• 13.054 nieuwsartikelen
  • 169.543 films
  • 11.118 series
  • 31.844 seizoenen
  • 630.237 acteurs
  • 196.319 gebruikers
  • 9.177.909 stemmen
Avatar
 
banner banner

Along the Way (2022)

Drama | 80 minuten
2,85 26 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 80 minuten

Oorsprong: Nederland / Griekenland

Geregisseerd door: Mijke de Jong

Met onder meer: Sina Nazari, Malihe Rezaie en Nahid Rezaie

IMDb beoordeling: 7,1 (83)

Releasedatum: 14 april 2022

Plot Along the Way

Op de grens van Turkije en Iran raken de 19-jarige tweelingzussen Zahra en Fatima hun familie kwijt. Om te overleven in een vijandige wereld van mensensmokkelaars en drugsdealers komen zij voor keuzes en dilemma’s te staan die hun symbiotische relatie en geweten zwaar op de proef stellen.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 1835 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 3 februari 2022 in de bioscoop (September Film Distribution)



avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74364 berichten
  • 5923 stemmen

Mijke de Jong over Along the Way - Filmkrant

Filmkrant schreef:

Tijdens haar werk als vrijwilliger op migrantenkamp Moria in Lesbos ontmoette Mijke de Jong de Afghaanse tienertweeling Nahid en Maliheh. Het samen met hen gemaakte Along the Way, dat in voorpremière gaat tijdens het IFFR, is een film tussen feit en fictie in over hun overtocht naar Europa en alles dat daarbij kwam kijken. De Jong: “We konden deze film alleen maken als ze nog in het kamp zaten.”


avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 1835 berichten
  • 426 stemmen

Jotil schreef:

Vanaf 3 februari 2022 in de bioscoop (September Film Distribution)

EDIT: releasedatum verplaatst naar 14 april 2022.


avatar van mrklm

mrklm

  • 9693 berichten
  • 8990 stemmen

Mijke de Jong werkte als vrijwilliger in vluchtelingenkamp Moria op Lesbos en ontmoette daar de Afghaanse tweelingzussen Malihe en Nahid Rezaie. Deze kennismaking resulteerde in deze film waarin de zusjes een gedramatiseerde versie van zichzelf spelen en waarin andere bewoners van Moria de overige rollen op zich nemen. Het idee is intrigerend maar het gebruik van amateurs is hier een nadeel, ook al omdat de scheidslijn tussen realiteit (het ware verhaal van de tweelingen) en fictie (zij spelen fictieve personages en schreven mee aan het scenario) hier onduidelijk is. Een goedbedoeld project dat vast waardevol is geweest voor de betrokken vluchtelingen maar weinig overtuigend is voor de meer neutrale kijker.


avatar van gizzegiz

gizzegiz

  • 370 berichten
  • 2719 stemmen

Of hoe vluchtelingen uit noodzaak mensensmokkelaars worden. Vreselijke toestanden!


avatar van T.O.

T.O.

  • 2321 berichten
  • 2625 stemmen

Cinematografisch niet bijzonder en het verhaal is eigenlijk precies wat je verwacht, nogal rechttoe-rechtaan.

De geloofwaardigheid van de personages en het charisma van de tweeling geven echter toch een prettige draai aan het geheel.