierboven al iemand schrijft komt de combi Nederlandse/Vlaamse acteurs niet lekker uit de verf.


avatar van Toontje G

Toontje G

  • 902 berichten
  • 1706 stemmen

Slaapverwekkend in het begin, naar het einde toe werd het beter met een aardig einde.


avatar van Luc Soens

Luc Soens

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Ondermaats acteerwerk. Verwarrende flashbacks. Onnatuurlijk acteerwerk.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1382 berichten
  • 1416 stemmen

Leuk verhaal. Zwakke vertolking van Anna Drijver. Veel te flauw om de hoofdrol te dragen. En dat Nederlands -Vlaams werkt niet voor mij. Maar dat zal eerder een commerciële beslissing zijn


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Redelijke film met een goed verhaal. Als je denkt dat de dader bekend is terwijl de film nog 25 min. duurt dan weet je ook dat ze niet de juiste hebben. Het was zeker geen topfilm maar keek best lekker weg. Ik ben alleen een beetje klaar met lege telefoons op cruciale momenten; verzin dan iets beters.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Eerste uit een serie Vlaams-Nederlandse verfilmingen van boeken van Nicci Gerrard en Sean French waarin de familie Deridder tijdens de 70e verjaardag van vader Alain [Vic de Wachter] geconfronteerd wordt met de vondst van het lichaam van diens jongste dochter Nathalie, die tijdens het huwelijksfeest van Alain en Martha [Gilda de Bal] in 1997 spoorloos verdween. Eva Ruttenberg [Anna Drijver], die op het punt staat te scheiden van Alains oudste zoon Claude [Gert Winckelmans], was Nathalies beste vriendin en realiseert zich al snel dat haar herinneringen aan die dag niet helemaal kunnen kloppen. Met hulp van psychotherapeut [Maarten Heijmans] die gebruik maakt van hypnose, gaat ze op zoek naar de herinneringen aan die noodlottige dag die haar onderbewuste diep heeft begraven. Competent gemaakt en goed geacteerd mysterie bestaat onvermijdelijk vooral uit gepraat en wordt daardoor nooit spannend. Het plot van deze debuutroman van Nicci French is een idiote mix van seks en de leugens die daardoor ontstaan en is op zijn zachtst gezegd behoorlijk smakeloos. De ontknoping spant wat dat betreft (uiteraard) de kroon en is eerder hilarisch dan dramatisch.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7302 berichten
  • 0 stemmen

Best wel slechte waarderingen hier op Moviemeter. Toch raar want de film heeft bijna 3 sterren, en dat is toch een redelijke waardering dacht ik zo. Vanavond zelf eens kijken want ben toch stiekem wel benieuwd.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2809 berichten
  • 3912 stemmen

Jan Verheyen hoor ik graag bezig over films, maar zijn eigen films zijn doorgaans niet om aan te zien. Geheugenspel valt wat dat betreft nog mee, maar is geen hoogstaande cinema. Voor het personage Alain Deridder voelde ik wel enige sympathie. Hoe hij op weinig politiekcorrecte wijze tekeergaat, was spek voor mijn bek. Gaandeweg begon ik onraad te ruiken en toen hij ontmaskerd werd als perverse maniak vielen de puzzelstukjes in elkaar. Natúúrlijk is hij de dader, dacht ik. Groot was dan ook mijn verbazing toen dat niet zo bleek te zijn en hij slechts als marginale, maar onschadelijke pervert eindigt.

Het mysterie is soms nog wel interessant om te volgen. De 'ondermaatse' acteerprestaties waarvan in andere commentaren gewag gemaakt wordt, stoorden mij niet zo. Geheugenspel is een redelijke whodunnit met een leuke plottwist. Het einde maakt evenwel veel kapot. Zoon Julien zag zijn grootvader naar de cel afgevoerd worden, zijn moeder gewurgd worden door zijn vader, zijn gezin uiteenspatten, ontwaart een incestueuze en moorddadige familiegeschiedenis, moest zijn eigen vader de kop in slaan...En dan schrijft hij daar doodleuk een boek over en zegt hij dat 'hij zich geen betere familie kon wensen qua inspiratie'. Dat is gewoon een krankzinnig einde, dat helemaal nergens op slaat. Jammer.


avatar van 3 2 1 cut

3 2 1 cut

  • 1066 berichten
  • 98 stemmen

ik zie al die acteurs al zitten op de set op hun stoeltjes met wat catering enzo. Best gezellig maar ook flink wat ego’s. Ze kennen het script, weten zich op een afgesloten set en floreren op hun eigen acteer ‘talent’. Oké, de teksten zijn wat moeilijk omdat het script wat warrig is maar ze hebben al eerder dit soort rollen ‘gespeeld’ dus ze denken dat ze er wel weg mee komen.

Ah, er zitten wat hedendaagse normen en waarden in het script dus we kunnen ons ook op de sociale media verantwoorden. Oja, de verplichte sex ! Altijd leuk om wat spanning op de set te hebben onderling. Gelukkig is Thijs Römer er niet bij deze keer want die wilde wel met iedereen. En is de hoofdrol in deze film nu voor Anna ? Maar die speelt toch altijd dezelfde rol met steeds dezelfde uitstraling ? En die acteer kunstjes van haar kennen we nu wel.

Hmm, de catering is eigenlijk ook niet zo. Weer slappe broodjes met kaas, ham of hummus.

Aan het einde zien we wel wie de moord gepleegd heeft. Wie zullen we deze keer eens kiezen om de kijker te verrassen ? Eerst maar eens de kijker op het foute ‘Whodunnit’ pad zetten. Altijd leuk ! Wil er nog iemand een bakje koffie ?


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

3 2 1 cut schreef:

Gelukkig is Thijs Römer er niet bij deze keer want die wilde wel met iedereen.

Ho ho, een vereiste is wel dat zo iemand bij hem minderjarig moet zijn hé.


avatar van caseybasey

caseybasey

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Eindelijk een nederlandstalige film die mij van begin tot het eind geboeid heeft.


avatar van Luudje10

Luudje10

  • 248 berichten
  • 265 stemmen

Redelijke film van Netflix eens een keer met Nederlandse en Vlaamse acteurs. Redelijk geacteerd maar flinterdun verhaal met complotwendingen die je eigenlijk wel ziet aankomen.

Toch wel vermaakt


avatar van Toontje35

Toontje35

  • 429 berichten
  • 889 stemmen

Verhaal is op zich niets mis mee. Beetje dun wellicht. Maar het acteerwerk kwam mij heel gekunsteld over. De film voelde nergens natuurlijk aan. Jammer.