• 15.832 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.581 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Sorcières de l’Orient (2021)

Documentaire / Sport | 100 minuten
3,56 8 stemmen

Genre: Documentaire / Sport

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: The Witches of the Orient

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Julien Faraut

Met onder meer: Kinuko Tanida, Yoko Shinozaki en Katsumi Matsumura

IMDb beoordeling: 6,8 (301)

Gesproken taal: Frans, Russisch, Japans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Sorcières de l’Orient

Ze werden ‘Heksen van het Oosten’ genoemd, de Japanse volleybalsters die goud wonnen op de Olympische Spelen van 1964 in Tokio. Ze begonnen als volleybalteam van een textielfabriek, waarna zege na zege volgde. Het team was zo populair dat het een hausse aan manga’s, cartoons en animes opleverde. Julien Farauts documentaire verweeft manga en anime met archiefbeelden van bloedstollende wedstrijden en extreem strenge trainingen, opgestuwd door een ritmische montage en muziek van de Franse muzikant K-Raw. Als de vrouwen, inmiddels in de zeventig, na vele jaren weer eens bij elkaar komen, worden ze speels geïntroduceerd als heldinnen in een jarenzestigspionnenfilm.

logo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5812 berichten
  • 5402 stemmen

Ik heb in een jaar of vijf, zes competitief volleybal ook wel eens zoveel ballen op me af gekregen als de dames in deze hybride documentaire, maar natuurlijk nooit zo lang en al helemaal niet tot het ochtendgloren. Topsport wordt in deze film dan ook niet in een vacuüm behandeld, en de militaire geschiedenis van Japan in de 20e eeuw is duidelijk één van de belangrijkste verklarende elementen. Als liefhebber van het spelletje had ik nog wel meer van de wedstrijden en trainingen willen zien, maar de scène op Portishead's ''Machine Gun'' (met oorspronkelijk 16 mm-materiaal) is in ieder geval een hoogtepunt. Verder ook (terechte) aandacht voor het momentum van de Tokio Olympiad (1964), met zelfs een archief-cameo van ''onze'' Anton Geesink.

IFFR 21 On Demand