• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.069 stemmen
Avatar
 
banner banner

President (2021)

Documentaire | 130 minuten
2,94 8 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Denemarken / Noorwegen / Zimbabwe

Geregisseerd door: Camilla Nielsson

Met onder meer: Nelson Chamisa en Emmerson Mnangagwa

IMDb beoordeling: 7,7 (474)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot President

Verslag van de Zimbabwaanse presidentsverkiezingen van 2018, gezien vanuit de campagne van oppositiekandidaat Nelson Chamisa – en de ongelooflijke nasleep. Zimbabwe staat op een kruispunt als de charismatische Chamisa de regerende ZANU-PF uitdaagt. Maar zijn de verkiezingen eerlijk?

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Eind 2017 kwam na 27 jaar een einde aan de heerschappij van dictator Robert Mugabe in Zimbabwe. Ruim een half jaar mag het volk naar de stembus om een nieuw parlement en een nieuwe president te kiezen. Emerson Mnangagwa, de voormalige rechterhand van Robert Mugabe, neemt het daarin op Morgan Tsvangirai, leider van Movement for Democratic Change (MDC). Vier maanden voor de verkiezingen overlijdt Tsvangirai aan de gevolgen van kanker. Zijn opvolger is de 40-jarige advocaat Nelson Chamisa die kort na zijn aanstelling als oppositieleider ernstig wordt mishandeld. Maar niets weerhoudt hem ervan om campagne te voeren. Deze documentaire volgt Chamisa en zijn team in de laatste vier weken voor de “eerlijke en transparante verkiezingen”. De verkiezingsdag zelf staat in het teken van het verzamelen van bewijs voor de gebruikelijke verkiezingsfraude. De close-ups van rechter Priscilla Makanyara Chigumba (de voorzitter van de kiescommissie) tijdens de aankondiging van de verkiezingsuitslag zijn veelzeggend. Een kijkje in de keuken van een door en door corrupt land en de tot mislukken gedoemde pogingen om de cyclus van corruptie te doorbreken.