• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.502 stemmen
Avatar
 
banner banner

Estación Catorce (2021)

Drama | 87 minuten
3,21 7 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Alternatieve titel: Los Vecinos

Oorsprong: Mexico

Geregisseerd door: Diana Cardozo

Met onder meer: Gael Vázquez, José Antonio Becerril en Yoshira Escarsega

IMDb beoordeling: 6,8 (64)

Gesproken taal: Spaans

Releasedatum: 13 april 2023

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Estación Catorce

Geen enkele trein stopt nog in Estación Catorce, in San Luis Potosí, Mexico, hoewel er dagelijks goederentreinen voorbij denderen over de spoorlijn die het dorpje in twee snijdt. Daarnaast is er weinig activiteit in het dorp. De bevolking leeft er overwegend in armoede, heeft nauwelijks werk en kan met moeite de eindjes aan elkaar knopen. De kleine Luis, 7 jaar, woont er met zijn ouders, broertjes, zusje en zijn grootmoeder. Regelmatig moet Luis het schooltje ontvluchten en thuis schuilen als er een colonne voertuigen van een drugskartel halthoudt in het dorp om dood en vernieling te zaaien. Maar als de criminelen weer verdwenen zijn, ziet zijn vader Manuel op een dag zijn kans en neemt hij Luis mee om een graantje mee te pikken tijdens het plunderen van een huis van een welgesteld vermoord echtpaar. Hij vraagt Luis te helpen om een grote roze sofa mee te slepen naar huis, zodat hij die later voor een mooi bedrag kan verpatsen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Een sterk eerste gedeelte van de film, maar waarbij ik na een uurtje het wel gezien had. Gelukkig was het twintig minuten later ook voorbij (83 minuten om precies te zijn). Ik bedoel dit niet oneerbiedig, want al bij al zeker genoten van de film, maar de verwachtingen werden na een prima start niet langer ingelost.

Het mist de film aan een duidelijk doel. Geen idee waar de regisseur heen wou met haar verhaal. Zij hoeft daarom nog niet verklarend te werken over het wie en waarom, maar nu zat er te weinig lijn in. Mogelijks werd de beginscène gebruikt om de context en setting wat te kaderen en werd vervolgens de focus verlegd naar een soort van coming of age verhaal van de kleine Luis.

Verder een leuk decor van een afgesneden arme pueblo waar weinig toekomst te rapen valt. Leven en overleven. De criminaliteit van één of andere bende wordt als voordeel gebruikt om zelf ook dat beetje extra vergaren.


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Aangekocht door MOOOV Distribution. Release nog onbekend.


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2242 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 13 april 2023 in de bioscoop (MOOOV)


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Film met thema's die we al vaker gezien hebben. Bij vlagen heel goed gedaan, maar soms benadrukt de regisseur bepaalde punten te veel, terwijl de film beter is als het wat subtieler is. Sterk begin met een overval van een bende en nota bene een alarm is een school en de kinderen die wegens het gevaar weggestuurd worden. Ook later hier en daar een schitterende scene, De spelende kinderen op het terrein waar misdaden plaatsvonden bijvoorbeeld. De film gaat over een kind in een oorlog, in dit geval tussen drugsbendes en tevens een film over een jongen die ontdekt dat zijn ideaalbeeld van zijn vader niet klopt. Tegenover de mooie scenes staat bijvoorbeeld de vader die het hondje doodschopt en daarmee van een onzekere nietsnut bijna verandert in een psychopaat, wat de film een stuk minder interessant maakt. Ook een scene waarin de kinderen het gedrag bij een spoorwegovergang van volwassenen spiegelen is te nadrukkelijk. Al met al: best goed maar met wat vlekjes.


avatar van hvdriel

hvdriel

  • 397 berichten
  • 357 stemmen

De film begint ijzersterk. Schoolkinderen moeten naar huis, want er dreigt gevaar. Eenmaal thuis barricaderen zijn ouders hun armoedige huis, terwijl de kijker via de geluidsband het gewelddadige rumoer van geweld en schoten hoort.

Het blijkt het begin van een mooie, kleine film die op haast documentaire wijze het leven toont van een gezin in een armoedig dorp, waarin de moeder zwoegt in het huishouden en de vader de eindjes aan elkaar knoopt in de mijnbouw en met kruimeldiefstal. Voor Luis is zijn vader zijn grote voorbeeld, maar allengs valt de mantel van onschuld van hem af.